Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чому бізнес замінює персонал на ботів із штучним інтелектом

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
10 травня 2024 6 хвилин читання

Для деяких бізнесів, особливо роздрібної торгівлі та закладів харчування, впровадження чат-ботів замість людини, яка приймає замовлення може бути корисним не лише економією витрат. Асистенти на базі штучного інтелекту без проблем конвертують інформацію з вашої розмови у дані, які допомагають продавати більше. The Conversation розповідає, як впровадження автоматизованого обслуговування дає змогу збирати інформацію про клієнта та чому це може стати головною мотивацією для ритейлерів впроваджувати ШІ. 

ШІ-боти у торгівлі дають змогу продавати більше: як це працює  ШІ-боти у торгівлі дають змогу продавати більше: як це працює 

Як чатботи збирають дані 

Нещодавно у Tik-Tok завірусилось відео клієнтів драйв-іну мережі фастфуду Wendy's. Компанія впровадила ШІ-бота Wendy's FreshAI. Більшість відео демонструє дуже схоже з людським спілкування з торговим автоматом, які перемежовуються криками подиву від того, наскільки швидкою, точною та ввічливою є система.

Приклад чатбота Wendy AI Drive-Thru

Хоча система та інші, подібні до неї, перебувають у зародковому стані, а деякі досі значною мірою покладаються на людську допомогу (компанія-розробник зізналась, що «сторонні агенти», які працюють у таких місцях, як Філіппіни, допомагають під час понад 70% взаємодії з клієнтами переконатися, що система ШІ не дає збоїв. — Ред.) левова частка компаній роздрібної торгівлі (в Австралії 91%. — Ред.) інвестують у ШІ, щоб замінити людей.

Річ у тім, що працівники роздрібної торгівлі зазвичай не передають багато даних у бізнес. Натомість потік даних формує їх особливості, і вони розвивають те, що ми визначаємо як досвід або експертизу. Це одна з причин, чому підприємства традиційно намагаються утримувати працівників на тривалий час.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Чатботи для ритейлу, з іншого боку, повністю автоматизують збір даних. Бот є частиною ширшої комп’ютерної системи підприємства, тому деталі кожної взаємодії з клієнтом можна передавати прямо у базу даних. Збір даних може містити повний «звіт», представлений кожному клієнту: початкове привітання, тон, темп, відповіді на запитання клієнтів і, звичайно, результат у доларах.

Залежно від етичної позиції фірми ШІ-бот також може бути розроблений для збирання не лише слів клієнта, але й різноманітних «метафактів», наприклад, аналізувати та створювати профіль клієнта: чоловік чи жінка, молодий чи старий, худий чи повний тощо.

Оскільки відео- та аудіозаписи стали настільки звичними у публічних місцях, немає причин, щоб усе, що стосується взаємодії, не можна було зафіксувати для подальшого аналізу штучним інтелектом.

Замінивши людей на ботів, усі дані, які колись потрапили до співробітників, тепер можуть потрапити прямо в електронні сховища бізнесу. Що робить бізнес-кейс ще більш переконливим, це те, що боти можуть завершувати цикл і використовувати дані, а також збирати їх.

Що таке точки дотику у роздрібній торгівлі

Роздрібні продавці приділяють велику увагу «точкам дотику» — критичним моментам контакту, де вони можуть впливати на сприйняття та рішення клієнта. У минулому людей відбирали або навчали, щоб забезпечити ефективні контактні точки. Наприклад, підлітки в барвистих уніформах, які працюють у ресторані швидкого харчування, створюють певний імідж і атмосферу. А сценарії та підказки, які вони надають, як-от «Ви хочете до цього картоплю фрі?», надходять прямо з посібника.

Але люди насправді не в змозі змоделювати мільйони минулих взаємодій з клієнтами або порівняти їх із клієнтом, який стоїть перед ними. Натомість ШІ-боти можуть. 

Що це означає? Використовуючи гігабайти минулих даних, роздрібні боти можуть профілювати поточного клієнта та відповідно коригувати свою поведінку, взаємодіяти з клієнтом, а потім повертати створені дані для кращої продуктивності наступного разу. І наступного разу це може відбутися через дві секунди в ідентичній торговій точці на іншому кінці країни з подібним клієнтом.

Чи приносять чатботи більше прибутків ритейлу

Повна цифровізація є ідеалом сучасного бізнесу, тому що бізнес, який працює на даних, що надходять у плавних циклах, по суті, є рівнянням. І якщо бізнес — це рівняння, ви можете використовувати штучний інтелект, щоб постійно налаштовувати своїх роздрібних ботів і використовувати інші важелі, щоб максимізувати прибутки.

Відповіді штучного інтелекту на важливе питання «Як нам заробити більше грошей?» може складатись з надзвичайно великої кількості дрібних деталей. 

Наприклад, ґрунтуючись на даних ботів для ритейлу, штучний інтелект одного разу може запропонувати додаткову паузу в 300 мілісекунд, перш ніж запитати у клієнтів із зайвою вагою з карими очима: «Ще щось?». І це може збільшити прибутки з причин, які ніхто не розуміє.

Це ставить клієнтів у дивне становище. Цикли даних роблять бізнес настільки гнучким, що клієнти відчувають, що їхні думки не просто читають, а й передбачають. Ви, мабуть, уже знайомі з тим, як добре це працює, оскільки довгі години скролили  продукти компаній Google, YouTube, Amazon, Facebook і TikTok, які збирають про вас інформацію, щоб пропонувати релевантну рекламу. 

Які вакансії у торгівлі найпершими замінить ШІ 

Немає простої відповіді на це складне запитання. Але штучний інтелект процвітає завдяки даним. Якщо ваша робота пов’язана з великою кількістю даних і вони наразі не фіксуються (люди, які мають справу з великим обсягом трафіку, як-от працівники, що працюють на драйв-іні) або вони не інформують про те, як ви надаєте свої послуги, вам варто бути насторожі. Ви блокуєте цикл передавання даних і можете опинитися під прицілом.

З іншого боку, якщо ви не збираєте забагато даних і велика кількість даних не матиме великого значення для вас як точки дотику, певний час ви, мабуть, у безпеці. Ви можете розслабитися і просто чекати, поки станете жертвою звичайної реструктуризації штучного інтелекту.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Netflix поступово скасовує базовий план без реклами для своїх передплатників

Вікторія Рудзінська 2 липня 2024 17:03

Цифрова поведінка споживачів в Україні 2024

Анна Сергієнко 1 липня 2024 16:28

Топ 10 рекламних трюків Coca-Cola за 100 років

Артем Беседа 28 червня 2024 14:53

Як правильно налаштувати SMM, щоб збільшити взаємодію з клієнтом у 2 рази. Кейс VARUS

Катерина Селезень 27 червня 2024 16:48

Розвиток блогу та зважена рекламна стратегія: як компенсувати вплив сезонності на трафік

Наталія Раскопа 24 червня 2024 11:00