Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Епохальна битва: чи замінить штучний інтелект роботу людини?

Вікторія Абед
Вікторія Абед Chief Revenue Officer у ROI4Presenter.com
20 червня 2023 6 хвилин читання

Згідно з даними Statista.com, ще до масової ейфорії щодо ChatGPT у 2022 році в середньому 12% бізнес-індустрій імплементували рішення на основі ШІ у свої робочі процеси.

Найбільший відсоток (майже 20%) бізнесів, які впровадили ШІ, працюють у сферах Risk management, Service operations, Strategy & corporate finances.

Але відтоді як ChatGPT став помічником навіть моєї 11-річної доньки у виконанні домашнього завдання, обговорення ролі ШІ у нашому житті пішло на новий виток. Багато хто замислився над тим, а чи буде моя професія актуальною за 2-5 років?

Як на мене, штучний інтелект вже змінює правила гри, і згодом ми побачимо нові професії та отримаємо запит на навички, яких наразі ще майже не існує. Проте чи замінить він людину? І чи справді рішення на основі штучного інтелекту є game changers? Розберемося на прикладах.

Product Hunt тест

Минулого тижня ми представили помічника з доставки слайдів та іншого контенту на основі ШІ, Pitch Avatar, на глобальній платформі запуску проєктів Product Hunt

Я була здивована, бо цьогоріч концентрація рішень на основі ШІ дуже щільна. Ми змагалися за топове місце, і серед позицій з топ-5 продуктів чотири з них були заявлені як AI-based, три з яких українського походження. 

Сьогодні за допомогою ШІ без зайвих зусиль можна розробити шлях користувача, маркетингові матеріали, пак банерів за один клік, опитування, управляти соціальними мережами. Усе те, що ми роками звикли робити руками, тепер за нас завиграшки зробить великий ШІ.

У квітні на EU-Startup Summit в Барселоні я навіть почула жарт від одного із засновників стартапів, що його кофаундером є ChatGPT, бо він радиться з ним щодо стратегій, планів та можливих рішень. 

Тож масове поширення ШІ-технологій, то вже не майбутнє, а наша з вами реальність. 

Найкрутіша новина полягає в тому, що якщо раніше рішення на основі ШІ були доступні лише великим корпораціям, то наразі їхня вартість знизилася в сотні разів, і тепер їх може собі дозволити будь-який бізнес, навіть маленький, який готовий витратити від $20 на місяць.

Проте чи готовий бізнес приймати таку реальність?

Не завжди. Наведу приклад.

Ми, намагаючись вирішити проблему більш ефективної презентацій та контенту до кінцевого слухача, також впровадили AI-технології в рішення Pitch Avatar (до речі, врешті-решт на Product Hunt ми стали #3 Product of the Day та #5 AI Product of the Week). 

Сама проблема лежить на поверхні: згідно даних Microsoft у світі щоденно створюється більше 30 мільйонів презентацій. Половина з них створюються з бізнес-метою. А якщо ми згадаємо, що є ще рішення Google Slides, Evernote, Canva, Prezi, то можна зробити висновок, що світ вже достатньо добре навчився робити презентації з будь-якою метою. А от що відбувається після відправки контену потенційному слухачеві, і як вплинути на те, щоб його переглянули до кінця — тут суцільні знаки питання.  

Рішення прийшло доволі швидко: потрібно поєднати найкращі практики онлайн і офлайн презентацій на єдиній платформі. Для цього ми впровадили кілька кроків:

  • додали можливість автоматично за допомогою AI генерувати скрипт до кожного слайду будь-якою мовою;
  • додали опцію озвучування слайдів на основі згенерованого скрипту ШІ також будь-якою мовою або власним голосом;
  • впровадили можливість згенерувати аватара з власного фото або бібліотеки, який розказуватиме про що йдеться на слайдах;
  • під час перегляду презентації додали опції покликати презентера або одразу призначити зустріч з ним;
  • отримати детальну аналітику по кожній сесії й відкриттю презнтації, щоб потім мати можливість написати вчасний та якісний follow-up.

Ось приклад, як презентація може виглядати після того, як з нею попрацював ШІ: https://slides.roi4presenter.com/presentation/fd4fb206c42d6d8a4bd4a57fd7f69437

Епохальна битва: чи замінить штучний інтелект роботу людини? Епохальна битва: чи замінить штучний інтелект роботу людини?

Саме додавання аватару до слайдів та генерування тексту на основі AI під час демо викликає цікавість і страх одночасно у представників бізнесу. Всі з цікавістю розглядають кумедного аватара, але потім кажуть: “Та ні, я не довірю технологіям забирати мій хліб. Я можу значно краще робити презентації для своїх клієнтів!”

Така реакція викликана, на мій погляд тим, що люди не готові делегувати ШІ частину своєї роботі. Бізнес не готовий до технологічної реальності, яка вже наступила й крокує поперед нас. 

На цьому етапі нам доводиться активно пояснювати, що технології на основі ШІ — це не те, що замінить вас (хоча чому б і ні?). Це, умовно кажучи, ваш помічник:

  • у випадку з презентаціями аватар значно краще впорається із завданням переконати слухача призначити зустріч, або оформити замовлення, ніж мовчазні слайди або страшненький PDF-файл з калькуляцією вартості продукції;
  • також аватар здатен робити свою роботу 24/7 в той час коли людині, потрібно відпочивати.

Тобто новітні технології здатні робити рутинну роботу за вас, допомагаючи перефокусуватися з кількості виконаної роботи на якість. 

Їх не варто боятися, на мою думку, українські бізнеси, які перші впроваджуватимуть в робочі процеси рішення на основі ШІ, зможуть рухатися й розвиватися значно швидше за конкурентів, а значить зможуть вигравати у битві за клієнта.

Якщо ж ви готові спробувати створити віртуального помічника вже сьогодні, то можете залишити заявку та безкоштовно отримати приклади, як може виглядати ваш AI-помічник з проведення презентацій.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Apple планує інтегрувати Google Gemini в свої пристрої

Вікторія Рудзінська 23 години тому

Google допомагає постачальникам зменшити викиди завдяки новим енергетичним проєктам

Вікторія Рудзінська 1 липня 2024 08:25

Apple готується додати функції штучного інтелекту до Vision Pro

Вікторія Рудзінська 1 липня 2024 07:04

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Чи може сервісна економіка зробити світ багатим?

Олександр Тартачний 27 червня 2024 14:40