Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як Uspacy став продуктом дня на Product Hunt

Дмитро Суслов
Дмитро Суслов Співзасновник та директор Uspacy
21 квітня 2023 12 хвилин читання

Product Hunt — це міжнародна платформа, де і стартапи, і відомі розробники IT-продуктів представляють свої рішення на весь світ. Щодня на ній запускаються кілька десятків нових продуктів, і лише перша п’ятірка з них має право називатися продуктом дня. Звісно, ми б хотіли бути на першому місці у день запуску, але на нашому бейджику красується цифра 4. І сьогодні я розкажу про досвід запуску Uspacy на Product Hunt. 

Uspacy вдалося стати продуктом дня на Product Hunt Uspacy вдалося стати продуктом дня на Product Hunt

Uspacy — це онлайн-сервіс, єдиний робочий простір для організації щоденних процесів малих і середніх компаній: сучасне спілкування у команді, спільна робота, завдання та CRM. Усі ці інструменти поєднуються в одному продукті, щоб дати можливість підприємцям сконцентруватися на результатах, а не на процесах. Запуск продукту відбувся трохи більше двох місяців тому. За цей час ми встигли набрати понад 2000 користувачів, кілька десятків комерційних клієнтів і майже сотню українських партнерів, які допомагають продавати та впроваджувати наш продукт. 

Але Uspacy — це глобальний продукт, який від самого початку був націлений на міжнародний ринок. Тому ми встигли також запуститися на увесь світ на доменах uspacy.com та uspacy.eu. Також ми обрали кілька локальних ринків, першим з яких стала Бразилія. Тож ми розглядали запуск свого продукту на Product Hunt як частину реалізації нашої стратегії з виходу на весь світ.

Як ми готувалися

Ми вирішили запускатися на Product Hunt, коли зрозуміли, що наш продукт став достатньо гарним, щоб продемонструвати потенційним користувачам нашу цілісну концепцію. Я не втомлюся повторювати, що для релізу не потрібно чекати ідеального продукту. Відгуки користувачів та партнерів — це найкращий валідатор бізнес-моделі, замислених нами користувацьких сценаріїв і їхньої реалізації. І що раніше ми отримаємо зворотний зв’язок, то швидше зможемо відреагувати, щоб продукт відповідав запитам ринку. 

Ми дали собі приблизно місяць на підготовку. Дату визначили довільно, але врахували рекомендації не стартувати у вихідні, а використати дні з вівторка по четвер, коли на Product Hunt найбільша активність. 

Наступним кроком було складання плану наших активностей. Він стосувався роботи за кількома напрямами:

  • доопрацювання продукту,
  • створення сторінки продукту,
  • створення сторінки майбутнього продукту (Upcoming page) та її просування,
  • робота з авдиторією, 
  • планування активностей у день виходу.

Варто наголосити, що у Product Hunt є чудова інструкція з запуску, яка описує можливі кроки для вдалого старту. Якщо додати досвід людей, які вже запускалися на цій платформі, то можна скласти майже ідеальний план. 

Що було зроблено до виходу

Спочатку ми створили сторінку продукту з відкладеним стартом. Вона містила опис, логотип, скриншоти, акційну пропозицію, додаткову інформацію про Uspacy, перший коментар. Я рекомендую добре продумати все, що ви хочете донести до людей: зробити чіткий короткий та більш розширений опис продукту, гарні та зрозумілі скриншоти, підготувати відеоролик, який пояснює продукт та його переваги.

Окремої уваги заслуговує перший коментар людини, яка здійснює запуск (Maker у термінології Product Hunt). Оскільки стандартні поля сторінки продукту доволі обмежені, то саме перший коментар можна використати, щоб повноцінно описати все, що мають знати користувачі про ваш продукт. Він публікується одночасно із запуском і розташований зверху, тому сприймається як частина самої сторінки продукту. Намагайтеся використати його максимального ефективно.

Перший коментар Перший коментар

Далі ми створили сторінку майбутнього продукту (Upcoming page), щоб мати можливість запрошувати всіх зацікавлених приєднатися до запуску. Наша сторінка виглядала ось так:

Upcoming page Upcoming page

Підписуйтеся на наші соцмережі

Далі ми почали роботу із залучення зацікавлених до Upcoming page: згідно із контент-планом створювали дописи у всіх наших акаунтах соціальних мереж, запрошували партнерів та користувачів підписатися на сторінку, робили розсилки за нашими клієнтами із закликом приєднатися, активно запрошували власну аудиторію у соціальних мережах. На момент запуску до цієї сторінки приєдналося трохи менше ста людей, що на мій погляд, зовсім небагато. 

Усі наші співробітники створили акаунти на Product Hunt, щоб мати можливість проголосувати, а головне — спілкуватися з потенційними користувачами. Особисто я почав активно прокачувати свій акаунт через створення обговорень зі спільнотою (найперше було найпродуктивнішим), активну зацікавленість виходом інших продуктів, підтримку інших продуктів. 

Ближче до запуску ми активізували роботу з прийому платежів на нашому сайті. Фактично старт на Product Hunt став нашим внутрішнім релізом із запуску частини процесингу. Дві ночі перед днем Х розробники не спали взагалі, але на момент відкриття нашої сторінки за кордоном Uspacy можна було оплатити карткою. 

Ми заздалегідь створили контент для наших акаунтів у соціальних мережах та розсилок. За правилами Product Hunt заборонено закликати проголосувати за вас, але ви можете просити підтримки та зворотного зв’язку у користувачів. Нам вдалося знайти чудові формулювання, які не порушували правила платформи, проте допомагали нам отримувати голоси. 

А ще ми зверталися до своїх знайомих з великою авдиторією з проханням підтримати нас. Ми навіть підготували приблизний текст для таких звернень. 

Що відбувалося у день запуску

О десятій ранку за київським часом (опівночі за тихоокеанським) сторінка Uspacy стала активною, а всі підписники Upcoming page отримали повідомлення про старт нового продукту. Відтоді всі відвідувачі Product Hunt могли побачити нас, дослідити, дати зворотний зв’язок відгуком, а також проголосувати за нас.

Сторінка Uspacy у момент запуску Сторінка Uspacy у момент запуску

Перші дві години було невідомо, які саме продукти й скільки голосів отримали. За цей час ми встигли зробити розсилку, опублікувати дописи у соціальних мережах, нагадати всім про наш запуск. Після цього статистика відкрилася і з’ясувалося, що ми на сьомому місці. 

Упродовж дня ми відповідали на коментарі та відгуки на сторінці продукту, комунікували з потенційними користувачами та реагували на їхні реакції. Згодом ми піднялися на третю сходинку і до самого вечора (за київським часом) трималися позиції.

Спостерігали ми й дивні речі. Наприклад, у певний момент один із продуктів вирвався вперед, але вже за кілька годин його відкинуло у кінець першої десятки, хоча кількість голосів за нього була більшою, ніж у нас. Інший продукт, який увесь час, поки ми були на третьому місці, був четвертим і суттєво відставав, раптом дуже різко рвонув уперед і посів перше місце. І це при тому, що на другому та третьому місцях були продукти з меншою кількістю балів. Усе це свідчить про те, що алгоритми ранжування Product Hunt працюють незрозуміло як. Хоча це на краще, бо немає способів «зламати» їх.

Ось так виглядала майже фінальна п’ятірка продуктів дня (на рекламні блоки та промотовані продукти не звертайте уваги, Product Hunt «підмішує» їх у загальний список):

Ви можете побачити, що продукти розподілили доволі дивним чином. А повний фінальний список продуктів, які запустилися цього дня, можна знайти за цим посиланням

Багато реакцій було від людей, які голосували за наш продукт та коментували наш запуск заради того, щоб ми потім підтримали їх. Вони писали захоплені відгуки, але щойно ми розпочинали діалог з відкритими запитаннями («Thank you! Did you try Uspacy?»), то вже не отримували відповідей.

Ба більше, мені у LinkedIn посипалися особисті привітання з неймовірним стартом і проханням підтримати інші продукти, які стартують незабаром. Мабуть, це один з найбільш дієвих механізмів підтримки запуску на Product Hunt, але ми не знали про нього заздалегідь та не використовували.

Дуже неочікувано, але неймовірно приємно, що нас підтримали кілька ЗМІ й телеграм-каналів, журналісти яких побачили наші дописи та заклики від наших друзів. Мабуть, через розуміння того, що перемога нашого продукту в цій номінації стала б у певному сенсі перемогою всієї України. Адже вона не просто підвищує рейтинг і додає популярності конкретному продукту, а й привертає увагу світової ІТ-спільноти та вкотре доводить, що українські продукти мають високу конкурентоспроможність на міжнародному ринку.

Що ми отримали

За результатами запуску на Product Hunt ми стали продуктом дня #4 і тепер можемо використовувати такий бейджик у комунікаціях. Звісно ж, це не перше місце, на яке ми сподівалися, але перша п’ятірка серед кількох десятків продуктів — неабиякий результат. 

У день запуску ми спостерігали суттєвий сплеск трафіку у всіх доменних зонах, доступних для користувачів. Так само ми отримали і сплеск реєстрацій, а також активацій демотарифу, що свідчить про цільову зацікавленість авдиторії. Але найприємніше те, що з Product Hunt ми й досі продовжуємо отримувати і відвідувачів сайту, і реєстрації в Uspacy, і відчутний потік запитів до користувацької підтримки.

Також ми потрапили у список розсилки Product Hunt і їхні публікації у соцмережах. Це почало додавати підписників і на наші акаунти. А завдяки українським публікаціям ми досі спостерігаємо суттєво підвищений органічний трафік. 

Найцікавіше те, що на весь запуск на Product Hunt ми не витратили жодної гривні. Так, підготовка і сам запуск задіяли наші певні ресурси, але й маркетингові комунікації, і трафік, і реєстрації, і PR-ефект дісталися нам безкоштовно. Якщо б у нас був директор з маркетингу, то він би дуже тішився Customer Acquisition Cost цієї кампанії, що дорівнює нулю.)

Які висновки ми зробили

По-перше, варто поставитися до виходу на Product Hunt як до гри, в якій було б непогано виграти, але важливіше просто грати. Більш серйозно та відповідально треба ставитися до продукту, своїх користувачів та спілкування з потенційними інвесторами. А це просто гарний майданчик для популяризації свого продукту та формування ще одного каналу комунікації з ринком.

По-друге, все на Product Hunt залежить від підготовки до запуску. Якщо ви чудово все спланували, гарно підготувалися, використали всі наявні можливості та трохи більше, то запуск не може пройти невдало. 

По-третє, немає якогось способу, який гарантовано дасть вам місце у п’ятірці чи забезпечить лідерство. У книзі «Складні рішення. Як керувати бізнесом, коли немає простих відповідей», яку написав бізнесмен та інвестор Бен Хоровіц, автор розповідає про те, як одного разу раптом усвідомив, що продукт, схожий на той, що створює його компанія, працює значно швидше, та ще й постачається у комплекті з іншими безкоштовно. І Бен намагався знайти рішення, які миттєво та радикально вирішать цю проблему. Він склав план дій, але якось його колега сказав:

— Бене, ці срібні кулі, які ти намагаєшся відшукати, звичайно, гарні, але наш сервер працює вп'ятеро повільніше. Не існує срібної кулі, яка могла б вирішити цю проблему. Ні. Нам доведеться використовувати безліч свинцевих куль.

А ще наші люди неймовірні, бо щодня підтримують одне одного! Тому хочу подякувати всім і кожному, хто долучився до нашого старту на Product Hunt! 

P.S.: Чи намагатимемося ми стартувати з Uspacy знову? Обов’язково, коли будемо готові представити новий реліз продукту. Але наступного разу врахуємо всі нюанси, підготуємося краще та неодмінно станемо продуктом дня #1.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Інтерв’ю з Сергієм Леськом, IT-директором OKKO

Олександр Тартачний 30 хвилин тому

Топ-5 помилок біздева на міжнародній конференції

Maksym Boronenko 13 годин тому

У Києві відбудеться конференція «Навігатори інновацій. Змінюй правила гри»

Ольга Топольська 17 годин тому

9 помилок під час просування застосунку

Сергій Коноплицький 17 годин тому

Ринок Перської затоки для українського ІТ: що потрібно знати

Анатолій Моткін 3 липня 2024 05:53