Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Я бізнесмен та обожнюю штучний інтелект. Чому?

Станіслав Горбачевський
Станіслав Горбачевський CEO Force group
19 червня 2023 6 хвилин читання

У світі перекладу та лінгвістики, що стрімко розвивається, тихо назріває революція. Хто її головний герой? Штучний інтелект. Ця динамічна сила змінює нашу галузь так, як неможливо було уявити ще кілька років тому.

Які основні переваги ШІ

Ми не приховуємо того, що у своїй роботі в Task Force користуємось інструментами штучного інтелекту. Скажу більше, на ринку лінгвістичних послуг виживуть ті компанії, які організовують ефективну взаємодію людей з роботами (у цьому разі — ШІ).

Візьмемо, наприклад, питання ефективності та швидкості. Сьогодні інструменти на базі штучного інтелекту здатні просіювати гори тексту з такою швидкістю, що навіть найдосвідченіший перекладач-людина не впорається. Результатом такої швидкості є демократизація доступу до інформації, що сприяє швидкому поширенню знань, незважаючи на мовні бар'єри.

Крім того, неможливо переоцінити надзвичайну масштабованість штучного інтелекту. Можливості перекладачів-людей, якими б кваліфікованими вони не були, завжди обмежені фізичними рамками. Натомість ШІ, не обтяжений такими проблемами, пропонує майже безмежний потенціал для перекладу. Він готовий задовольнити потреби будь-якого підприємства, незалежно від того, чи йдеться про переклад жменьки документів, чи моря тексту.

У сучасній цілодобовій культурі штучний інтелект ідеально підходить для роботи. Інструменти штучного інтелекту не потребують перерви на відпочинок або перепочинку, вони доступні у будь-який час доби. Ця постійна готовність робить переклад у режимі реального часу реальністю і стає критично важливим активом, коли час має вирішальне значення.

ШІ вражає півнем точності перекладу специфічних термінів або фраз, що особливо важливо для технічних або галузевих перекладів. Це забезпечує високий ступінь точності та однорідності, який охоплює кілька перекладених документів.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Рентабельність використання ШІ

Тепер поговорімо про економіку. Потенційна рентабельність перекладу з допомогою штучного інтелекту є привабливою, надто якщо йдеться про масштабні проєкти. Хоча початкові інвестиції необхідні, подальша економія, отримана завдяки зменшенню залежності від людських ресурсів, може згодом компенсувати ці витрати.

Однак перед тим, як виголошувати смертний вирок перекладачам, варто наголосити, що штучний інтелект не бездоганний. Він час від часу спотикається об тонкощі та нюанси мови, розуміння культурного контексту та точний переклад ідіом. Саме тут у гру вступає неоціненний внесок професійного перекладача.

Можна досягти ідеального балансу між ефективністю ШІ та досвідом перекладача-людини. Професіонал може точно налаштувати систему ШІ за допомогою високоякісних наборів перекладацьких даних, підвищуючи її здатність вирішувати складні лінгвістичні завдання.

Крім того, перекладацька перевірка фахівцем гарантує, що текст, згенерований ШІ, точно передає всі тонкощі першоджерела. Таке поєднання людського досвіду та ефективності ШІ прокладає шлях до першокласних перекладів, які виконують швидко та економно.

По суті, інтеграція штучного інтелекту в процес перекладу не означає відмову від перекладачів. Йдеться про побудову симбіотичних відносин між людиною і машиною, які можуть змінити контури перекладацької та лінгвістичної індустрії. Таке збалансоване партнерство відкриває можливості для ефективної глобальної комунікації, руйнування мовних бар'єрів і створення світу, який є більш взаємопов'язаним, ніж будь-коли раніше.

У 2022 році світовий ринок лінгвістичних послуг оцінювався у $60,68 млрд і, за прогнозами, сягне $96,21 млрд до кінця 2032 року, а середньорічний темп зростання (CAGR) становитиме 5,94%. Європі належить майже половина світового ринку лінгвістичних послуг — 49%, за нею йде Північна Америка — 39,41%.

Що стосується зростання програмних продуктів на основі штучного інтелекту, які використовують перекладацькі компанії, то очікують, що світовий ринок ШІ у перекладацькій галузі зросте з $414 млн у 2020 році до $1,5 млрд до 2026-го, а середньорічні темпи зростання становитимуть 22,3%. 

ШІ зробив значний внесок у розвиток перекладацької галузі завдяки розробленню програмного забезпечення для автоматизованого перекладу, локалізації мов, контролю якості та підвищенню ефективності.

Результати впровадження штучного інтелекту для бізнесу загалом, а не лише для перекладацької галузі, свідчать про розрив у показниках ефективності між компаніями, які повністю впроваджують інструменти штучного інтелекту («лідери»), і тими, хто не використовує технології штучного інтелекту («аутсайдери»). До 2030 року компанії-лідери можуть подвоїти свій грошовий потік, тоді як компанії, що не впроваджують технології, можуть зіткнутися зі зниженням грошового потоку на 20%, як показують результати досліджень McKinsey

Впровадження ШІ може призвести до змін у профілях робочих місць, оскільки попит зміститься від повторюваних завдань до соціальних і когнітивних завдань, що потребують більше цифрових навичок. Цей зсув може вплинути на заробітну плату, оскільки приблизно 13% загального фонду оплати праці потенційно зміститься у бік робочих місць, що потребують довершених навичок користування інструментами ШІ. 

Щодо нових робочих місць, то нові робочі місця, створені завдяки інвестиціям у ШІ, можуть збільшити зайнятість приблизно на 5% до 2030 року, а загальний ефект від підвищення продуктивності праці може позитивно вплинути на зайнятість приблизно на 10%. Це також ми розуміємо з дослідження McKinsey.

Коротка післямова

Економічний вплив штучного інтелекту на бізнес ще багато в чому потребує вивчення, зокрема детального аналізу витрат і вигод, впливу на різні сектори та довгострокових наслідків впровадження штучного інтелекту. Політикам, компаніям і приватним особам необхідно буде пристосовуватися до цих змін і планувати їх, що, ймовірно, потребуватиме перекваліфікації та безперервного навчання, щоб відповідати потребам ринку праці, який динамічно змінюється.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Інтерв’ю з Сергієм Леськом, IT-директором OKKO

Олександр Тартачний 1 годину тому

Топ-5 помилок біздева на міжнародній конференції

Maksym Boronenko 13 годин тому

Meta заборонили тренувати моделі ШІ на даних бразильських користувачів

Вікторія Рудзінська 17 годин тому

У Києві відбудеться конференція «Навігатори інновацій. Змінюй правила гри»

Ольга Топольська 18 годин тому

Ринок Перської затоки для українського ІТ: що потрібно знати

Анатолій Моткін 3 липня 2024 05:53