Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Threads через пів року після запуску не замінив X, але не повторив долю Clubhouse. Чи є майбутнє у соцмережі?

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
5 лютого 2024 8 хвилин читання

Застосунок від META Threads розпочав свій запуск із винятковою швидкістю. Перший мільйон користувачів він залучив лише за годину, встановивши світовий рекорд (на другому місці ChatGPT з результатом у п’ять днів). Лише кілька днів знадобилося платформі, щоб залучити першу сотню мільйонів профілів. Однак схоже, що хайп уже минув. SPEKA з’ясовувала, чому Threads не вдалося витіснити X (Twitter) та які перспективи у соцмережі. 

Новий підйом популярності 

У грудні Instagram Thread потроїв кількість завантажень порівняно з попереднім місяцем, що дало йому місце у 10 найбільш завантажуваних програм за місяць як в App Store, так і Google Play.

Згідно з даними компанії Appfigures, що розробляє застосунки, у грудні 2023 року Threads отримав 12 млн нових завантажень, що принесло четверте місце у рейтингу найкращих завантажень в Apple App Store. Він також отримав 16 млн завантажень у Google Play, що забезпечило йому восьме місце. Що разом дає йому шосте місце за кількістю нових завантажень. Тобто застосунок ще не помер. 

Нова хвиля завантажень ймовірно пов’язана з іншими платформами META (Facebook та Instagram), які показують публікації, що містять вірусні пости з Threads.

Скільки часу знадобилося онлайн-сервісам, щоб набрати перший мільйон користувачів Скільки часу знадобилося онлайн-сервісам, щоб набрати перший мільйон користувачів

Чому люди приходять у Threads і швидко йдуть

Зараз кількість користувачів Threads оцінюють у приблизно 160 млн і донедавна він був недоступний для аудиторії ЄС. META у жовтні стверджувала, що щонайменше 100 млн з них були активними. 

Хоча кількість і має значення, у застосунку є серйозні проблеми з величезним відтоком користувачів.

Через шість тижнів після запуску соцмережі користувачі витрачали у середньому мізерні 2,4 хвилини на додаток щодня, а щоденна кількість активних користувачів знизилася на 80%.

Після піку в 49,3 млн щоденних користувачів 7 липня показник упав до 10,3 млн станом на 7 серпня, згідно з даними фірми вебаналітики Similarweb. Хайп минув.

Частково це підтверджується й опитуванням, яке проводила SPEKA на власному телеграм-каналі. Лише 10% опитаних досі активно користуються мережею, хоча 33% видалили застосунок або ж не використовують свій профіль.   

Статистика використання та поширення соцмережі Threads аудиторії каналу SPEKA Статистика використання та поширення соцмережі Threads аудиторії каналу SPEKA

Як Threads бореться за аудиторію

Враховуючи постійні скандали довкола X та Ілона Маска, у Threads була чудова можливість залучити на свою платформу масу незадоволених користувачів. Але ситуацію погіршив невмілий запуск — застосунку бракувало базових функцій, як-от версія для настільного комп’ютера, функція хештегу/пошуку тощо. 

За останні шість місяців Threads вдалося зібратися. Тепер доступні такі функції, як вебверсія, голосові повідомлення, пошук, функції редагування тощо. Інші функції, зокрема опитування та тренди, розробляються. 

Застосунок також може отримати вигоду від свого переходу в fediverse — сукупність соціальних мереж, що складається із взаємопов’язаних серверів, які спілкуються через протокол ActivityPub, зокрема це дозволить інтегруватись із Mastodon. 

Крім того, Threads нещодавно оголосила про запуск кінцевої точки, що дозволяє розробникам сторонніх програм і сайтів використовувати динамічну URL-адресу для повторного заповнення текстом у редакторі Threads. Постачальник маркетингових інструментів Shareaholic також щойно запустив кнопки Share Threads для сайтів, зокрема сайти для десктопу та мобільну версії.

Яка аудиторія у X (Twitter) та що очікує на компанію

Щодо прямого конкурента Threads, то компанія X (раніше відома як Twitter) досі відчуває наслідки свого ребрендингу: зокрема, X додала «колишній Twitter» у свій опис в App Store у вересні, щоб посідати перше місце у результатах пошуку за своєю старішою назвою. 

За оцінками Appfigures TechCrunch, у грудні застосунок завантажили лише 8,5 млн осіб. Це зробило його програмою №29 за кількістю завантажень в App Store і №46 у Google Play. Тобто наразі X значно поступається іншим популярним програмам для соціальних мереж і навіть застосункам для підвищення продуктивності, як-от Zoom.

Кейсі Ньютон та Зої Шифер з Platformer вважають, що 2024 року Threads може обійти Twitter (X) за кількістю щоденних користувачів і стане провідною текстовою соцмережею. 

Звичайно, Threads досі далеко від розміру бази користувачів X. Маск стверджував, що X мав 550 млн активних користувачів щомісяця у вересні, а генеральний директор Лінда Яккаріно назвала цифру щоденних активних користувачів у 245 млн у жовтні.

Тенденція завантажень у Threads є перспективною, і соцмережа справді може дорости до обсягів X. Однак поки що конкуренту не вдається відібрати у Twitter головного — впливової аудиторії та стати основним джерелом новин. 

Швидкість завантаження Threads та X (Twitter) у App Store та Google Play Швидкість завантаження Threads та X (Twitter) у App Store та Google Play

Чому Threads поки що не вдалося побороти Twitter

Рекламодавці покидають X, а хаос у керівництві триває. То хіба Threads не повинен пожинати всі плоди переваги? 

Насправді ні. І причина в тому, що X досі забезпечує необхідну функцію у ландшафті соцмереж, яку зараз не може забезпечити жоден інший гравець, серед яких Threads. Цитуючи Ілона Маска, це має бути «цифрова міська площа». І незалежно від вашої думки щодо того, як керівництву Маска вдається досягти цієї функції, це функція, яку досі не може відтворити жодна інша програма для соціальних мереж. 

Це через унікальну культуру бази користувачів X. Крім того, щоб спілкуватися з друзями, люди також використовують X для отримання оновлень від брендів і стеження за знаменитостями, політиками, бізнес-лідерами, а також для отримання свіжих новин. Наприклад, X був одним із перших джерел, де можна було знайти найновішу та вичерпну інформацію про звільнення Сема Альтмана та кадрові зміни в OpenAI.

Нещодавнє оксфордське дослідження підтвердило ці припущення: 25% користувачів X використовують його насамперед тому, що це «гарне місце, щоб отримати найсвіжіші новини». До речі друге місце у YouTube з 16%.

Більш зручний для новин дизайн X залучив багатьох політиків, знаменитостей і журналістів, щоб швидко повідомляти новини та спілкуватися із громадськістю. Це привернуло аудиторію, зацікавлену в тому, щоб дізнатися про події в режимі реального часу, особливо від людей, які мають до них безпосередній стосунок.

Цю унікальну культуру бази користувачів надзвичайно важко відтворити. Важливо те, що інші платформи соцмереж навіть не намагаються. Багато в чому вони намагаються триматися якомога далі від новин.

Особливо META. Після президентських виборів у США 2016 року META не хотіла мати нічого спільного з новинами. Звіти про те, що підтримувані росією дописи у Facebook «охопили 126 мільйонів американців» під час виборів у США, змусили META суттєво переробити свій алгоритм, придушивши вміст новин. Це є однією з причин успіху та зростання капіталізації компанії. Бренди не люблять замовляти рекламу сусідуючи з негативом.  

Кілька цитат голови Instagram Адама Моссері проливають світло на те, як META планує диверсифікувати контент у її соцмережах. Наприклад, про Threads він сказав таке:

«Мета полягає не в тому, щоб замінити Twitter, а щоб створити публічну площу для спільнот в Instagram, які ніколи насправді не сприймали Twitter, і для спільнот у Twitter (та інших платформах), які зацікавлені у менш злому місці для розмов. Політика та важкі новини неминуче з’являться у Threads. Певною мірою вони також є в Instagram, але ми не збираємося нічого робити, щоб заохотити ці вертикалі».

Також, на думку очільника Instagram, новини та політика не варті додаткової залученості аудиторії. 

Політика та важкі новини важливі, я не хочу натякати на інше. Але я вважаю, що з погляду платформи будь-яка додаткова залученість або дохід, які вони можуть принести, не варті уваги, негативу (давайте будемо чесними) або ризиків, які пов’язані з ними. Чудових спільнот більш ніж достатньо — спорт, музика, мода, краса, розваги тощо, аби створити яскраву платформу без потреби заглиблюватися у політику чи важкі новини.
Адам Моссері, CEO Instagram
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Tesla знижує ціну FSD до $99 на місяць у США

Вікторія Рудзінська 13 квітня 2024 12:35

Tesla не повідомляла регуляторам про плани щодо роботаксі, яке напередодні анонсував Ілон Маск

Богдан Камінський 12 квітня 2024 17:41

Instagram розмиватиме нюдси в повідомленнях для підлітків

Богдан Камінський 11 квітня 2024 17:08

Meta розробляє нове покоління чіпів ШІ

Вікторія Рудзінська 10 квітня 2024 18:47

Аналіз платного трафіку та УБТ: варіанти, можливості та обмеження

В'ячеслав Юренко 10 квітня 2024 16:00