Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як просувати бренди через інфлюенсерів — головні висновки зі звіту Ogilvy

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
12 січня 2024 7 хвилин читання

«Креативна економіка тепер не просто модне слово», —  так починається звіт провідної маркетингової агенції Ogilvy. Агенція зазначає, що у різних соцмережах сьогодні 50 млн авторів контенту і лише для 2 млн із них така діяльність є основним доходом. SPEKA вибрала головне зі звіту, зокрема про те, як бізнесу розповідати про себе через власних співробітників, прямі трансляції та персоналізований штучний інтелект

Топ стратегій з просування брендів у соцмережах Топ стратегій з просування брендів у соцмережах

Чому брендам важлива співпраця з творцями контенту та інфлюенсерами  

Блогери та лідери суспільної думки сьогодні створюють контент не лише для Facebook, TikTok та Instagram. 

У світі є понад 40 популярних платформ, і в кожної є свої впливові особи, які не обов’язково мають мільйони підписників, але мають якісну та лояльну аудиторію.

За оцінками, капіталізація креативної економіки сягне $500 млрд до 2027 року. При цьому компанії переважно фокусуються на кількох популярних та упізнаваних соцмережах, у яких інфлюенсери повсякчас підвищують вартість своїх послуг. 

Як компанії можуть просувати свої продукти у соцмережах  — основні поради агенції Ogilvy

1. Не звертайтеся до блогерів, створіть інфлюенсера у межах компанії

Не лише зірки у соцмережах можуть просувати бренди. Ваші власні працівники знають все про компанію, її товари чи послуги і можуть про це розказати світу. І це вже помітили багато начальників відділів маркетингу.

89% керівників кажуть: коли їхні працівники активні у LinkedIn і діляться своїми ідеями та історіями, це допомагає бізнесу зростати. Вони демонструють свою експертизу та швидко завойовують довіру споживачів завдяки інсайдерській поінформованості та розповідям про те, як влаштований бізнес, із яким працюють. До того ж такі співробітники можуть знайти аудиторію, яка сама б ніколи не звернула увагу на бренд.

У 2024 році ще більше компаній хочуть використовувати цей підхід. Наприклад, саме працівники можуть спонукати інших подавати резюме до їхньої компанії. А ще через соцмережі можна знайти корисні контакти, поради, а іноді навіть ідеї для нових продуктів чи послуг.

2. Як звук підвищує упізнаваність бренда

Я впевнений, що якщо у вас була кнопкова Nokia або ви хоча б раз кілька разів запускали будь-яку гру EA Sports, то у вас вже увімкнулись звукові асоціації.  

Запуск консолей та їх фірмовий звук 

Вплив музики та використання її у комерційному просуванні не є чимось новим та унікальним. Музика та характерні звуки давали брендам змогу залишитися в пам’яті надовше. У 2024-му цей тренд збережеться року тільки посилить упізнаваність компаній. 

Хороша реклама залучає не лише очі, а й вуха аудиторії — 82% людей віком 18-64 роки хочуть, щоб бренд мав звукову ідентичність.

Звук допомагає користувачу ідентифікувати себе з брендом увосьмеро краще, ніж візуальна частина (лого, гасло, фірмові кольори). 

Ролики з упізнаваними звуками у TikTok значно збільшують конверсії продажів. А Meta повідомляє, що 80 % контенту із закадровим голосом або музикою дивляться довше. До того ж складати цілу пісню необов’язково — це може бути кілька акордів, які запам’ятовуються.

І тут не обов’язково співпрацювати з провідними зірками (хоча, приміром американська служба доставлення їжі для своїх промо кліпів залучила Кетті Пері, Крістіну Агілеру та Снуп Дога). Це можуть музиканти-аматори чи диджеї. Головне, щоб креатор і його творчість відповідали характеру вашого бренда.

Реклама сервісу доставлення їжі Just Eat використала зірок, щоб створити запам’ятовувальний образ

Ще один спосіб просування — подкаст-платформи. Поки що мало компаній наважуються інтенсивно вкладатись у такий формат співпраці з творцями контенту, оскільки важко виміряти та оцінити ефективність реклами. Але переважно слухачі вже довіряють ведучим подкастів, що зменшує дистанцію між споживачем та поки що невідомим йому брендом.

3. Спортивні зірки продають на полі та поза ним

У 2024 році витрати на рекламу в усьому світі вперше сягнуть $1 трлн, а значна частина піде на спортивний маркетинг. Зокрема, через великі спортивні заходи, як-от літні Олімпійські ігри у Парижі та Євро-2024.

Спортсмени приваблюють аудиторію не менше за знаменитих акторів чи блогерів. Кріштіану Роналду досі найпопулярніший в Instagram та має 616 млн підписників. Для порівняння, блогерка Кім Кардаш’ян, яка посідає другу сходинку, відстає майже вдвічі  364 млн фоловерів. 

А головне, що фанати не просто стежать за спортивними досягненнями, але й цікавляться їхнім особистим життям та захопленнями за межами спорту. Люди бачать спортсменів як особистостей. 

Наприклад, новини про стосунки Тейлор Свіфт і Тревіса Келса принесли  американському футболісту понад 1,6 млн нових підписників в Instagram. Але фанатів цікавить не тільки особисте життя Келса, ці новини також підвищили інтерес до його команди «Канзас-Сіті Чіфс» та до подкасту New Heights, який він веде разом зі своїм братом.

4. Персоналізований вплив штучного інтелекту в соцмережах 

Штучний інтелект проник, звісно, і в інфлюенс-маркетинг. Наприклад, Meta випускає ШІ-персонажів, які виглядають як близнюки відомих людей на кшталт  Snoop Dogg чи Кайлі Дженнер. Це змінює спосіб взаємодії з інфлюенсерами — замість пасивного спостереження за життям знаменитості до гіперперсоналізованих взаємодій. З часом асистенти мають запам’ятовувати уподобання співрозмовника та адаптуватимуться до його стилю розмови. 

Meta AI Assistant Demo

Хоча віртуальна знаменитість не зможе замінити реальну, компаніям доведеться повідомляти аудиторії про ШІ-моделей. Facebook та Instagram передбачає чітке розмежування між контентом, створеним штучним інтелектом, та реальними людьми. 

Уже зараз 63% маркетологів планують використовувати інструменти штучного інтелекту у своїх рекламних ініціативах, а ще 25% міркують над цим. 

5. Використовуйте прямі трансляції та довгі відео

Це новий тренд на 2024 рік. Майже третина (31%) людей кажуть, що завдяки трансляціям вони роблять більш розважливі покупки. Можливість побачити товар у прямому ефірі — це перевага. Можна поставити запитання прямо в ефірі.

І навіть бренди це підтверджують: 66% компаній кажуть, що такий контент краще працює, ніж звичайна реклама. У прямих трансляціях немає ніяких постановок, все по-справжньому. І це приваблює людей більше, ніж надто гламурні відео.

Але лайви підходять не лише для тих, хто продає матеріальний продукт. 

Люди втомилися від коротких роликів і хочуть чогось більшого. І ось тут прямі трансляції виграють: вони цікавіші й дають більше можливостей для стортелінгу.

А ще інфлюенсери можуть заробляти на трансляціях, а не тільки на підписках. Так, TikTok і OnlyFans вже придумали, вже успішно монетизують живу взаємодію із творцями контенту.  

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Meta призупиняє плани впровадження AI-помічника в Європі

Вікторія Рудзінська 22 години тому

TikTok запускає нову серію відео Off the Record для просування музикантів

Вікторія Рудзінська 13 червня 2024 17:55

TikTok Shop додає пошук зображень для зручних покупок

Вікторія Рудзінська 11 червня 2024 21:47

В TitkTok — тренд на усамітнення і життя без Tinder через вербальне насильство

Олеся Дерзська 11 червня 2024 19:39

Хейт у соцмережах: чому його стає дедалі більше та як від нього захиститися

Владислав Миронович 10 червня 2024 17:00