Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

І знову здрастуйте. Сем Альтман повернувся як CEO OpenAI. Що сталося?

22 листопада 2023 6 хвилин читання

Не встигла світова IT-cпільнота доїсти попкорн, як довелося купувати новий — 22 листопада стало відомо, що співзасновник OpenAI Сем Альтман повернувся на посаду CEO компанії. 

Сем Альтман знову CEO OpenAI Сем Альтман знову CEO OpenAI

Від минулого тижня обговорення щодо ШІ-компанії OpenAI не вщухають. Нагадаємо, у пʼятницю, 17 листопада, Альтмана звільнив борд. Того самого дня Сем отримав офер від Сатьї Наделли, голови Microsoft, і мав очолити ШІ-компанію всередині корпорації. 

Так було ще вчора. 

А вже сьогодні Сем Альтман знову СЕО OpenAI.  

SPEKA розібралась, що змінилося на початку цього тижня та на яких умовах повернувся Альтман. 

Що коїться. Коротка передісторія змін в OpenAI 

17 листопада
Пʼятниця

Рада директорів OpenAI звільнила генерального директора Сема Альтмана. Це сталося за годину до основного релізу та було несподіванкою для Альтмана та інвесторів. Звільнення ініціювали основний дослідник OpenAI Ілля Суцкевер та три зовнішні члени ради директорів. Кандидатуру нового CEO пропонували колишньому голові GitHub Нату Фрідману та засновнику Scale.AI Алексу Вонгу.

18 листопада
Субота

У ніч з 17 на 18 листопада з OpenAI пішов її співзасновник Грег Брокман, а за ним кілька провідних дослідників. Альтман отримав пропозицію очолити компанію зі штучного інтелекту в Microsoft.

19 листопада
Неділя

Керівники та інвестори OpenAI прагнуть повернути Альтмана на посаду CEO. Його і Брокмана запрошують на зустріч у штаб-квартиру компанії. Рада директорів не згодна повернути Альтмана.

20 листопада
Понеділок

Рада директорів анонсувала, що новим CEO OpenAI стане засновник Twich Еммет Шир, що буде з рештою ради директорів та працівників — відкрите питання. У X (Twitter) — масовий флешмоб,  у якому співробітники компанії висловлюють незадоволення звільненням Альтмана.

21 листопада
Вівторок

505 (на 22 листопада вже понад 95%. — Ред.) з 700+ працівників OpenAI написали листа, в якому просять раду директорів піти у відставку, а також зазначають, що (можливо) приєднаються до нещодавно оголошеної дочірньої компанії Microsoft під керівництвом Сема Альтмана. Мозок компанії, що створила СhatGPT, Ілля Суцкевер написав, що «глибоко шкодує щодо своєї участі у рішенні ради директорів». Як працівник OpenAI він також підписався під заявою. Ймовірно, рада не очікувала такої масової підтримки Альтмана з боку команди.

Через що виник конфлікт 

Основна причина — Альтман та Microsoft хочуть швидше впроваджувати нові продукти, тоді як Ілля Суцкевер та деякі інші дослідники, які вже покинули компанію, вважають, що вони приділяють недостатньо уваги безпечності ШІ

Ще у 2021 році через такі самі розбіжності компанію залишив віцепрезидент із досліджень Даріо Амодеї. Він та ще десяток дослідників звільнилися, стверджуючи, що OpenAI стала занадто комерційною після інвестицій Microsoft. Амодеї заснував власну «лабораторію безпечного штучного інтелекту» Anthropic — конкурента OpenAI, який залучив понад $7 млрд від Alphabet та Amazon.

21 листопада у New York Times написали, що конфлікт у раді директорів тривав уже понад рік. Одною з причин стала наукова робота, співавтором якої була член ради Хелен Тонер. Сем Альтман розглядав цю роботу як загрозу компанії, вважаючи, що вона критикує OpenAI і занадто хвалить Anthropic (вони також вимагали усунути Сема як CEO). У дослідженні, зокрема, йдеться про те, що Anthropic свідомо відмовилися від релізу своєї версії ChatGPT, щоб уповільнити розвиток AGI.

Нові факти. Що тепер відбувається в OpenAI

  • 22 листопада компанія OpenAI заявила, що досягла згоди щодо повернення Альтмана. У компанії також узгодили оновлену раду директорів у складі Брета Тейлора (ex-Sailsforce), Ларрі Саммерса (колишній міністр фінансів США) та Адама Д'Анджело (Quora), який був членом попередньої ради. 

За чутками, основна мета нового складу — обрати та призначити розширену раду, до якої увійде до девʼяти осіб. Саме вона має перезапустити керування OpenAI.  Важливо, що натепер у складі ради немає нікого, хто б представляв інтереси non-profitable-частини OpenAI.

  • Незалежні члени правління OpenAI Таша МакКолі та Хелен Тонер залишать раду директорів, як і Ілля Суцкевер — саме вони проголосували за звільнення Альтмана у пʼятницю. 
  • Невідомо, чи буде у новому складі Альтман, але Microsoft хоче мати там місце. СEO компанії Сатья Наделла підтримав рішення з повернення Альтмана. Грег Брокман, що пішов з OpenAI на знак підтримки Альтмана, також повідомив, що повертається.
  • Емметт Шир, який очолював OpenAI від понеділка, вже оновив опис у Twitter (X) — тепер він «колишній тимчасовий CEO OpenAI». Шир додав, що «страшенно задоволений» поверненню Альтмана. 
  • Джош Кушнер, засновник Thrive Capital, найбільшого інвестора OpenAI, сказав: «Ми вважаємо, що це найкращий результат для компанії, її співробітників і світу загалом».
  • Сам Альтман запостив в X, що його діяльність за останні кілька днів була спрямована «на те, щоб зберегти цю команду та її місію».

Що буде з OpenAI далі

За даними Axios, нова угода передбачає незалежне розслідування обставин, що призвели до звільнення Альтмана. 

The Verge повідомляє, що ймовірно, розслідування буде проводити незалежна юридична фірма. «Зважаючи на наші розмови із залученими людьми, боротьба за владу серед тих, хто є центром усього цього, здається, ще не припинилася», — резюмує видання.

Ймовірно, камбек Альтмана означає повернення до політики комерційного розвитку OpenAI. Наскільки компанія розвиватиме свою некомерційну частину, поки що під питанням.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Google допомагає постачальникам зменшити викиди завдяки новим енергетичним проєктам

Вікторія Рудзінська 15 годин тому

Apple готується додати функції штучного інтелекту до Vision Pro

Вікторія Рудзінська 17 годин тому

Білл Гейтс нагадав про надмірне споживання електроенергії ШІ

Олеся Дерзська 28 червня 2024 16:07

Чи може сервісна економіка зробити світ багатим?

Олександр Тартачний 27 червня 2024 14:40

Youtube хоче отримати у лейблів ліцензії на використання музики для навчання свого ШІ

Вікторія Рудзінська 26 червня 2024 21:18