Microsoft представив оновлені Bing та Edge. Що відомо і що кажуть українські експерти
7 лютого Microsoft анонсував оновлений пошуковик Bing та браузер Edge, які тепер працюватимуть на основі власної моделі Prometheus, що створена у співпраці з OpenAI й потужніша за ChatGPT. Щоб протестувати розробки повністю, треба записатися в лист очікування. Але SPEKA зібрала головне про нові продукти.
В інтервʼю для WSJ CEO Microsoft Сатья Наделла пояснив: «Уся суть ChatGPT раніше була тільки в тому, щоб показати можливості потужної моделі та її вміння підтримувати розмову. Зараз ви отримуєте не тільки інформацію, яку зазвичай очікуєш від пошукової системи, а ще й повноцінну розмову про результати пошуку».
Чат з Bing / WSJ
Ключові фішки Bing та Edge
- Інтерактивний чат. На перший сторінці Bing є поле, де можна ввести своє запитання. Наприклад, хто отримав номінації на «Оскар» цього року. Спочатку ви побачите результати звичайного пошуку, а протягом хвилини у віконці чата зʼявиться розгорнута відповідь на ваше запитання (з посиланнями на джерела даних). Ви можете уточнювати деталі. У чаті є кнопка «Припинити відповідь», щоб будь-коли зупинити спілкування.
- Більш змістовні відповіді. Bing аналізує результати запиту, щоб створити загальну й повну відповідь. Наприклад, користувач може одразу дізнатися кілька способів завʼязати шнурки. Він не повинен переходити на кілька джерел.
- Бічне меню у браузері. Користувач може попросити зробити самері вебсторінки або створити текст. Можна обрати:
-
1
Tone of voice — професійний, звичайний, жартівливий, сповнений ентузіазму або той, що інформує.
-
2
Формат — email, абзац тексту, пост для блога або ідеї у форматі маркованого списку.
-
3
Довжину тексту — короткий, середній чи довгий.
За словами розробників, Edge зрозуміє стиль тексту на сторінці й підлаштується до нього (наприклад, якщо це пост для соцмереж).
Як каже Наделла, людина при цьому все одно керує процесом — їй треба прийняти драфт, перевірити його та змінити щось у тексті за потреби.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Майбутнє Bing та індустрії пошуку — бачення експертів
Про новий пошук в інтернеті
Поки що Bing неможливо повноцінно потестити через лист очікування. Але вже зрозуміло, що технологія буде потужнішою, ніж ядро GPT. Це вплине на екосистему вебсайтів і реклами, побудованої навколо наявного пошуку.
Про зміни на ринку інтернет-пошуку
Generative AI підірвав індустрію, і це лише початок. Моделі стають кращими та швидшими, дешевшими у розробленні, а доступ до них стає безкоштовним, з відкритим кодом. Це зумовить появу нових продуктових рішень. Класно, що Big Tech повертається до таких перегонів.
До того ж скорочення штату, які тривають у Big Tech, спричинять появу нових generatie AI стартапів. Ми входимо у наступну декаду розвитку людства.
AI не відбере у нас роботу, навпаки, зробить нас ефективнішими, забере рутину та повністю змінить усі бізнеси.
Чи чекати на революцію в індустрії пошуку
Увага ЗМІ зараз прикута до ChatGPT, інвестицій Microsoft в OpenAI, Azure OpenAI Service і запуску нової версії Bing, що працює на новому двигуні на базі Conversational and Generative AI. Це може свідчити або про черговий хайп, або про початок нової віхи у розвитку технологій. Істина — посередині.
На мій погляд, Google недооцінив потенціал ChatGPT і LLM (великих мовних моделей), і тепер швидко намагається це виправити.
Microsoft зміг переключити увагу на себе. Компанія вже випустила Microsoft OpenAI Service, Premium план для Microsoft Teams, Bing на базі ШІ. Також говорять про інтеграцію ШІ у Microsoft 365. А це потенційно десятки мільйонів нових користувачів і збільшення адаптації продуктів чинними користувачами.
Google vs Microsoft
Google заробляє на рекламі, зокрема, на монетизації кліків на посилання. Якщо необхідність в цьому суттєво зменшиться, доходи компанії значно впадуть.
Google вже анонсував, що почне використовувати чатбот на основі ШІ Bard. Багато залежить від того, наскільки розробка буде конкурентною і як швидко Google та Microsoft зможуть довести технологію генерації відповідей до продакшн-версії, розвʼязавши проблеми з генерацією фейків, наявності упереджених відповідей і випадків, коли модель генерує нісенітницю.
Чому Google не встиг
Google створив чатбот, що використовує ШІ. Але не був готовий ламати свою бізнес-модель, яка чудово працює й приносить прибутки — у пошук через чатбот складніше інтегрувати рекламу. Якщо користувачі одразу отримують якісну вижимку опрацьованої інформації, у них менше стимулів клацати на посилання (зокрема рекламні).
Що змінить пошук на ChatGPT
Це вплине на відділи підтримки, провайдерів контенту, які покладаються на генерацію контенту людьми. Під ударом можуть бути фотобанки, особливо з генерованими зображеннями чи векторною графікою. Сервіси на кшталт Quora (де одні користувачі відповідають іншим) також можуть втратити частину трафіку.
Далі я чекаю на інтерфейс для роботи з базами даних. Перша компанія, яка зможе прикрутити ШІ до великих користувацьких БД, уможливить подання й оброблення запитів людською мовою — коли ти не пишеш код, а говориш, які саме дані тобі потрібні. Це може спричинити стрибок у бізнес-аналітиці.
Питання етики
Ця технологічна зміна може перевернути ринок. Але існують суттєві етичні й правові ризики. Коли ти просто надаєш посилання, на які ресурси переходити, то обирає користувач. А от видача чатбота буде більше залежати від пошукової компанії. Є ризик, що користувачі будуть надмірно покладатися на інформацію, яка насправді не буде обʼєктивною.
Це порушує багато етичних питань, але не на всі з них є відповіді, тому пришвидшення темпів розвитку ШІ гарантує у найближчі роки понаднормову роботу юристам та регуляторам.