Twitter став X. Чергове божевілля Маска та ще 5 прикладів сумнівного ребрендингу
Ілон Маск продовжує знущатися з соцмережі, яка дарує нам найкращі меми й допомагає закривати збори. Цього разу Ілон перевершив сам себе: «убив» блакитну пташку, що була лого твіттера з 2012 року, й замінив її на літеру Х (подейкують, з безкоштовного шрифту). SPEKA розібралась, звідки взявся X, і знайшла інші приклади провального брендингу.
Звідки взявся X замість Twitter
Ще 18 квітня 2023 року компанія Twitter Inc. змінила назву на X Corp у межах плану трансформувати її у «застосунок для всього».
Для зміни логотипа Маску знадобилася лише доба. Увечері 22 липня він запитав підписників, яким би вони бачили новий логотип у вигляді літери Х, а потім просто обрав варіант, що сподобався. 24 липня зміна логотипа відбулася офіційно. Twitter (чи Х?) вже також доступний за посиланням x.com.
Медіа Fast Company вважає, що логотип виглядає як копія логотипа X Windows System 1984 року.
Український підприємець Єгор Валовський у своєму Facebook нагадав, що Маск уже очолював компанію X.com, яка згодом, після звільнення Маска з посади CEO, перетворилася на PayPal.
Які ще світові бренди невдало змінювали айдентику
Airbnb
Підписуйтеся на наші соцмережі
Сервіс, що допомагає шукати житло в інших країнах, у 2014 році запустив кампанію з оновлення логотипа. Його створювала одна з лондонських дизайн-студій, і мінімалістичний логотип мав відобразити ідеї бренда та поєднати у собі людей, місця, любов і назву компанії.
Але не знаючи про цей сенс, знайти його в логотипі важко. Інтернет спочатку не прийняв лого: користувачі натякали, що він схожий на органи людини чи на собаку. До того ж менш відома компанія, Automation Anywhere, того ж року запустила логотип, який надто нагадував лого Airbnb. Компанії запевняли, що це збіг. Згодом до логотипа звикли, а Automation Anywhere довелося все ж змінити свій.
Логотип Airbnb до та після оновлення
London 2012 Olympics
2007 року Лондон, на той час майбутня столиця Олімпіади, представив загалу логотип змагань. Сотні тисяч фунтів пішли на абстрактну візуалізацію 2012-го — року проведення Олімпіади. Логотип не сподобався публіці. Його критикували за відсутність цілісності й навіть порівнювали зі свастикою.
Дизайнери стверджували, що були готові до змішаної реакції та хотіли показати енергійність Лондону, і що дещо хаотичний лого — це відображення неоднорідності самого міста.
Coca-Cola та New Coke
1985 року Coca-Cola представила New Coke, і цей кейс досі залишається прикладом поганого брендингу. Змагаючись з Pepsi за місце на ринку, компанія змінила формулу коли і пообіцяла, що смак від цього тільки виграє.
Покупці Coca-Cola не оцінили більш солодку колу. Вони були обурені та відчували, що їх обманули. На вимогу клієнтів бренд повернув звичний смак під назвою Coca-Cola Classic, а від New Coke відмовився.
Gap
Намагаючись оговтатись від фінансової кризи 2008 року, за два роки бренд одягу Gap рішився на зміни. 6 жовтня 2010 року компанія представила новий логотип, але не прокомунікувала це належним чином: Gap не сказали, що символізує логотип, які цінності він відображає, а також не презентували нову лінійку одягу.
Логотип, в якому використали вже тоді неактуальний шрифт Helvetica, недостатньо нагадував старий і не впізнавався покупцями. Згодом компанія відмовилася від нього.
Логотип Gap до та після оновлення
Телеканал SciFi
2009 року телеканал SciFi Channel став SyFy. Одне із жаргонних значень цього слова в Urban Dictionary — сифіліс. Певно, креативники не ускладнювали собі життя принаймні поверхневим дослідженням. Попри здивування аудиторії, з такою назвою канал проіснував до 2022 року, коли провів черговий ребрендинг. Тепер це Sky Sci-Fi.
Логотип телеканала до та після оновлення