Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як просувати бренд за допомогою текстового контенту

Оксана Павлюк
Оксана Павлюк СЕО ТОВ «Текстум Вінниця»
21 червня 2024 13 хвилин читання

Текстовий контент має вирішальне значення для просування бренду в інтернеті, оскільки він безпосередньо впливає на видимість у пошукових системах, формує унікальний голос бренду і зміцнює його експертну позицію. Якісний контент залучає та утримує увагу аудиторії, покращує взаємодію з клієнтами, підвищує довіру до бренду, а також сприяє конверсіям, переконуючи відвідувачів здійснювати цільові дії. 

До найпопулярніших платформ для просування бренду належать блоги, засоби масової інформації (ЗМІ) та інтернет-видання. Блоги дозволяють компаніям регулярно оновлювати інформацію про свої продукти і вести діалог із читачами через коментарі. ЗМІ та інтернет-видання відіграють ключову роль у формуванні громадської думки і можуть суттєво вплинути на репутацію бренду.

Розкажу вам, як просуватися на перерахованих вище майданчиках.

Використання блогу для просування бренду

Створення блогу на офіційному сайті компанії — це стратегічний крок, який дозволяє інтегрувати інформаційний контент із комерційними пропозиціями. Для успішного блогу важливо обирати теми, які будуть цікавими та корисними для цільової аудиторії, наприклад:

 • детальні огляди товарів або послуг, які ви пропонуєте, з акцентом на їхніх перевагах;
 • поради та інструкції щодо використання ваших продуктів, догляду за ними, поєднання з іншими вашими товарами тощо;
 • останні тенденції та новини у вашій галузі;
 • розповіді про те, як ваші продукти допомогли клієнтам вирішити їхні проблеми.

Важливим аспектом ведення блогу, що впливає на видимість сайту в пошукових системах, є SEO-оптимізація текстів. Вона передбачає використання:

 • пошукових запитів (ключових слів та фраз) у тексті, заголовках сторінок (title) та метаописі (description);
 • внутрішніх посилань на інші сторінки вашого сайту (у тому числі на конкретні товари та послуги, які людина одразу може замовити);
 • зовнішніх посилань на авторитетні джерела, котрі підтверджують достовірність наведеної вами статистики на інших даних;
 • підзаголовків, списків і коротких абзаців;
 • відповідних альт-тегів для зображень і оптимізації їх розмірів для швидкого завантаження на веб-сторінках без втрати якості.

Регулярні публікації допомагають підтримувати постійну зацікавленість аудиторії сайтом та покращують його позиції в пошукових системах. Електронний ресурс, на якому контент оновлюється двічі на тиждень, буде значно вище розташовуватись у видачі порівняно із сайтом, де нова стаття виходить раз на місяць.

Гостьовий блогінг

Розширити охоплення й залучити нову аудиторію допомагають гостьові статті — тексти, створені брендом для публікації в блозі іншої компанії. Для гостьового блогінгу варто обирати не бренди-конкуренти, а платформи із суміжними напрямами діяльності, які мають таку ж цільову аудиторію, проте пропонують інші товари чи послуги. Наприклад, якщо ви продаєте дитяче харчування, можете публікуватись у блозі, присвяченому питанням здоров’я немовлят.

Приклад гостьового тексту Приклад гостьового тексту

Теми гостьових статей повинні бути цікавими для читачів обраної платформи, надавати інсайти, поради або нову інформацію. Обов'язково треба додавати до статті посилання на ваш сайт, щоб зацікавлені читачі могли легко знайти більше інформації про ваш бренд.

Співпраця із засобами масової інформації

Ще один спосіб посісти чільне місце на ринку та залучити нових клієнтів — налагодити постійну співпрацю із ЗМІ. Вибір між місцевими і національними масмедіа залежить від масштабу бренду й типу цільової аудиторії.

Місцеві ЗМІ підходять компаніям, які надають послуги чи реалізують товари виключно у межах певного регіону. Також їх доцільно обрати брендам національного та міжнародного рівня, якщо вони планують провести локальний захід для мешканців певної місцевості. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Національні ЗМІ — це ідеальна платформа для великих анонсів (запуску нових продуктів чи важливих корпоративних новин) від компаній, що працюють на загальнодержавному ринку.

Ось декілька ключових аспектів, на які варто звернути увагу під час підготовки матеріалів для ЗМІ:

 • обирайте новини, які можуть зацікавити велику кількість людей;
 • публікуйте матеріали своєчасно, щоб на момент виходу в масмедіа вони ще не втратили актуальності;
 • подбайте про те, аби пресрелізи бути короткими, чіткими, структурованими і читабельними. Додавайте до них важливі факти, цитати керівників, контактну інформацію, фотографії та інфографіку.

Познайомтесь із журналістами і редакторами місцевих та національних масмедіа, які спеціалізуються на вашій галузі. Підпишіться на їхні сторінки у соціальних мережах, відстежуйте їхні публікації і коментуйте їх.

Надсилайте журналістам пресрелізи, пропонуйте ексклюзивні інтерв'ю з керівництвом компанії або ж матеріали, які зацікавлять їхню аудиторію. Підходьте до кожного журналіста індивідуально, враховуючи його стиль роботи.

Будьте чесними та відкритими у спілкуванні, дотримуйтесь професійної етики. І якщо обіцяєте надати додаткові дані на запит фахівця, завжди робіть це вчасно.

Ефективний контент для інтернет-видань

Створення контенту для інтернет-видань має свої особливості, оскільки такі платформи орієнтовані на споживання інтерактивної інформації. Найбільшу ефективність демонструватимуть публікації, які:

 • структуровані за допомогою заголовків та підзаголовків, коротких абзаців, маркованих і нумерованих списків;
 • доповнені візуальним контентом: фотографіями, відеофайлами, інтерактивними картами, діаграмами чи графіками;
 • оптимізовані для відкриття на мобільних пристроях (смартфонах і планшетах).

Важливою складовою створення контенту для інтернет-видань є регулярний моніторинг ефективності публікацій. Використання аналітичних інструментів (наприклад, Google Analytics) дозволяє відстежувати кількість переглядів, тривалість перебування користувачів на сторінці, показники відмов та конверсії. Ці дані допомагають зрозуміти, які теми та формати контенту найбільше залучають аудиторію до взаємодії.

Контент-стратегія та планування

Важливою складовою успішного просування бренду є розроблення контент-стратегії. Вона дозволяє уникнути хаотичних публікацій і забезпечує регулярність виходу матеріалів. Послідовність формування контент-стратегії:

 • 1
  Визначте основні цілі контент-стратегії: підвищення обізнаності про бренд, залучення нових клієнтів, зміцнення лояльності постійних покупців, нарощування продажів, взаємодія з аудиторією. Під кожну ціль підготуйте публікації, відео, фото, інфографіку. Створіть такий контент-план для кожної платформи, що використовується вами для просування бренду. Важливо узгодити тональність та стиль матеріалів для різних майданчиків, аби сформувати єдиний імідж бренду.
 • 2
  Проведіть аналіз конкурентів, щоб зрозуміти, який контент вони створюють, які теми покривають та які платформи використовують. Виявіть теми, що цікавлять вашу цільову аудиторію, але ще недостатньо висвітлені конкурентами. Створюйте довкола них унікальний контент, який приверне увагу відвідувачів.
 • 3
  Розробіть квартальний чи річний календар виходу контенту, тобто заплануйте кожну з публікацій на конкретні дату й час. Включіть до календаря важливі дати, події, святкові дні, які можна використовувати для створення актуального та цікавого контенту.

Будьте максимально гнучкими: за потреби коригуйте контент-план та календар виходу публікацій відповідно до актуальних подій, змін у вашій галузі чи у поведінці аудиторії.

Залучення та взаємодія з аудиторією

Взаємодія з цільовою аудиторією є невід'ємним аспектом успішної контент-стратегії. Вона дозволяє не тільки привернути увагу нових користувачів, але й утримати наявних клієнтів, формуючи лояльність і довіру до бренду.

Потужними інструментами залучення аудиторії до взаємодії є соціальні мережі та месенджери. Ці канали дозволяють отримувати миттєвий зворотний зв'язок від користувачів через коментарі, лайки, поширення та приватні повідомлення. У свою чергу, бренди мають змогу швидко реагувати на відгуки, побажання та питання клієнтів. Ось кілька способів залучення аудиторії до взаємодії з контентом у соцмережах і месенджерах:

 • у сторіс і дописах пропонуйте читачам брати участь у тестах, опитуваннях та вікторинах;
 • проводьте конкурси і розіграші подарунків із простими умовами участі;
 • заохочуйте людей ділитися вашим контентом через репости;
 • ставте запитання в кінці дописів, запрошуючи користувачів до дискусії в коментарях;
 • створюйте сторителінги, які викликають у людей емоції та бажання поділитися ними;
 • проводьте прямі ефіри, вебінари для демонстрації своїх продуктів чи послуг, відповідайте на питання цільової аудиторії в режимі реального часу.

Обов'язково спонукайте людей залишати відгуки, пропонуючи за це бонуси та невеликі подарунки. Відгуки надають безцінну інформацію про те, що клієнтам подобається або не подобається у вашій послузі чи продукції. На їхній основі ви зможете вносити корективи і покращувати якість сервісу.

Публічні відгуки від реальних користувачів здатні підвищити довіру до бренду. Нові клієнти схильні довіряти думкам тих, хто на власному досвіді перевірив якість запропонованих товарів або послуг.

Важливо активно взаємодіяти з відгуками й коментарями: максимально швидко відповідати на них, уникаючи шаблонних фраз, вдячно приймати критику та пропонувати шляхи вирішення спірних ситуацій на користь клієнта.

Чи варто створювати контент за допомогою штучного інтелекту?

Використання штучного інтелекту (ШІ) для генерації контенту має як переваги, так і недоліки. Він може значно спростити процес написання текстів, заощадивши ваш час. Це особливо корисно в тих випадках, коли потрібно якомога швидше підготувати значний обсяг інформації (наприклад, скласти опис товарів для сайту чи написати кілька статей для блогу).

Однак треба пам'ятати, що сучасні пошукові системи намагаються забезпечити високу якість контенту для своїх користувачів. Публікації, згенеровані ШІ, мають відповідати певним вимогам:

 • 1
  Бути унікальними. Натомість контент, створений за допомогою ШІ, може містити елементи плагіату. Штучні системи часто використовують вже опубліковані тексти як частину свого вихідного матеріалу або ж просто не мають достатньо ефективного алгоритму для перевірки унікальності генерованого контенту.
 • 2
  Бути релевантними (відповідати заявленій тематиці та потребам аудиторії). Однак іноді ШІ неправильно розуміє вимоги, які до нього висуваються, і створює текст, що частково або повністю не відповідає запиту користувача. Система не знає специфіки цільової аудиторії, для якої пишеться текст. Тому ШІ може видавати матеріал, що не відповідає інтересам та рівню знань майбутніх читачів.
 • 3
  Відповідати стандартам якості. Штучні системи інколи створюють тексти з граматичними, орфографічними чи лексичними помилками, через що матеріал стає складним для розуміння. Нерідко ШІ генерує контент, який не відповідає вимогам стилістики (наприклад, для розмовного блогу пише статтю в науковому стилі), у зв'язку з чим потенційні читачі відмовляються переглядати запропонований матеріал.

Якщо контент, згенерований ШІ, виглядає як спам і містить інформацію, котра не співпадає з темою публікації та ключовими запитами, він може бути «покараний» пошуковими системами шляхом навмисного зниження рейтингу сайту або й навіть цілковитого виключення його з видачі. Щоб уникнути санкцій і максимально ефективно використовувати ШІ для створення контенту, дотримуйтесь таких рекомендацій:

 • завжди редагуйте тексти й виправляйте помилки;
 • перевіряйте за авторитетними джерелами достовірність контенту, згенерованого ШІ;
 • користуйтесь онлайн-сервісами для перевірки унікальності, щоб уникнути плагіату;
 • оптимізуйте контент відповідно до пошукових запитів, використовуючи релевантні ключові слова та фрази;
 • вводьте ключі в текст природно, уникаючи надмірного їх повторення та скупчення в одній частині;
 • використовуйте інструменти для аналізу SEO, щоб переконатися, що ваш контент оптимізований і відповідає вимогам пошукових систем;
 • переконайтесь, що текст містить відповіді на основні питання та відповідає настроям вашої цільової аудиторії.

Структуруйте контент, згенерований ШІ, для поліпшення його читабельності. Використовуйте заголовки та підзаголовки, списки й таблиці, відокремлюйте одне від одного абзаци, аби матеріал легко сприймався читачами.

Підсумки

Просування бренду за допомогою текстового контенту є потужним інструментом, який дає змогу компаніям досягти багатьох маркетингових цілей — від залучення нових клієнтів до зміцнення лояльності наявних.

Ефективний контент — це не просто тексти, а стратегічно сплановані матеріали, які враховують інтереси та потреби вашої цільової аудиторії, відповідають вимогам SEO і допомагають встановити довірливі стосунки з клієнтами.

Використовуйте всі доступні платформи, щоб максимально охопити аудиторію та розширити свою клієнтську базу.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Бренд «Мелітопольська черешня» вкрали в України окупанти

Олеся Дерзська 12 липня 2024 20:01

Чи дійсно Facebook не любить посилання у постах

Олеся Дерзська 12 липня 2024 17:13

Просування вузьких ніш в Telegram: як залучити аудиторію? Кейс Netpeak

Анастасія Паламар 10 липня 2024 18:46

Кейс Moyo: як збільшити видимість застосунку вдвічі за три місяці та отримати перші позиції у сторах

Сергій Коноплицький 4 липня 2024 11:46

9 помилок під час просування застосунку

Сергій Коноплицький 3 липня 2024 15:40