Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Лідери App Store та Google Play: найпопулярніші застосунки 2023 року

Анна Нагорна
Анна Нагорна
29 січня 2024 6 хвилин читання

Мобільні застосунки — те, без чого сьогодні важко уявити повсякденне життя. Ми використовуємо їх, щоб спілкуватися з друзями, вирішувати робочі питання, навчатися та творити і, звичайно, розважатися.

Які застосунки були найбільш популярними у світі у 2023 році, а які отримали визнання українців і чому? SPEKA разом із Netpeak Journal дослідила рейтинги застосунків у App Store та Google Play, які проаналізували експерти.

Топ 3 в App Store: подорожі та вивчення мов

За підсумками App Store Awards 2023, лідерами стали програми, які допомагають досліджувати світ, опановувати нові навички та креативити.

Найкращим застосунком року для iPhone стала утиліта для подорожей AllTrails. Вона дозволяє користувачам знаходити маршрути для бігу, велосипедних та піших прогулянок у будь-якій точці світу. У сервісі можна відстежувати свій прогрес і ділитися з іншими.

Застосунок для мандрівників AllTrails Застосунок для мандрівників AllTrails

На другому місці популярний мовний курс Duolingо. Він пропонує інтерактивні вправи з елементами гри для прокачування усних та письмових навичок, підходить користувачам з різнем рівнем володіння мовою. Крім англійської, у Duolingо є курси з понад 40 мов, особливо приємно, що й з української.

Ще один лідер App Store — застосунок для мандрівників Flighty. Завдяки йому можна відстежувати авіарейси у реальному часі, отримувати повідомлення про зміни у графіку літака, а також синхронізувати рейси з календарем в iPhone для нагадувань.

Топ 3 у Google Play: освіта, музика та ШІ 

Рейтинг Google Play Awards 2023 представив по одному найкращому застосунку у таких номінаціях: лідер всіх категорій, лідер мультиплатформ та вибір користувачів.

Найкращим серед усіх категорій визнали освітній застосунок Imprint: Learn Visually. Він пропонує короткі ілюстровані уроки з психології, історії, здоров’я, технологій та інших тем.

Imprint — додаток для навчання Imprint — додаток для навчання

Вибором користувачів Google Play у 2023 році став мобільний застосунок ChatGPT —  генеративний штучний інтелект від OpenAI

А звання найкращого застосунку для будь-яких девайсів отримав Spotify, популярний стримінговий сервіс для музики, який до того ж допомагає молодим виконавцям знаходити слухачів та монетизувати творчість.

Топ 10 безкоштовних застосунків у світі

Традиційно найперші позиції у топах App Store та Google Play посідають безкоштовні застосунки для спілкування, обміну контентом та редагування фото й відео. У 2023 році лідерами за кількістю завантажень та оцінок в обох сторах були такі програми:

Топ безкоштовних мобільних застосунків у світі Топ безкоштовних мобільних застосунків у світі
 • 1
  TikTok, Instagram, Facebook — соцмережі;
 • 2
  Snapchat, WhatsApp, Telegram, Messenger — месенжери;
 • 3
  CapCut — редактор відео.

Окремо варто сказати про TikTok, який посідає перше місце в обох сторах уже тривалий час. Він став більше ніж просто платформою для створення та перегляду коротких відео: TikTok пропонує монетизацію та можливості для розвитку бізнесу чи особистого бренда.

Україна: рейтинг найкращих застосунків 2023 року

За підсумками минулого року, фаворитами українців у App Store та Google Play були соцмережі Instagram і TikTok, месенжери Telegram та Viber, а також застосунок найпопулярнішої у країні поштової служби Nova poshta. 

Топ 10 застосунків в українських App Store та Google Play Топ 10 застосунків в українських App Store та Google Play

До десятки українського рейтингу App Store також потрапив застосунок від Мінцифри «Дія». Цікаво, що серед власників смартфонів Apple здобули прихильність сервіси компанії-конкурента — браузер Google, а також Google Maps, Gmail та Youtube. 

А до 10 улюблених застосунків українців у Google Play також увійшли онлайн-маркетплейси Prom.ua та Aliexpress, месенджер WhatsАpp, онлайн-банінг Privat24 та «Повітряна тривога» від Ajax Systems. 

Цікаві факти

На початку 2023 року, під час блекаутів, на перше місце у App Store вийшов застосунок «Світло». Він показує графік відключень і дозволяє перевірити, чи є світло за вашою адресою зараз.

Додаток «Світло» Додаток «Світло»

У вересні українці активніше почали завантажувати Gmail, Google Meet та Zoom — почався новий навчальний рік у школах та університетах.

Жовтень став золотим місяцем застосунків для шопінгу Temu та Aliexpress, що, імовірно, було спричинено великими знижками та розпродажами.

У листопаді, коли зазвичай фіксується пік ГРВІ-захворювань, зріс попит на застосунок Tabletki.ua та сервіс запису до лікарів Нelsi.

А у грудні до топ 10 застосунків увійшов український маркетплейс prom.ua, що могло бути пов’язано з підготовкою до новорічних свят та пошуком подарунків.

Нові застосунки 2023 року у топ 50 України

Соцмережа Threads Соцмережа Threads

Українці не відставали від світових трендів, а тому в рейтингу 50 найкращих застосунків у App Store та Google Play періодично з’являлися такі цікаві програми:

 • 1
  Threads: нова соцмережа від Meta, що за функціоналом схожа на Х;
 • 2
  Chat GPT: мобільний застосунок для роботи з генеративним ШІ від OpenAI;
 • 3
  Latest news: застосунок-агрегатор найсвіжіших новин;
 • 4
  PhotoRoom AI Photo Editor: застосунок для редагування і дизайну контенту з елементами ШІ.

У 2023 році найбільше уваги від користувачів отримали програми для розваг та соціальної взаємодії. Але ми також бачимо сплеск інтересу суспільства до штучного інтелекту та застосунків, що його використовують. Імовірно, цей тренд буде з нами й надалі.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

TikTok запускає нову серію відео Off the Record для просування музикантів

Вікторія Рудзінська 13 червня 2024 17:55

iPhone в росії з 12 вересня можуть стати "цеглинами"

Олеся Дерзська 13 червня 2024 16:38

OpenAI не отримує грошей від Apple за використання ChatGPT в iOS 18

Кіра Іванова 13 червня 2024 12:27

TikTok Shop додає пошук зображень для зручних покупок

Вікторія Рудзінська 11 червня 2024 21:47

В TitkTok — тренд на усамітнення і життя без Tinder через вербальне насильство

Олеся Дерзська 11 червня 2024 19:39