Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Ілон Маск програв позов на $56 млрд колишньому рок-барабанщику

Богдан Камінський
Богдан Камінський
2 лютого 2024 3 хвилин читання

Колишній барабанщик хеві-метал гурту та акціонер Tesla Річард Торнетта через суд штату Делавер позбавив Ілона Маска винагороди у $56 млрд.

Про це пише Reuters.

Торнетта подав позов проти Маска у 2018 році, володіючи лише дев'ятьма акціями Tesla. Справу почали розглядати наприкінці 2022 року, а 30 січня суддя виніс рішення на користь позивача.

Суд вирішив анулювати величезну угоду про виплату заробітної плати, визнавши її несправедливою щодо Торнетти та всіх інших акціонерів Tesla.

У соціальних мережах фанати Tesla та Маска назвали справу пародією на правосуддя. Вони припустили, що справа має політичну мотивацію. Також прихильники мільярдера дивуються, як інвестор з невеликим пакетом акцій може мати таку владу.

Як міноритарний акціонер Tesla переміг у суді Ілона Маска

Корпоративна прецедентна практика штату Делавер рясніє справами за участю окремих інвесторів з дуже малими пакетами акцій. Багато юридичних фірм мають цілий список людей на кшталт Торнетти.

Зазвичай у таких справах дрібний інвестор підписує документи для подачі позову та не бере подальшої участі у судових процесах. Також вони нічого не платять юридичній фірмі.

Ділові кола вже давно критикують справи приватних осіб, як ознаку потенційних зловживань у судовому процесі. 10 років тому Делавер потерпав від судових позовів від дрібних інвесторів, що володіли кількома акціями. Наприклад, вони часто оскаржували угоди про злиття.

Такі справи часто швидко вирішувалися безглуздими мировими угодами, які завжди включали виплати адвокатам. Зрештою, судді та законодавці штату Делавер обмежили цю практику.

Проте експерти вважають, що люди на кшталт Торнетти є важливими для підтримання порядку в залах суду. Законодавці та судді давно хотіли, щоб такі корпоративні судові процеси вели великі інвестиційні компанії, оскільки вони мають більше можливостей стежити за діями своїх юристів. Але експерти стверджували, що менеджери фондів не хочуть ставити під загрозу відносини на Волл-стріт.

Раніше SPEKA писала, що Маск перенесе Tesla з Делаверу до Техасу через програш у суді.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Ілона Маска номінували на Нобелівську премію миру

Юлія Мирська 21 лютого 2024 13:16

Вже 546 дітей безкоштовно навчаються програмуванню на курсах Scratch від Favbet Foundation та Code Club Україна

Анна Старкова 20 лютого 2024 12:35

Капіталізація техногігантів перевищує вартість фондового ринку Японії, Франції та Великої Британії

Артем Житкевич 20 лютого 2024 07:00

ВАКС призначив ексмайору ЗСУ Андрію Квірелю 11,6 років позбавлення волі

Максим Красіков 19 лютого 2024 17:55

Мінфін погодив стратегію цифровізації Держмитслужби до 2026 року

Максим Красіков 19 лютого 2024 17:00