Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.
preview
Назарій Присяжнюк
Назарій Присяжнюк
25 грудня 2023 10 хвилин читання

Кого читають у соцмережах українські міністри та підприємці

У сучасному світі соцмережі мають на світ набагато більший вплив, аніж медіа, навіть дуже поважні, і здатні тиснути як на бізнесовий світ, так і на політичні процеси. Багато людей знайомляться з новинами насамперед у Facebook чи X, саме тому питання, кого ви читаєте у соцмережах, стає вкрай важливим.

SPEKA вирішила дослідити, на кого підписані наші міністри, підприємці та міністерства у X (Twitter). Деякі з цих підписок вас шокують, а деякі будуть навіть корисними.

*Загалом ми проаналізували понад 70 акаунтів українських міністерств, міністрів, їхніх заступників і відомих підприємців та діячів у X. Найцікавіші підписки виділили окремо. Перевірити підписки та загалом переглянути акаунти діячів можете натиснувши на їхнє фото.

На кого підписані українські міністри у X (Twitter)

Найбільше нас здивував віцепрем’єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, адже, окрім стандартного набору підписок на міністерства, міністрів та CEO компаній, ми знайшли підписку на російську псевдоопозиціонерку та юристку з команди навального любовь соболь.

Скриншот підписки Михайла Федорова на любовь соболь у X Скриншот підписки Михайла Федорова на любовь соболь у X

Нещодавно у медіа повідомляли про серйозні психічні проблеми із здоров’ям. Остаточно зрозуміло це стало на фоні публікації нею незрозумілих твітів.

Макс Тегмарк

Окрім відверто дивної підписки, ми знайшли у міністра й доволі корисні. Наприклад, він підписаний на Макса Тегмарка — шведсько-американського космолога, астрофізика та прихильника ШІ, автора гіпотези математичного Всесвіту.

Скриншот підписки Михайла Федорова на Макса Тегмарка у X Скриншот підписки Михайла Федорова на Макса Тегмарка у X

Працює професором Массачусетського технологічного інституту (MIT) та є автором багатьох науково-популярних книг, зокрема «Життя 3.0. Доба штучного інтелекту» та «Наш математичний Всесвіт».

У твіттері Макс ділиться новинами та матеріалами зі світу науки та ШІ й дає свої коментарі.

JoJo from Jerz

Скриншот підписки Михайла Федорова на Джоанну Кардуччі у X Скриншот підписки Михайла Федорова на Джоанну Кардуччі у X

Також міністр підписаний на розважальний акаунт «Жінки середніх років з консервативного штату Нью-Джерсі», що жорстко тролить республіканців (особливо Трампа) — JoJo from Jerz. 

Скриншот із акаунту JoJo from Jerz у Х<br> Скриншот із акаунту JoJo from Jerz у Х

Справжнє ім’я JoJo — Джоанна Кардуччі. Вона здобула популярність у соцмережах, зокрема у твіттері, висловлюючи свої політичні погляди у лаконічній, а іноді й жорсткій гумористичній формі.


Мстислав має невеликий акаунт у твіттері, проте не менш цікавий, адже серед 69 його підписок ми знайшли підписку на популярного російського техноблогера Валентина Пєтухова a.k.a. Wylsacom.

Скриншот підписки Мстислава Баніка на&nbsp;Wylsacom у X Скриншот підписки Мстислава Баніка на Wylsacom у X

Цей блогер на початку повномасштабного вторгнення «засудив» війну, але з максимально нікчемними тезами типу «нєтвайнє», «ні всьо так адназначна», «я за путіна нє голосовал«, «надєюсь всьо скора закончітся».

Валентин досі живе у росії, бере участь у російських техноконференціях та пасивно підтримує режим.


Голова ВРУ Руслан Стефанчук має стандартний пакет підписок на українських та іноземних політиків, медіа, сенаторів, послів тощо. 

Скриншот підписки Руслана Стефанчука на Джон Сіну та Дональда Трампа у X Скриншот підписки Руслана Стефанчука на Джон Сіну та Дональда Трампа у X

З цього переліку неочікувано виділяється американський реслер та актор Джон Сіна. Він відомий своїм яскравим образом і харизмою. Джон часто виступає в амплуа добряка, який бореться за справедливість та проповідує армійські цінності. Він також є одним із найпопулярніших реслерів у соцмережах.

Улітку 2022 року Джон Сіна зустрівся із Мішою Рогожиним, 19-річним українським уболівальником реслера із синдромом Дауна, який у березні втік із Маріуполя разом із родиною.

Стефанчук не єдиний із політикуму підписався на відомого реслера: до нього доєдналися акаунти, зокрема, Національної гвардії України та Мінкульту.

На кого підписані українські офіційні міністерства у X (Twitter)

Офіційний акаунт Кабміну підписаний на багатьох колишніх міністрів України та на чинних міністрів інших держав, президентів, міністерств, медіа тощо. 

Але серед цієї компанії закрався досі цікавий акаунт популярної мобільної гри Gardenscapes — розплідника клікбейтреклами.

Скриншот підписки Кабміну України на Gardenscapes  у X Скриншот підписки Кабміну України на Gardenscapes у X

Gardenscapes — це гра-головоломка жанру «три у ряд», у якій гравцям необхідно переміщати сусідні елементи на ігровому полі. На кожному рівні є мета — зібрати певну кількість елементів, знайти садових гномів тощо.

Також КМУ підписаний на скандального радника міністра МВС Антона Геращенка. Тут без коментарів.


Усі інші міністерства мають стандартний набір підписок із міністерств, політиків, медіа або ж мають застарілі акаунти. Їхній максимум із цікавого — це підписка на пса Патрона.


На кого підписані українські інфлюєнсери у X (Twitter)

Макс Литвин — український програміст та мільярдер, співзасновник компанії Grammarly. Є одним із найбагатших українців за 2021-2022 роки (за різними рейтингами входить до семи найбагатших).

Він має невеликий твіттер-акаунт із майже 1600 підписниками. Сам підписаний на 303 акаунти. Серед найцікавіших підписок — Product Hunt та The Ad Professor.

Product Hunt 

Product Huntвебсайт, який дозволяє користувачам ділитись і знаходити нові продукти. Користувачі розміщують свої продукти на сайті у формі щоденного списку. На сайті також працює система коментарів та голосування, як на сайті Reddit. Продукти, що отримали найбільше балів протягом дня, піднімаються вгору денного списку.

Скриншот підписки Макса Литвина на&nbsp;Product Hunt  у X Скриншот підписки Макса Литвина на Product Hunt у X

Сайт робить щоденну розсилку з найпопулярніших продуктів минулого дня, а також їхньої вибраної колекції. Product Hunt має версію для iOS, macOS та застосунок для Google Chrome.

The Ad Professor

Скриншот підписки&nbsp;Макса Литвина на&nbsp;The Ad Professor  у X Скриншот підписки Макса Литвина на The Ad Professor у X

The Ad Professor — це акаунт рекламного агентства, яке, за їхніми ж словами, «будує рекламні кампанії для мультимільярдних компаній». Цей акаунт відстежує цікаві рекламні кейси різноманітних компаній і рекламні тренди у соцмережах та коротко описує їхній цимус і надає рекомендації.


Ярослав Ажнюк — фаундер компанії Petcube, яка виробляє гаджети для власників домашніх тварин. У грудні 2021 року він приєднався до фінансової компанії fuelfinance як партнер і співзасновник.

У своєму акаунті Ярослав ділиться власними думками щодо новин в Україні та ІТ і має доволі цікавий перелік підписок. Більше про них розповімо нижче.

Нещодавно Ярослав анонсував проєкт Kremlingram — це розслідувальна група, яка вивчає безпеку телеграму та його потенційні зв’язки із кремлем.

Джонатон Люйтен

Скриншот підписки Ярослава Ажнюка на Джонатона Люйтена у X Скриншот підписки Ярослава Ажнюка на Джонатона Люйтена у X

Джонатон Люйтен працює у приватному університеті Карнегі-Меллон. МL-дослідник має докторський ступінь у сфері computer vision та публікує цікаві твіти зі сфери ML та ШІ.

Елізер Юдковський

Елізер Юдковський — американський блогер, письменник, футуролог, фахівець із ШІ, дослідник проблем технологічної сингулярності. Підтримує створення дружнього ШІ. Автор книжок «Гаррі Поттер і методи раціональності», «Rationality: from AI to zombies» тощо.

Скриншот підписки&nbsp;Ярослава Ажнюка на&nbsp;Елізера Юдковського у X Скриншот підписки Ярослава Ажнюка на Елізера Юдковського у X

У своєму акаунті Елізер ділиться цікавинками із галузі ШІ, його контентом та проблематикою ChatGPT тощо.


Олександр КраковецькийCEO DevRain, DonorUA (система набору та управління донорами крові, що працює на основі AI) та Chatty.ai (розмовна платформа AI для набору персоналу, інтерв’ювання, онбордингу та автоматизації навчальних процесів). Він сертифікований Microsoft як Azure Data Scientist Associate.

Також Олександр написав книгу «ChatGPT Prompt Book» за допомогою ШІ. SPEKA долучилася до проєкту. 

Іммо Ландверт

Краковецький підписаний на безліч цікавих акаунтів, наприклад, на Іммо Ландверта, програмного менеджера з .NET у Microsoft. Він працює над бібліотеками базових класів (BCL), які представляють основні типи платформи .NET.

Скриншот підписки Олександра Краковецького на Іммо Ландверта у X Скриншот підписки Олександра Краковецького на Іммо Ландверта у X

Іса Фулфорд

Якщо вам хочеться попостерігати за внутрішнім життям OpenAI, хорошим варіантом буде підписатися на Ісу Фулфорд, за якою вже стежить Олександр. Вона обіймає посаду членкині технічного персоналу OpenAI. 

Скриншот підписки Олександра Краковецького на  Ісу Фулфорд у X Скриншот підписки Олександра Краковецького на Ісу Фулфорд у X

В акаунті Іса ділиться новинами щодо ШІ, власними досягненнями та внутрішньою кухнею OpenAI.

Ерік Бринельфссон

Ерік Бринельфссон — американський вчений, письменник і винахідник, старший науковий співробітник Стенфордському університеті, де він керує Лабораторією цифрової економіки у Стенфордському інституті людиноорієнтованого ШІ. 

Скриншот підписки&nbsp;Олександра Краковецького на Еріка Бринельфссона у X Скриншот підписки Олександра Краковецького на Еріка Бринельфссона у X

Він відомий своїм внеском у дослідження продуктивності ІТ та роботами з економіки інформації та цифрової економіки загалом. Автор кількох бестселерів, зокрема, «Друга машинна ера».

У твіттері ділиться власними думками та новинами щодо економіки та ШІ.


Тімоті Снайдер — американський історик, професор Єльського університету, фахівець з історії Східної Європи, зокрема України, Польщі, росії. Займається переважно історією XX століття, зокрема тоталітаризмом, геноцидом. Автор серії лекцій про історію України, де він розвінчує міфи та стереотипи, які нав’язали росія та срср світу.

Скриншот підписки Тімоті Снайдера на Сергія Жадана у X Скриншот підписки Тімоті Снайдера на Сергія Жадана у X

Снайдер має лише 52 підписки, серед яких багато українців. Найбільше здивували: письменник та фронтмен декількох гуртів Сергій Жадан та радник голови ОП, скандальний колишній народний депутат Сергій Лещенко. 

Скриншот підписки&nbsp;Тімоті Снайдера на Сергій Лещенку X Скриншот підписки Тімоті Снайдера на Сергій Лещенку X

Сам Снайдер публікує новини з підтримкою України та коментує їх.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Meta заборонили тренувати моделі ШІ на даних бразильських користувачів

Вікторія Рудзінська 1 годину тому

У Києві відбудеться конференція «Навігатори інновацій. Змінюй правила гри»

Ольга Топольська 2 години тому

Ринок Перської затоки для українського ІТ: що потрібно знати

Анатолій Моткін 12 годин тому

Meta демонструє ШІ-інструмент 3D Gen для швидкої генерації текстурованих 3D-моделей

Вікторія Рудзінська 21 годину тому

Figma тимчасово вимикає функцію ШІ через проблеми з копіюванням дизайнів

Вікторія Рудзінська 22 години тому