Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.
preview
Назарій Присяжнюк
Назарій Присяжнюк
23 вересня 2023 6 хвилин читання

Як військові за допомогою лазерів тренуються

Підрозділ пересувався дорогою в лісі, й пролунав вибух: на військових напала ДРГ із засідки. Такою була легенда тренування гвардії наступу «Буревій» із застосуванням тактичних симуляторів. SPEKA відвідала тренування та дізналась:

  • як працюють тактичні симулятори на основі лазерних технологій;
  • що можна побачити за допомогою тактичних симуляторів;
  • як відбувалося тренування на тактичних симуляторах;
  • чому тактичні симулятори на основі лазерних технологій важливі.

Як працюють тактичні симулятори на основі лазерних технологій 

Тренування на тактичних симуляторах двостороннього вогневого контакту створюють умови, максимально наближені до бойових дій. Для тренування кожен боєць має персональний комплект, куди входить чохол з датчиками ураження на шоломі, зброя (автомат, кулемет чи гвинтівка) зі встановленим лазерним випромінювачем, а також жилет із датчиками ураження та стрес-белт. Якщо у бійця влучають, датчики ураження та сенсори на жилеті та шоломі починають блимати, а стрес-белт дає невеликий заряд електричного імпульсу в руку. Так боєць дізнається, що його поранили, а у разі трьох влучань — знищили. 

Військовий з усім спорядженням, потрібним для тренування. Фото пресслужби Першої президентської бригади «Буревій» Військовий з усім спорядженням, потрібним для тренування. Фото пресслужби Першої президентської бригади «Буревій»

Також існують імітатори вибухових пристроїв, бронемашин (танків, БТР, БМП тощо), артилерії, мінометів, ПТРК, ПЗРК та інших видів військової техніки. 

З цим обладнанням одночасно на одному полігоні може тренуватися піхота, штурмові бригади, снайпери, військові інженери, бійці-парамедики, військова та спеціальна розвідка, командний склад.

Для підтримання зв’язку між обладнанням та центром управління навчанням потрібні система ретрансляторів, що покриватимуть площу тренувань.

<span>Так виглядає ретранслятор від Skiftech</span> Так виглядає ретранслятор від Skiftech

Планшет із застосунком від Skiftech допомагає інструкторам відстежувати у реальному часі дії підрозділу, його статистику, а потім проводити детальний аналіз ефективності дій кожного бійця.

<span>Планшет із застосунком від Skiftech, який допомагає відстежувати бійців</span> Планшет із застосунком від Skiftech, який допомагає відстежувати бійців

Підписуйтеся на наші соцмережі

Планшет також дозволяє контролювати деяких бійців: якщо учасника тренувань деактивували (умовно убили), його можна оживити. І навпаки, якщо інструктору потрібно, щоб учасник був деактивованим – це можна зробити за натиснення однієї кнопки.

Як тренувалися на тактичних симуляторах за допомогою лазерних технологій Skiftech

Нагадуємо легенду тренування: підрозділ пересувався лісом, на військових напала ДРГ, що була у засідці. Напад на підрозділ розпочинався з вибуху шумової гранати. Завдання: знищити всю диверсійно-розвідувальну групу. 

Підрозділ Сил оборони мав сині пов’язки, диверсійна група — жовті.

Фото зроблені нами та пресслужбою Першої президентської бригади «Буревій»

Ось підрозділ Сил оборони прямує заданим маршрутом.

А тут ми зафіксували момент нападу ДРГ із засідки.

Бійці оперативно дотискають залишки групи ДРГ. Ми ледь встигаємо за ними.

Після виконання завдання інструктор підбиває підсумки та вказує на помилки підрозділу. Також він узагальнив результати тренування і для нас.

Інструктор із псевдо «Тренер»
Інструктор із псевдо «Тренер»
Сьогодні ми трохи ускладнили завдання — провели тренування у лісі. Із 15 піхотинців деактивували 9. Уся ДРГ (ними були інструктори) ліквідована. Хлопці відпрацювали добре, на помилки ми їм вказали. Наприклад, вони не витримували дистанцію. Перші втрати були через цю помилку. Завдяки технології Skiftech ми проаналізували помилки та зробили висновки. Хлопцям програма сподобалася, увійшли в азарт.

У чому переваги тренування на тактичних симуляторах

  • Безпека. Тренування на цьому обладнанні збільшує шанс підготуватися до реальних бойових дій, зберегти життя та здоровʼя. 
  • Реалістичність. Обладнання встановлюють на штатній зброї або бойовій техніці, що дозволяє проводити навчання в умовах, наближених до реального бою. Тактичні симулятори відповідають бойовим характеристикам зброї (дальність ураження, швидкострільність, кількість патронів у магазині тощо). Доступні весь рік.
  • Фідбек та аналіз тренування. Запис та статистика кожного заняття зберігається у застосунку, що дозволяє проводити детальний аналіз ефективності дій кожного бійця та підрозділу. Також за тренуванням можна стежити у застосунку в режимі реального часу. 
  • Економія набоїв. Технологія лазертагу дозволяє проводити заняття з тактичної підготовки без використання набоїв.
  • Ефективність. Тренування на симуляторах — це командне навчання. Тренажери покращують взаємодію підрозділів.

Чому тактичні симулятори на основі лазерних технологій важливі

Перший тактичний симулятор з’явився у Нацгвардії 2014 року. Його використовували обмежено, адже він був лише один. Такий тренінг допомагає розвивати координацію і навички, що особливо важливо для мобілізованих військових.

Один із військових підрозділу відпрацьовує завдання зі знищення ДРГ Один із військових підрозділу відпрацьовує завдання зі знищення ДРГ
Таких тактичних симуляторів одиниці. Потрібно більше.

За словами одного із представників «Гвардії наступу», важливо застосовувати тактичні симулятори на основі лазерних технологій у навчальних центрах та на полігонах під час підготовки військових до реальних бойових умов. Це не військове спорядження, його може купити будь-яка громада, будь-яка мерія, будь-який спонсор. Потреба піхотних підрозділів у них максимальна.

Один із військових підрозділу відпрацьовує завдання зі знищення ДРГ Один із військових підрозділу відпрацьовує завдання зі знищення ДРГ

Завдяки технології Skiftech після навчання можна розбирати кожен бій, що значно покращує ефективність підрозділу й може зменшити людські втрати (за приблизними підрахунками, на 30%). Тому таку технологію важливо терміново масштабувати.


Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Укренерго перерахувало 10 млн грн на відновлення лікарні «Охматдит»

Олеся Дерзська 5 годин тому

Повітряні сили ЗСУ збили дві ракети Х-59/Х-69 та чотири ворожих БпЛА

Олеся Дерзська 14 липня 2024 11:44

Начштабу батальйону «Ахіллес» Рустам «Джин» Нургудін про роль БпЛА у війні та підготовку операторів

Олександр Тартачний 5 липня 2024 08:45

День зенітних ракетних військ Повітряних сил ЗСУ: як змінилась ППО з початком війни

Олександр Тартачний 3 липня 2024 15:30

Як Україні зупинити російські удари КАБами

Сергій Коноплицький 1 липня 2024 14:55