Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

10 найкращих книг про психологію: як зрозуміти себе та інших

Сюзанна Рівняк
Сюзанна Рівняк
28 січня 2024 8 хвилин читання

Як часто ви стикаєтесь із тим, що не розумієте, чому хтось або ви самі поводиться так, як поводиться? Психологія — це наука про те, як ми думаємо, відчуваємо та діємо. Читання психологічних книг може допомогти нам зрозуміти причини своєї та чужої поведінки, дізнатися способи впливу на інших і навіть змінити наше мислення.

Ми зібрали список найкращих книг про психологію, що стануть у пригоді як у повсякденності, так й у кар’єрній сфері вашого життя.

Книги про психологію: 10 найкращих Книги про психологію: 10 найкращих

«Психологія впливу», Роберт Чалдині

Роберт Чалдині досліджує психологічні принципи, які впливають на процеси ухвалення рішень, і те, як їх можна використовувати, щоби переконати інших. Автор запропонував шість універсальних принципів впливу: взаємність, прихильність і послідовність, соціальні докази, симпатія, авторитет і дефіцит. Він наводить приклади з реального життя того, як ці принципи використовуються в бізнесі, маркетингу та соціальних взаємодіях.

Книга також містить стратегії захисту від маніпуляцій. Тож «Психологія впливу» розроблена, щоб допомогти читачам зрозуміти психологію переконання і методи її етичного використання.

«Ігри, у які грають люди», Ерік Берн

Фундаментальна праця в галузі транзактного аналізу досліджує несвідомі соціальні взаємодії — «ігри», у які грають люди для задоволення своїх психологічних потреб. Автор описав понад 120 «сценаріїв» із трьома основними «ролями» — жертва, переслідувач і рятівник.

Ця книга розроблена, щоб допомогти читачам краще усвідомити власні ігри та сценарії, розвинути здоровіші стосунки з іншими. «Ігри, у які грають люди» мала значний вплив на масову культуру й була високо оцінена за глибоке розуміння людської поведінки та поради щодо покращення міжособистісного спілкування.

«Людина у пошуках справжнього сенсу», Віктор Франкл

Мемуарно-філософський трактат австрійського психолога і філософа Віктора Франкла розповідає про його досвід перебування у нацистських концтаборах під час Другої світової війни.

На основі цього екстремального досвіду Франкл стверджує, що навіть у найважчих обставинах людина може знайти сенс і мету життя, якщо має в собі силу волі і прагнення до особистісного зростання. Він наголошує на важливості пошуку сенсу в стражданні та прагненні до чогось більшого, ніж матеріальне задоволення.

Книга «Людина в пошуках справжнього сенсу» отримала широке визнання за глибоке розуміння людської сили волі. Вона стала класикою психології та філософії, її досі читають у всьому світі.

«Чоловік, який сплутав дружину з капелюхом», Олівер Сакс

Збірка незвичайних історій пацієнтів, з якими працював відомий невролог Олівер Сакс, відкриває таємниці людської свідомості. Лікар у живій та зворушливій манері ділиться дивними випадками зі своєї практики. Його пацієнти втратили спогади, вважають власні кінцівки «чужими» й безліч інших відхилень від «норми».

Хоча книга «Чоловік, який сплутав дружину з капелюхом» і розкриває особливості роботи людської психіки з професійного погляду, вона зацікавить усіх, хто хоче дізнатися, на що насправді здатен наш мозок.

«Ефект Люцифера. Чому хороші люди чинять зло», Філіп Зімбардо

На основі свого знаменитого Стенфордського тюремного експерименту Філіп Зімбардо досліджує психологію людської поведінки в умовах впливу ситуативних чинників. Автор стверджує, що люди не є добрими чи злими за своєю суттю, а формуються під впливом оточення та соціального контексту.

За умовами експерименту добровільні учасники взяли на себе ролі в’язнів і охоронців. І хоча вони всі знали, що це лише експеримент, через певний час їхня поведінка почала відповідати наданій ролі: охоронці карали, в’язні підкорялися.

Книга «Ефект Люцифера. Чому хороші люди чинять зло» пояснює на прикладах, з якими маніпуляціями нашою поведінкою люди стикаються щодня, і закликає до соціальної відповідальності за власні дії.

«Сила інтровертів. Тихі люди у світі, що не може мовчати», Сьюзен Кейн

Сьюзен Кейн, сама інтроверт, розповідає про те, як інтроверти можуть досягти успіху в житті, не намагаючись відповідати чужим очікуванням. Авторка доводить, що інтроверсія — це не недолік, а інший тип особистості, який має свої сильні сторони.

Кейн наводить численні приклади успішних інтровертів із різних сфер життя — політики, бізнесу, науки, мистецтва. Вона показує, що інтроверти можуть бути такими ж комунікабельними, ініціативними та успішними, як і екстраверти.

У книзі також є поради для інтровертів, як покращити своє життя: як правильно планувати свій час, облаштовувати робоче місце, будувати стосунки з людьми.

«Психологія 101. Факти, теорія, статистика, тести й таке інше», Пол Клейнман

Американський журналіст Пол Клейнман доступно та цікаво розповідає про основні концепції та експерименти у психології, спираючись на роботу видатних учених-психологів, а також маловідомі факти з їхнього дослідницького досвіду.

У книзі ви дізнаєтеся про таємниці пам’яті та несвідомого, інтелекту та емоцій, а також про типи та причини психологічних розладів, сучасні методи лікування. Книга охоплює такі теми, як когнітивний дисонанс, гештальтпсихологія та теорія особистісних рис.

Ця книга буде гарним вибором для всіх, хто цікавиться психологією, незалежно від рівня знань. Вона допоможе вам краще зрозуміти себе та інших людей, а також знайти відповіді на важливі запитання про людську поведінку й мислення.

«Біологія поведінки», Роберт Сапольскі

Професор біології та неврології Роберт Сапольскі у своїй книзі досліджує біологічні та екологічні чинники, що впливають на людську поведінку. Автор стверджує, що поведінка людини, як позитивна, так і негативна, формується під впливом складної взаємодії генетичних і соціальних умов, чинників розвитку, а також індивідуального вибору та контексту.

Книга поділена на 15 розділів, кожен з яких присвячений певній темі, наприклад, агресії, залежностям, емпатії та моралі. У кожному розділі Сапольські наводить наукові дослідження, робить екскурси в історію, а щоб читач не занудьгував, розбавляє оповідь неповторним гумором.

«Біологія поведінки» має на меті забезпечити всебічне й доступне розуміння людської поведінки та сприяти більш співчутливому та нюансованому підходу до вирішення соціальних проблем.

«Емоційний інтелект», Деніел Ґоулман

Перед вами бестселер, який досліджує роль емоцій у людській поведінці, стосунках та успіху. Гоулман стверджує, що емоційний інтелект, який визначається як здатність розпізнавати, розуміти та керувати власними емоціями, а також емоціями інших людей, є більш точним предиктором успіху, ніж традиційні показники, як-от IQ.

Автор обговорює п’ять ключових компонентів емоційного інтелекту, а саме самосвідомість, саморегуляцію, мотивацію, емпатію та соціальні навички, а також пояснює, як ці навички можна розвивати й застосовувати у різних контекстах, наприклад, на робочому місці та в особистих стосунках.

Книга «Емоційний інтелект» є цінним ресурсом для всіх, хто хоче краще зрозуміти себе та інших, а також розвинути свої емоційні навички. Вона легко читається і містить практичні поради, які можна застосувати у житті.

«Анатомія брехні: колишні офіцери ЦРУ навчають визначати обман», Філіп Г’юстон, Майкл Флойд, Сьюзен Карнісеро, Дон Теннант

У цій книжці колишні офіцери ЦРУ, провідні фахівці з викриття злочинів, розповідають про методи розпізнавання брехні. Вони діляться своїм досвідом і знаннями, які допоможуть вам зрозуміти, чи бреше людина навпроти, у будь-якій ситуації: на співбесіді, в особистих стосунках, у бізнесі.

Автори простою та зрозумілою мовою пояснюють, які ознаки брехні у словах, жестах і міміці. Книга містить багато прикладів та практичних порад, тому буде не тільки цікавою, а й корисною для кожного читача.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Техніки, які допоможуть звучати впевнено під час публічних виступів та співбесід

Анастасія Шкіря 26 червня 2024 15:26

Хейт у соцмережах: чому його стає дедалі більше та як від нього захиститися

Владислав Миронович 10 червня 2024 17:00

Чому самодопомога важлива для батьків у воєнний час

Kateryna Tykhonova 10 червня 2024 13:30

Як ментальний стан блокує пошук класної роботи на IT-ринку і як це подолати

Владислав Миронович 5 червня 2024 13:00

Як працює корпоративна служба першої психологічної допомоги у компанії DataArt

Сергій Коноплицький 1 червня 2024 10:30