Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Добірка книг, що спонукають змінювати своє життя

Hold You
Hold You Сервіс психологічного консультування онлайн
31 грудня 2022 6 хвилин читання

Цінність книг неможливо переоцінити. Правильна література здатна не просто наповнити, зацікавити, захопити а й зцілити, навчити, допомогти зрозуміти себе та світ. Процес читання дозволяє нам вирватись з шаленого темпу життя та знайти внутрішній спокій, погрузитись у власну уяву, прожити глибоко всередині себе досвід персонажів. А в умовах повномасштабної війни читання правильної книги може стати великою втіхою та підтримкою, не просто заспокоюючи, а даруючи віру та впевненість. Саме тому ми створили підбірку неймовірно потужної літератури, що здатна навчити вас бачити світ під іншим світлом та може спонукати вас до змін.

«Ліки від кохання та інші оповіді психотерапевта» Ірвін Ялом

Автор цієї книги – один з найталановитіших психотерапевтів у світі. Його романи наповнені рідкісними одкровеннями про людську природу, але манера написання така легка та комфортна, що читаючи Ялома ми майже не помічаємо присутності автора.

Ліки від кохання – збірка розповідей про клієнтів психотерапевта, кожна історія якого унікальна. Ірвін Ялом не просто описує роботу психотерапевта з різними людьми та їх запитами, а й робить спробу дати читачам базове розуміння стовпів людської психіки, навчити простим методам самодопомоги. Книга однозначно розширює світобачення, навчає, захоплює, написана з опорою на доказову психіатрію і в той же час є дуже легкою для читання

«Любе моє життя» Рейчел Кларк

Ця книга – любовний лист авторки до батька, своєї професії та самого життя. Рейчел Кларк – лікарка, що працює у госпісі з людьми, що страждають на невиліковні хвороби. Щодня вона втішає, підтримує та заспокоює тих, чиє життя от-от закінчиться. Книга може здатись надто тяжкою, печальною, «темною», адже неприємно стикатись з думками про власну смертність чи смертність близьких людей.

Але з іншого боку, біль втрати чекає на кожного з нас і варто розуміти це, усвідомлювати плинність життя, формувати доросле сприйняття людської смерті. Саме сміливий погляд на смерть дозволить змінити своє бачення самого життя. А ця книга допоможе стикнутись з неминучою дійсністю м'яко, турботливо, під проводом Рейчел Кларк, лікарки, що вміє говорити про смерть та любити життя. 

«Людина у пошуку справжнього сенсу. Психолог у концтаборі»  Віктор Франкл

Книга австрійського психолога та психіатра, яку він написав з власного досвіду. В ній описано перебування в концентраційному таборі під час Другої світової війни. Ця книга про мужність, волю й жагу до життя. Попри те, що книга написана психологом й описує важкий досвід, вона стане відкриттям для будь-якої людини, адже затягує неймовірним сюжетом, емоційністю та глибиною історії про того, хто вижив.

Автор роману «Людина в пошуках справжнього сенсу» багато років аналізував власну поведінку й ті механізми психіки, що спрацювали в найважчі часи, паралельно спостерігаючи й за іншими в'язнями та їх переживаннями. Завдяки цьому Віктор зміг розгадати таємницю того, що так міцно тримає людину в часи, коли, здавалося б, попереду тільки смерть.

«Спотикаючись об щастя. Позитивна психологія» Деніел Ґілберт 

Автор цієї книги – соціальний психолог, що роками вивчає щастя. Він навіть створив цілий науковий напрям – «щастязнавство». Хоча б через цей факт ця книга заслуговує на вашу увагу. Але крім того, «Спотикаючись об щастя» – глибока робота, що дозволяє розвинути нове бачення власної задоволеності життям, розширити особисті кордони та наважитись на зміни у житті. Адже ми постійно плануємо щастя в майбутньому. Уявляємо, як придбаємо нове житло чи нарешті відвідаємо Рим. Мріємо про ідеальне кохання та успішну кар'єру.

Тоді чому ж, коли все бажане справджується, ми не почуваємось задоволеними? У чому проблема? Деніел Гілберт переконаний – насолоджуватися життям необхідно не завтра, а сьогодні. Спираючись на теорії й факти з психології, когнітивної неврології та філософії, автор розкриває читачам феномен щастя. 

«Мистецтво мріяти» Барбара Шер, Енні Готтліб

Авторка цієї книги – колишня 44-річна офіціантка, мати одиначка з двома дітьми, яка ледь справлялася з життям. А потім вона навчилась мріяти. Написавши 7 книг-бестселлерів, ставши всесвітньо відомою – Барбара стала прикладом та творчою натхненницею для мільйонів коучів по всьому світу. Її книги, написані легко та піднесено, допомогли мільйонам людей змінити своє життя на краще, почати розуміти себе та здійснювати власні мрії, перетворивши їх на чіткі цілі. Ця книга закликає задуматись: «Де б ви були зараз і як почувались, якби не відкладали свої мрії на роки?”

«Дар. 12 уроків, які врятують ваше життя» Едіт Егер

Ця книга фактично є інструкцією, яка описує як подбати про власне ментальне здоров'я.  Авторка – видатна докторка-психотерапевтка, що має багато років практики. А ця книга, по суті, 12 сеансів психотерапії з нею. В ній Едіт дає підказки як сприймати свої емоції, як позбутись комплексу жертви, зцілитись від дитячих травм, переживати втрати та горе, як виходити з конфліктних ситуацій чи не потрапляти у них, як прийняти і полюбити себе, як позбутися відчуття вини, як навчитись контролювати свої страхи та впоратись з тривожністю. Кожен розділ – особиста історія авторки чи пацієнта, що закінчується практичними порадами про те, як виходити з тієї чи іншої ситуації. Книга передає знання з психології не лише в теорії, а й пропонує безліч вправ, установок, питань, таким чином здійснюючи справжній психотерапевтичний вплив.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Сприйняття брендів після виходу з ринку рф: соціологія та медіааналітика

Платформа LOOQME 18 годин тому

Що треба знати про масштабування бізнесу в Україні. Кейс Uklon

Ivan Chornohor 2 червня 2023 10:38

Найтиповіші помилки при відкритті бізнесу в Європі та як їх уникнути

Владислав Миронович 26 травня 2023 17:00

Як CRM здатна автоматизувати процеси в компанії і що ще отримує бізнес від її впровадження

Владислав Миронович 26 травня 2023 15:00

Як БФ Future for Ukraine Україна залучає іноземців для підтримки України та для чого їм медіамоніторинг

Платформа LOOQME 25 травня 2023 19:20