Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

10 найкращих бірж фрилансу

Сюзанна Рівняк
Сюзанна Рівняк
27 січня 2024 8 хвилин читання

Фриланс — вид віддаленої роботи, для виконання якої наймають позаштатного працівника. Одним із найпопулярніших та найпростіших способів знайти як роботу, так і працівника — це фрилансові біржі. На цих платформах збираються люди з різних країн, які пропонують свої послуги у різних сферах.

Ми зібрали для вас 10 найкращих бірж фрилансу, які підійдуть як початківцям, так і професіоналам.

Фриланс-біржі: ТОП 10 найкращих Фриланс-біржі: ТОП 10 найкращих

Freelancehunt

Freelancehunt — одна з найстаріших і найвідоміших українських фрилансових бірж (зареєстрована 2006 року). Працює за принципом ринкової біржі: замовник розміщує проєкт, де описує завдання та бажаний результат, а фрилансери надсилають свою заявку на його виконання.

Комісія сервісу становить 9-10 % від вартості замовлення і оплачується або фрилансером, або замовником.

Серед головних переваг цієї платформи — гарантія безпеки угод (сервіс «Сейф»), зручний інтерфейс та широкий спектр спеціалізацій.

Головний недолік платформи — велика конкуренція. На сайті присутня система рейтингу профілю фрилансера, що потребує додаткових зусиль. Також для початку роботи вам необхідно верифікувати свій профіль, вартість — 99 грн.

Freelance.ua

Freelance.ua — це ще одна відома онлайн-платформа. Працює за таким самим принципом, як попередня: замовник розміщує оголошення, фрилансери надсилають заявки.

Комісія сервісу становить 7,5% від вартості замовлення, оплачує її замовник.

Freelance.ua пропонує преміумпідписку Pro, що надасть доступ до статистики, а також додаткові можливості для фрилансера.

Дуже швидка реєстрація, гнучке оформлення портфоліо, зрозумілий інтерфейс — основні плюси саме цієї платформи. Також сервіс надає можливість відокремити різні типи роботи (наприклад, виконувати лише разові завдання).

Недолік усіх відомих бірж фрилансу — велика конкуренція і рейтинги, що надто ускладнюють роботу початківцям. Серед списку заявок на «нульового» працівника навряд чи звернуть увагу.

Kabanchik.ua

Kabanchik — онлайн-сервіс для замовлення будь-яких послуг, працює в Україні з 2012 року. На сайті представлено понад 3,78 млн замовлень і більш ніж 2 млн відгуків.

Платформа працює як для замовників, так і для фрилансерів: після реєстрації потрібно виставити оголошення, у якому зазначити опис послуги, її вартість та інші умови.

Комісія для фрилансерів залежить від категорії робіт і регіону. Наприклад, для IT-спеціалістів у Києві комісія становить 15%.

Візитівкою платформи є надзвичайно великий спектр послуг — від дизайнера до електрика. Серед інших переваг — зручний інтерфейс та гарантії безпеки.

Основний недолік — складна реєстрація, під час якої треба надати навіть копії документів.

Weblancer

Weblancer — відома українська біржа фрилансу, що містить 1,2 млн замовлень і майже 2 млн користувачів.

Працює за принципом ринкової біржі. Після реєстрації та заповнення профілю фрилансеру надається 50 безплатних заявок, далі їх треба купувати або активувати тарифний план. Для деяких категорій замовлень також потрібно сплачувати комісію за розміщення — 5%.

Серед переваг платформи — велика аудиторія, система безпечних платежів та проста реєстрація. Приємним бонусом є низька комісія.

Однак недоліком є платні заявки: фрилансеру необхідно платити, аби отримати можливість працювати, а не за виконану роботу.

UpWork

Upwork — найбільша фриланс-біржа у світі. Працює як звичайна ринкова біржа: компанії розміщують на біржі вакансії, у яких описують свої потреби, фрилансери можуть відгукуватися на вакансії, надаючи свої пропозиції.

Комісія сервісу становить 10% від вартості замовлення.

Найбільшим плюсом є можливість працювати з великими компаніями. На Upwork працюють такі гіганти, як Microsoft, Airbnb, Dropbox та інші. Сервіс пропонує високу безпеку угод і має активну модерацію.

Однак за цими ж перевагами криються й недоліки. Через популярність і рекламу платформи може здатись, ніби вона надає широкі можливості розвитку і співпраці з великими компаніями. Однак проблема в тому, що ті ж великі компанії розміщують на платформі невеликі проєкти. Потрапити до Microsoft через UpWork — це лише рекламний хід, а платформа працює так само, як і інші біржі фрилансу.

Fiverr

Fiverr — це міжнародний майданчик для фрилансу, на якому фрилансери можуть створювати «гіги» — конкретні послуги, які вони готові надавати клієнтам за відповідну плату. Ціни послуг починаються від $5.

Комісія сервісу становить 20 % від вартості замовлення за підключеного базового пакета.

Головна риса, за яку фрилансери полюбляють Fiverr, — замовник сам шукає працівника. Однак це є і недоліком для початківців, бо замовники частіше обирають працівників із рейтингом. Виходить, що треба певний час працювати доволі дешево, аби просто набрати бали на сайті.

PeoplePerHour

PeoplePerHour — міжнародна онлайн-платформа із широким вибором спеціалізацій і зручними фільтрами для пошуку замовлень.

Фішкою цієї платформи є пошук спеціаліста, що географічно поряд із вами, тобто навіть із вашого міста. Для захисту від шахраїв на сайті запроваджена платіжна система Escrow, що гарантує безпеку. Також цікавою деталлю є інтеграція із соціальними мережами, що допомагає розпізнати шахраїв.

Комісія сервісу становить 20% від вартості проєкту, що досить багато. За відгуками користувачів сайту, у PeoplePerHour доволі незручний інтерфейс і слабка модерація: багато фрилансерів жаліються на докучливих конкурентів, що так і кричать звідусіль «Візьми мене!».

Freelancer

Freelancer — це дійсно велика біржа фрилансу для різних завдань. За інформацією із сайту, на Freelancer зареєстрований приблизно 71 млн користувачів з понад 247 країн, регіонів і територій. Сервіс пропонує 2700 спеціалізацій — від поширених IT і дизайну до бухгалтерських та юридичних послуг.

Приємною особливістю сайту є підтримання дуже великої кількості мов інтерфейсу, зокрема української. Серед інших переваг сервісу — швидка реєстрація та складний, але організований інтерфейс, яким зручно користуватись.

Комісія платформи становить лише 3% від вартості проєкту і стягується у момент доручення завдання виконавцю.

Але не все так гарно, бо можливості безплатного акаунту дуже обмежені. «Вам доведеться платити за кожен крок», — пише у відгуку один із користувачів. До прикладу, якщо ви хочете, щоб ваші навички були підтверджені на сайті, вам потрібно буде заплатити від $5 до $15 за кожен іспит.

Серед інших недоліків — проблеми з модерацією спамерів і не дуже ефективна техпідтримка у вигляді онлайн-чата та email-підтримки.

Guru

Guru — біржа фрилансу, що не має ані конкурсів, ані складної системи рейтингу. Головне і для клієнтів, і для виконавців — відгуки.

Розмір комісії залежить від типу вашої підписки та рівня активності та відгуків на Guru. Так, ви платитимете 2,95% за кожну транзакцію плюс 4,5-11,95% за грошову операцію.

Серед інших приємних фішок сервісу — можливість відстеження часу, який фрилансер провів за роботою. Таким чином клієнти можуть ознайомитися з роботою виконавця з погодинною оплатою.

А от щодо недоліків, то це неорганізований, застарілий сайт і незручна техпідтримка. На сайті є блог і детальний FAQ, поділений на різні категорії, що допоможе розв’язати будь-яку проблему, однак відсутній живий чат, лише email-підтримка.

Truelancer

Truelancer — фриланс-біржа із широким спектром спеціалізацій і великою кількістю вакансій. Згідно з даними сайту, через платформу виконали понад пів мільйона проєктів.

Truelancer стягує плату за платформу в розмірі від 8% до 10% вартості проєкту.

Ця платформа має більше переваг для замовника, ніж для виконавця. На сайті більшість фрилансерів із країн із низьким рівнем доходу, як-от Індія чи Пакистан. Якщо вам треба зробити певну роботу швидко, дешево і за невелику плату, то на цій платформі дуже легко знайти виконавця. Тим паче Truelancer має 100%-ву політику повернення, а це означає, що ви повернете свої гроші, якщо не будете задоволені роботою свого наймання.

Щодо недоліків, то можна виділити відсутність живого чату з клієнтом, а також, якщо ви фрилансер, то вам не сподобаються низькі ціни за ваші послуги.

1
Прокоментувати
Сергій Бугрій 28.01.2024, 04:34
Можу порекомендувати Українську фріланс біржу - PriceWork.org Сам її використовую, надійна, швидкі виводи, багато послуг та проектів. Хороший аналог Upwork та Fiverr
Інші матеріали

Робота пришвидшується, але замовлень меншає: як ChatGPT та інші нейромережі впливають на ринок фрилансу

Олександр Тартачний 20 червня 2024 09:00

Фриланс серед жінок набирає популярності: аналітика Freelancehunt

Анастасія Бондаренко 19 червня 2024 13:00

Міграція українських фрилансерів: які регіони та країни вони для себе обрали

Анастасія Бондаренко 26 березня 2024 11:30

Як комунікації врятували фриланс під час війни: кейс Freelancehunt

Анастасія Бондаренко 28 листопада 2023 15:00

Кодекс Kavun UA: як стати успішним фрилансером

Yev Rachkovan 31 жовтня 2023 10:00