Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Кодекс Kavun UA: як стати успішним фрилансером

Yev Rachkovan
Yev Rachkovan Founder at Kavun UA
31 жовтня 2023 7 хвилин читання

Kavun UA — це не просто платформа для фрилансерів. Незважаючи на те що ми відкриті для реєстрації, ми підтримуємо високі стандарти верифікації. Я хотів, щоб Kavun UA був місцем, куди люди приходять, щоб найняти розробників для своїх стартапів, а це потребує специфічних знань. За останні два роки я допоміг десяткам стартапів створити MVP і моя погодинна ставка зросла з $10 до $100. У цій статті я поділюся з вами своїм підходом до фрилансу і розповім, як швидко підвищити свою погодинну ставку.

Справте незабутнє враження на свого клієнта

Засновники стартапів дуже часто не є технічними фахівцями і потребують допомоги на кожному кроці свого шляху. Наша мета — допомогти їм зрозуміти, як працює технічний бік і навчити їх працювати з «технарями». Важливо зрозуміти, що кожна людина не є досконалою, і дуже ймовірно, що ваші знання у технічних аспектах набагато вищі, ніж у вашого коуфаундера чи клієнта.

Я аналізую кожне слово, яке отримую від своїх клієнтів. Один із них хотів створити платформу, використовуючи Django + React. Я запитав його, чому саме Django, і він відповів, що йому підказали друзі. Занурившись глибше, ми прийшли до рішення замінити Django на WordPress Headless. Це одне-єдине питання і одне-єдине рішення заощадило нам тисячі доларів. З таких рішень ваша погодинна ставка зростатиме разом з обсягом користі, яку ви принесете клієнту.

Найкращі договори, які я мав у своєму житті, починалися з пробного проєкту. Я маю освіту Гарвардського університету і навіть не закінчив ступінь бакалавра. Незважаючи на це, я беру сміховинні гонорари, які деякі клієнти готові оплатити одразу, лише поглянувши на мій профіль. Мені подобається, коли мої дії говорять самі за себе. Я ніколи не прошу оплату наперед і завжди починаю працювати безкоштовно з перших етапів. Попрацювавши зі мною і оцінивши мої здібності, деякі клієнти можуть відмовитися від запропонованої мною погодинної оплати.

Є мільйони людей з чудовими резюме, але лише деякі з них дійсно мають достатньо знань. Якщо ви покажете, що ви дійсно тямите, ви отримаєте роботу. Найкращий спосіб показати, що ви розумний, це ставити правильні запитання, давати хороші відповіді та знаходити неочевидні рішення для проблем. Це потребує іншого рівня розумової підготовки, коли, замість того щоб відтворювати те, що у вас на думці, ви спочатку вивчаєте думку і намагаєтеся знайти найкращий спосіб відповісти. Іноді бути прямолінійним означає бути вільним, ви повинні показати, що можете мислити на глибшому рівні, ніж будь-хто інший.

Ключові принципи:

 • 1
  Почніть співпрацю з надання безкоштовної пробної послуги, запропонувавши її першим.
 • 2
  Завжди будьте на зв’язку та відповідайте на повідомлення клієнтів одразу, що швидше, то краще.
 • 3
  Надавайте щотижневі та щоденні звіти, переконайтеся, що він розуміє, що відбувається і чому.
 • 4
  Ставте глибокі запитання про те, як має працювати кожна функція в деталях
 • 5
  Не допускайте непорозумінь і невиправданих очікувань, роз'яснюйте кожен крок і кожну домовленість.
 • 6
  Подумайте про його побоювання і розвійте їх в листуванні або під час дзвінків.

Будьте віддані справі

Я ніколи не хотів би втратити відданого мені розробника, навіть якщо він виявиться не дуже вмілим спеціалістом. Щоб отримати відданість, ви повинні викликати довіру. Щоб викликати довіру, ви повинні не брехати і бути максимально відданими проєкту. Якщо проєкт не вкладається у дедлайн, ви можете закінчити робочий день пізніше, щоб продемонструвати, що вам не байдуже те, над чим працюєте.

Якщо стартап пропонує скоротити зарплату перед наступним інвестиційним етапом, вам варто розглянути можливість отримання частки у компанії. Пропозиція про купівлю/отримання частки у компанії — це найбільший знак лояльності, який ви можете зробити. Це означає, що ви вірите в ідею компанії і готові пожертвувати своїм сьогоденням заради її світлого майбутнього.

Ніколи не обманюйте щодо кількості робочих годин. Люди це побачать, і це зруйнує всю довіру, яку ви будували роками. Краще візьміть офіційний вихідний і просто відпочиньте, замість того щоб прогуляти робочий час. Якщо ви погано почуваєтеся, візьміть лікарняний. Намагайтеся бути максимально продуктивними у робочий час. Ви повинні переконатися, що ви гарно відпочиваєте, не відволікаєтеся під час роботи і збалансовано харчуєтеся.

Оскільки ви розробник, то ваше єдине рішення може коштувати компанії мільйони доларів, вам платять за рішення, а не за робочі години. Тому не просто уважно стежте за тим, що відбувається навколо вас, проявіть свою прихильність і спробуйте запропонувати якісь вдосконалення.

Ключові принципи:

 • 1
  Не хитруйте, якщо ви працюєте, ви повинні бути на 100% зосереджені на роботі.
 • 2
  Не бійтеся працювати довше, ніж очікувалося протягом перших тижнів, це окупиться.
 • 3
  Не будьте занадто скупими на гроші, і не бійтеся знизити свою ставку за умови домовленості про підвищення ставки після збільшення фінансування.
 • 4
  Розгляньте можливість отримання акцій, тільки переконайтеся, що ціна заморожена для вас і вам не доведеться платити за реалізацію опціонів.

Проявляйте ініціативу

Зазвичай, що активнішими ви є, то кращою буде ваша кар’єра. Якщо ви будете проявляти ініціативу, люди побачать у вас лідера, а лідери — це рідкість. Кожному проєкту потрібен техлідер, тому вони і коштують дорого. Щоб швидко підвищити свою погодинну ставку, станьте лідером.

Вам не обов'язково очолювати всю команду, просто почніть з себе і того, над чим ви працюєте. Різницю між активними та реактивними людьми можна легко відстежити у тому, як вони виконують завдання. Реактивна людина вимагає, щоб все було записано, і якщо ви щось не записали, вона цього не зробить. Навіть якщо це щось очевидне, як обробка помилок або екран входу в систему.

Натомість активна особистість може виконати повноцінне завдання з невеликими вимогами. Вона буде думати, як кінцевий користувач, і намагатиметься зробити так, щоб ця функція була повною і зручною для користувача. Він створить механізми обробки помилок для всіх граничних ситуацій і навіть додасть анімацію.

Ключові моменти:

 • 1
  Будьте відверті щодо продукту, коду та самого клієнта. Час від часу надавайте зворотний зв'язок та висловлюйте свою думку.
 • 2
  Пропонуйте клієнтові нові можливості.
 • 3
  Думайте з погляду бізнесу і ставте запитання про те, як бізнес буде приносити прибуток і як весь цей продукт буде корисним.
 • 4
  Створюйте додаткові функції, як-от анімація, обробка помилок та обробка граничних ситуацій, навіть якщо клієнт про це не просить.
 • 5
  Будьте самоорганізованим і виступайте з новими завданнями /розставляйте пріоритети для себе, навіть якщо клієнт цього не схвалює.

Підсумки

«Справте незабутнє враження на свого клієнта, будьте відданими та проявляйте ініціативу» — це мантра, яку ви повинні вивчити, щоб бути успішним фрилансером на Kavun UA і в житті загалом. Ваша погодинна ставка буде зростати, до вас вишикується черга з охочих працювати з вами, а робота стане схожою на відпустку.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

AI несеться: боротьба з аудіодіпфейками, багато оновлень від OpenAI та Anthropic

Владислав Миронович 24 хвилини тому

PRO наголоси, академічно правильну українську, приказки та сракознавство

Наталя Місюк 1 годину тому

Будуємо затишок: науковий погляд та чекліст комфортного дому

Володимир Мельнічук 2 години тому

Дракони, інтриги та честь. Враження від першої серії другого сезону «Дому дракона»

Владислав Миронович 3 години тому

Розмір має значення: суперечливі дебати про блоки біткоїна

Владислав Гринів 4 години тому