Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Робота для всіх і всюди. Експерти Fiverr розповідають, як стати успішним фрилансером

SPEKA Media
24 травня 2022 9 хвилин читання

В умовах війни фриланс став однією з небагатьох можливостей для українців отримувати стабільний дохід і працювати у безпеці з будь-якого куточка світу. Цей формат роботи вже давно вийшов за межі IT-галузі або тимчасового підробітку. Сьогодні чимало міжнародних компаній шукають фахівців у різних галузях саме для віддаленої проєктної роботи. І кількість таких запитів зростає.

Експерти платформи для фрилансерів Fiverr підготували для SPEKA гайд, з чого розпочати та як побудувати успішну кар'єру на фрилансі.

Оберіть сферу діяльності

Маєте викладацький досвід? Робота репетитора онлайн саме те. Знаєтеся на розробленні веб- та мобільних застосунків — на фрилансі для вас безліч можливостей, щоб створювати нові IT-рішення. Сучасні онлайн-платформи для фрилансу надають можливості для реалізації своїх талантів і навичок майже у всіх сферах. Як початківці, так і досвідчені спеціалісти можуть знайти собі віддалену роботу за фахом і за покликанням.

Традиційно найбільш гнучкою для фрилансу залишається робота в ІТ. Тому і пропозицій від замовників у цій галузі вдосталь. Знайти цікавий і достойно оплачуваний проєкт можуть програмісти, тестувальники, менеджери і навіть представники креативних індустрій — дизайнери, копірайтери, відеографи, PR- та SMM-фахівці та багато інших. Для тих, хто чітко вирішив розпочати кар'єру в ІТ, але не може обрати напрям, експерти Beetroot Academy створили безкоштовний ознайомчий курс. Зареєструвавшись на сайті, ви матимете доступ до лекцій та матеріалів про найпопулярніші ІТ-професії: Front-End та Python-розробник, Project Manager, UI/UX-дизайнер, QA Manual. На основі цих знань ви зможете порівняти відповідні професії та зважено обрати напрям для роботи на фрилансі.

Зареєструйтеся на маркетплейсі для фрилансу

Очевидний крок, але тут у початківців можуть виникати труднощі. На ринку існує безліч платформ для віддаленої роботи, і кожна зі своїми умовами користування. Переважна більшість сервісів має особливість — фрилансери сплачують певний відсоток від виконаного замовлення. Деякі фриланс-платформи побудовані таким чином, що фахівцю самотужки доводиться годинами шукати клієнта або пропонувати свої послуги на тендерах без жодної гарантії отримати замовлення. Самореклама займає доволі багато часу, за який можна було виконати завдання й отримати гонорар.

На нашій платформі Fiverr реєстрація та розміщення пропозицій від фрилансерів безкоштовні. Радимо серйозно поставитися до заповнення профілю, адже це половина успіху в кар'єрі фрилансера. Подбайте про свою сторінку і зможете легко співпрацювати з замовниками від малого бізнесу до глобальних компаній зі списку Fortune 500.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Спершу розкажіть клієнтам, які послуги надаєте, далі — загалом про власні навички та освіту. Підкресліть свої сильні сторони як фахівця та корисні у роботі риси характеру. Детально опишіть досвід роботи, вказуючи місце, посаду, обов'язки, тривалість роботи і здобутки, якими ви пишаєтесь. Окремо можете перерахувати завдання, які не є першочерговими для вас, але ви теж їх виконуєте.

Додавання короткого високоякісного відео до вашого профілю може збільшити кількість замовлень більш ніж на 200%

Перед тим як створювати свій профіль фрилансера на Fiverr, ми радимо подивитися, як це зробили інші досвідчені та успішні продавці послуг. Надихатися чужим досвідом корисно. Наші дослідження показують, що додавання короткого високоякісного відео до вашого профілю може збільшити кількість замовлень більш ніж на 200%.

Для фрилансерів-новачків, які бажають зробити перший продаж своїх послуг, це чудова можливість для старту. Після того як ви налаштуєте свій профіль, перевірте час виконання замовлень. Вибір відповідного часу — важливий крок у забезпеченні успіху на Fiverr та інших маркетплейсах.

Також звертаємо увагу, що невеликі SEO-вправи можуть суттєво вплинути на кількість переглядів вашого замовлення. На такому величезному ринку продавці виграють від створення послідовного особистого бренду, що запам'ятовується.

Визначтеся з розміром гонорару

IT-спеціалісти, дизайнери, проєктні менеджери, маркетологи, копірайтери можуть переглянути середній рівень зарплат за допомогою агрегатора від DOU. Також варто вивчити цінові пропозиції на сайтах вакансій та профільних форумах.

Будьте готові до того, що не всі замовники оплачують роботу, переказуючи гроші на банківську картку. Дехто використовує лише електронні гаманці. Найбільш безпечний і зручний спосіб отримувати оплату — безпосередньо на самій платформі для фриланcу. Сервіс верифікує користувачів і захищає всі перекази. До того ж не треба витрачати час на виставлення рахунків.

Розвивайте в собі комунікабельність

Віддалена робота не виключає щоденного спілкування з замовниками і потенційними клієнтами. Переважно комунікація буде письмовою, але інколи доведеться зідзвонюватись онлайн або по телефону. Привітність, готовність швидко відповідати на повідомлення/дзвінки та уміння ставити запитання — ключ до вдалого початку співпраці.

Якщо під час роботи ви щось не зрозуміли, не соромтеся уточнити подробиці у клієнта. Ознайомтеся із завданням, складіть список запитань і одразу дізнайтеся все, щоб не відволікати замовника протягом дня. Самі завжди будьте на зв'язку і в разі домовленості з клієнтом повідомляйте, на якому етапі ви зараз і коли очікувати на результат. Якщо розумієте, що не встигаєте, попередьте про це завчасно і поясніть, у чому складність. Не обіцяйте того, що вам точно не під силу. Так ви ризикуєте втратити довіру й отримати негативний відгук у своєму профілі.

Ще один важливий хардскіл у контексті комунікації — знання іноземної мови. Для фрилансера впевнене володіння англійською радше не вимога, а базова потреба. Адже більшість вартісних замовлень надходять від іноземних клієнтів. Тож англійську варто знати бодай на рівні Intermediate.

Організуйте і підтримуйте робочий процес

Фрилансер сам собі начальник, а отже, без уміння планувати та налаштовувати робочі процеси не обійтися. Щоб спокійно працювати, а клієнти розуміли стан справ і спокійно очікували на результ, вам необхідно врахувати кілька векторів діяльності. Це стосується пошуку замовлень, відповідей на пропозиції потенційних клієнтів та обговорення умов співпраці, виконання завдань і перевірки результатів спільно із замовником. Також варто знайти час, щоб розподілити завдання за пріоритетами і спланувати робочий тиждень. Для продуктивної віддаленої роботи вам потрібно чітко знати, як довго триває виконання того чи іншого завдання.

Як бачите, фрилансер — це не просто виконавець, а менеджер власної професії. З розвинутими навичками планування ви зможете поєднувати різні проєкти і матимете можливість заробляти більше.

З усім цим дати ради доможуть онлайн-інструменти для віддаленої роботи: Slack, Jira, Monday, Trello, Google Calendar, Zoom, Meet. Зверніть увагу: спілкуватися з клієнтом варто на сторінці замовлення, а не в особистих месенджерах. Те саме стосується надсилання робочих документів. Таким чином платформи для фрилансу піклуються про безпеку користувачів.

Звісно, початківцям у перші тижні може бути складно тримати у голові стільки нюансів й ефективно планувати роботу. Щоб допомогти людям підтримувати продуктивність на фрилансі та розвивати свої навички, автори медіа про креативні індустрії CASES запрошують приєднатися до Марафону креативної практики. Це серія безкоштовних лекцій та майстер-класів від українських дизайнерів, арт-директорів, копірайтерів та інших фахівців. Експерти дають поради у своїх галузях і загалом щодо роботи на фрилансі. Всі матеріали зберігаються на онлайн-платформі і доступні кожному.

Розповідайте всім, що ви фрилансер

Досвід — річ наживна. Тому початківцю не варто перейматися, що спершу замовлень буде небагато. У цей період вам допоможе сарафанне радіо. Розкажіть друзям, знайомим, колишнім колегам, що працюєте на фрилансі. Хто знає, можливо, перші замовлення й схвальні відгуки ви отримаєте саме від них. Ще один спосіб підвищити цікавість до своїх послуг — отримати рекомендацію від досвідченого фрилансера. Водночас він може порадити вас на якийсь проєкт.

Робота на фрилансі дозволяє фахівцям самостійно контролювати своє навантаження, обирати найбільш цікаві проєкти та клієнтів. І при цьому заробляти інколи більше, ніж штатні працівники. Спробувати фриланс можуть і ті, хто вже має постійну роботу. Це гарний спосіб оновити своє портфоліо, покращити навички у співпраці з іноземцями, спробувати себе у новій професії або ж мати щомісячний грошовий бонус. Обирайте, що вам ближче, і до справи!

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Data Security: як імплементувати LLM безпечно

Олег Богуславський 20 червня 2024 19:15

Як захистити свої паролі: найкращі практики кібербезпеки

Олег Полігенько 20 червня 2024 11:00

Головні висновки за 10 років розвитку харківського офісу SoftServe

Владислав Миронович 20 червня 2024 10:00

Робота пришвидшується, але замовлень меншає: як ChatGPT та інші нейромережі впливають на ринок фрилансу

Олександр Тартачний 20 червня 2024 09:00

Фриланс серед жінок набирає популярності: аналітика Freelancehunt

Анастасія Бондаренко 19 червня 2024 13:00