Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Де знайти разову роботу: найкращі українські сервіси фрилансу для початківців і профі

Владислава Бурлука
Владислава Бурлука Фриланс
25 серпня 2023 15 хвилин читання

Понад 50% українців минулого і цього року замислювалися про пошук додаткового заробітку чи просто зміну роботи. Звісно, більшість хотіла працювати віддалено, перейшовши на фриланс.

Перед стартом на фрилансі слід зрозуміти, на що звернути увагу фрилансерам під час вибору біржі фрилансу та які є підводні камені. Адже, за даними дослідження компанії Payoneer, 70% замовлень фрилансери знаходять саме на фриланс-біржах. Буде цікаво та корисно, тож пропоную влаштуватися зручніше і нумо разом дивитися на результати.

Загальний огляд сервісів фрилансу

В Україні найбільшим попитом користуються такі українські сервіси: 

  • Freelancehunt 
  • Freelance.ua
  • Weblancer 
  • Kabanchik 

Спочатку ближче познайомимося з кожним із них, щоб потім краще розуміти висновки та оцінки. 

Freelance.ua 

Freelance.ua — українська біржа фрилансу. Для співпраці передбачена безпечна угода, є система рейтингу, відгуки та портфоліо виконавців. Під час роботи над рейтингом не траплялися проєкти від користувачів з РФ та РБ, але офіційної заяви про припинення роботи з ними не було.

Weblancer 

Weblancer — біржа фрилансу, де є безпечні платежі, фрилансери в усіх популярних напрямках та проєкти у різних категоріях. 

Freelancehunt 

Freelancehunt — замовники на сервісі знаходять виконавців для виконання своїх завдань. Фрилансери приходять заробляти гроші. Є прозора система рейтингу, обов’язкова співпраця через безпечну угоду, відгуки, портфоліо.

Kabanchik 

Якщо перші 3 платформи мають схожий принцип роботи та майже однакові напрямки для фрилансерів, то у Kabanchik є суттєві відмінності. По-перше, тут багато проєктів для виконавців не зі сфери digital: монтажники, кур’єри тощо. По-друге, відрізняється сам принцип роботи: замовник не має можливості самостійно вибрати виконавця, за нього це робить платформа. 

Як пояснює сама біржа, деяким замовникам не дуже зручно постійно відстежувати статус замовлення. Тому платформа бере на себе все, що стосується пошуку виконавця. Ще одна причина — багато нових замовників просто не вміють користуватися сайтом, а сервіс у такий спосіб економить їхній час, бо не треба вивчати особливості роботи біржі. 

Проте, якщо у замовника є п'ять успішно закритих завдань, платформа надає змогу вибрати фрилансера самостійно. 

Як формувався рейтинг

Обрані платформи були проаналізовані за такими напрямками:

  • ключові параметри для замовників під час пошуку спеціалістів; 
  • ключові параметри для фрилансерів, які надважливі для початківців; 
  • опубліковані тестові проєкти (на практиці протестувала пошук спеціалістів у 5 найпопулярніших напрямках). 

Тепер перейдемо до ключових моментів, на які варто звернути увагу, якщо бажаєте працювати на фрилансі.

Аналіз ключових параметрів для фрилансерів 

Аналіз ключових параметрів для фрилансерів  Аналіз ключових параметрів для фрилансерів 

Аналіз блоку для фрилансерів розпочався з аналізу опції «Верифікація». Це дуже важливий критерій, який дозволяє автоматично відкинути потенційних шахраїв, неповнолітніх, користувачів з РФ і РБ. Така послуга доступна на Feeelacnehunt, Weblancer та Kabanchik. Варто зазначити, що перевірка паспортних даних потрібна, щоб підтвердити особу, яка реєструється на фриланс-сервісах. 

Платний профіль

Ви можете зареєструватися на будь-якому сервісі безплатно, а далі — придбати платний профіль чи продовжити користуватися безплатним. Одні надають платні опції для розширення можливостей, інші — для збільшення кількості заявок, які фрилансер може використати для пошуку клієнта. Але про все поступово. 

Freelancehunt дає змогу придбати профіль Plus, щоб отримати ще 18 корисних інструментів. Усі вони надають фрилансеру додаткові переваги, зручніші умови для роботи та більше шансів бути вибраним виконавцем на проєкт і в такий спосіб більше заробляти. Кількість заявок не змінюється, для всіх доступно 20 пропозицій на день. 

Платний профіль у Freelance.ua дозволяє робити більше пропозицій, адже без нього є тільки 1 ставка на день. Звісно, зацікавлений у роботі фрилансер буде платити, адже з 1 заявкою знайти роботу майже неможливо. 

У Weblancer також платний профіль для фрилансера базується на можливості залишати більше пропозицій. Після реєстрації виконавець отримує 5 безплатних заявок, а далі за заповнення профілю може отримати ще 50. Проте потім треба купувати тарифний план, щоб отримати пропозиції тільки для своєї спеціалізації або універсальні — для відгуків на проєкти в будь-якій категорії. Вартість залежить від спеціалізації, 5 універсальних заявок коштують $1. 

У Kabanchik немає платного акаунта, але щоб подати заявку, треба заплатити комісію сервісу — від 5% до 20% вартості проєкту. Ці гроші сервіс забирає, коли фрилансер і замовник починають співпрацю. 

Обмеження пошуку роботи у безплатних профілях

На Weblancer і Kabanchik ви бачите всі пропозиції та можете залишати заявки. На Freelancehunt є проєкти тільки для виконавців з профілем Plus, а у Freelance.ua без платного акаунта неможливо знайти завдання з бюджетом вище 400 грн.

Активна підтримка

Тут треба наголосити, що важливою є не просто наявність підтримки, а її активність. Лідерами за цим критерієм стали Kabanchik і Freelancehunt. Вдалося поспілкуватися з підтримкою в соцмережах, на сайті та через пошту. У соцмережах і на сайті відповідали за 1 хвилину, на пошті — впродовж 24 годин. 

Weblancer пропонує зв’язатися з підтримкою тільки через пошту. Швидкість відповіді — до 24 годин. У Freelnce.ua теж начебто є підтримка, але я писала двічі й не отримала відповіді. Серед каналів комунікації тільки пошта. 

Орієнтовна кількість активних фриланс-замовлень за п'ять днів 

Кількість відкритих замовлень показує, скільки реально потенційних пропозицій для фрилансера є на кожному із сервісів. Середнє значення за п'ять днів:

  • Freelancehunt — 841.
  • Weblancer — 312.
  • Freelance.ua — 171.
  • Kabanchik — 120.

Як бачимо, на Freelancehunt найбільша кількість завдань, у Kabanchik — найменша.

Аналіз ключових параметрів для замовників

Аналіз ключових параметрів для замовників Аналіз ключових параметрів для замовників

Детальніше про критерії оцінювання нижче. 

Під час вибору платформи для замовника, мабуть, одне з найголовніших питань — це наявність безпечної угоди та її комісія. Маємо таку картину за сервісами:

  • Freelancehunt — 9%, комісію може оплачувати замовник чи виконавець. 
  • Freelance.ua — 8% комісію оплачує замовник. 
  • Weblancer — 5%, комісію може оплачувати замовник чи виконавець. 

Маємо найменшу комісію у Weblancer. Проте копаємо глибше. Під час спроби оплатити роботу виконавцю отримуємо приховані комісії: 

Комісії на Weblancer Комісії на Weblancer

Відразу +2,8% комісія платіжної системи та 1-5% за курсову різницю. Отримуємо не 5%, а 8,8-12,8%. 

На Freelance.ua враховуйте, що у разі повернення грошей замовнику на баланс за їх виведення треба буде віддати 2,5%. 

У Freelancehunt комісія 9% — найвища і водночас найбільш чесна цифра, бо крім цих 9% немає прихованих комісій. Ви можете заздалегідь планувати бюджет проєкту та розраховувати на точні цифри. 

Арбітраж: наявність та умови

Одна з ключових переваг Безпечної угоди — наявність Арбітражу. На випадок спірних питань чи складних ситуацій ви можете звернутися до Арбітражу та повернути кошти. Наприклад, коли фрилансер не виконав завдання за ТЗ або замовник не виходить на зв’язок, але робота виконана. Цей параметр був проаналізовано за наступними критеріями: 

  • швидкість розгляду запиту; 
  • наявність розподілу бюджету; 
  • робота з необ’єктивними відгуками. 

Freelancehunt розглядає запит упродовж 24 годин. Також є можливість розподілу бюджету. Наприклад, коли фрилансер виконав завдання, але у замовника є претензії до якоїсь частини роботи, тоді виконавець отримає частину бюджету проєкту. Сервіс обробляє запити на необ’єктивні відгуки. 

У Kabanchik немає інформації в публічному доступі щодо швидкості розгляду запиту. Розподілу бюджету також немає, але Арбітраж працює з необ’єктивними відгуками. 

Щодо інших сервісів — складно сказати, оскільки інформації у відкритому доступі немає.

Можливість співпраці юридичних осіб, ФОП з необхідними документами

Таку можливість на цей час надає тільки Freelancehunt через Бізнес Сейф. Послуга дає змогу компаніям офіційно делегувати роботу фрилансерам, оформити договір, оплатити послуги з рахунків та отримати звітні документи. 

Конкурси для креативних завдань

Для креативних завдань підходять Конкурси — можливість вибрати найбільш цікаву та відповідну запиту роботу серед безлічі запропонованих. Такий інструмент є на Freelancehunt та Weblancer. 

Наприклад, вам потрібно замовити логотип чи фірмовий стиль. Якщо оберете Конкурси, то зможете отримати не декілька рішень від одного спеціаліста, а десятки варіантів від багатьох фрилансерів. 

На Weblancer ви можете вказати винагороду для кількох місць: 

Винагороди на Weblancer  Винагороди на Weblancer 

Як і з проєктами, публікація Конкурсів безплатна. Є можливість автоматичного підбору відповідної категорії. 

У Freelancehunt функціонал Конкурсів дещо розширений. Наприклад, замовник може ставити оцінки фрилансерам, щоб вони зрозуміли, який стиль робіт більше підходить і, можливо, надіслали декілька варіантів. Також можна просто на сайті поставити уточнювальні запитання, якщо вони є. Для публікації конкурсу замовник отримує готовий детальний шаблон ТЗ — залишається тільки додати свою інформацію. 

Під час аналізу на Weblancer відкрито 6 конкурсів, на Freelancehunt — 11. Учасників та пропозицій на останньому сервісі теж більше. 

Додаток чи чат-бот для спілкування

Можливість своєчасної та комфортної комунікації — важливий критерій як для замовників, так і для виконавців. Повноцінний мобільний додаток зараз є тільки у Кабанчика: ви можете знаходити замовлення, спілкуватися, редагувати профіль тощо. 

Freelancehunt для спілкування пропонує чат-бот у Telegram. Ця функція доступна всім замовникам (незалежно від наявності платного профілю), а також фрилансерам з активним Plus. 

Послуги, які допомагають виділити проєкт, щоб отримати більше пропозицій

Freelancehunt, Freelance.ua, Weblancer надають можливість виділити проєкт, щоб отримати більше заявок від фрилансерів. Розглянемо ці послуги. 

Платні опції проєктів на Freelancehunt: 

  • Преміум — завдання виділене у стрічці в особливий спосіб та закріплене вгорі на 2 дні, завдяки чому замовник отримує на 80% більше відгуків. Вартість послуги визначається системою та залежить від кількості вже активних проєктів зі статусом «Преміум». Загалом вона становить від 299 гривень. 
  • Підняти — одноразово підняти проєкт наверх списку проєктів за 99 гривень. 
  • Приховати пропозиції на проєкт — потрібна, щоб фрилансери не бачили заявки одне одного. Вартість — 99 гривень. 
  • Терміновий — проєкт виділений особливим знаком і жирним шрифтом. Вартість також 99 гривень. 

Freelance.ua пропонує такі платні опції: 

  • Топ-проєкт — можливість запропонувати завдання тільки топовим фрилансерам. Вартість становить 100 гривень. 
  • Виділення яскравим кольором тексту, розміщеного замовником у загальній стрічці пропозицій. На 3 дні коштуватиме 100 гривень. 
  • Закріпити свою пропозицію вгорі загальної стрічки пропозицій. Вартість — 150 гривень на 3 дні. 

Корисні опції від Weblancer: 

  • Закріпити у верхній частині загального списку замовлень — $10.
  • Відкрити для всіх фрилансерів, незалежно від їхнього тарифу — $10. 
  • Надіслати запрошення фрилансерам з топ-50 — $10.
  • Надіслати запрошення 50 фрилансерам-новачкам — $5.
  • Приховати від пошукових систем та неавторизованих користувачів — $5.

Аналіз опублікованих проєктів 

Аналіз опублікованих проєктів  Аналіз опублікованих проєктів 

Звісно, без практичної частини наш рейтинг не був би таким змістовним. На кожному з ресурсів ми опублікували один проєкт у таких категоріях:

  • веброзробка;
  • дизайн сайтів;
  • копірайтинг;
  • контекстна реклама;
  • логотипи.

Для оцінки взяли такі критерії:

  • Кількість заявок. Безпосереднім лідером став Freelancehunt, причому іноді зі значним відривом. Наприклад, на проєкт з розробки логотипів на цьому сервісі було отримано 91 пропозиція. На другому місті Freelance.ua з кількістю пропозицій 34. 
  • Кількість цільових заявок (нешаблонна відповідь, приклади робіт). У деяких проєктах в описі було вказано надати приклади схожих робіт. На Freelancehunt отримано найбільше крутих пропозицій — з прикладами у суміжних нішах, деякі виконавці навіть прописували одразу стратегію, план роботи. 
  • Кількість відгуків від початківців (до 5 відгуків). На Weblancer та Freelance.ua їх було найменше. Проте тут зауважу, що на цих сервісах треба придбати платний акаунт, щоб мати змогу залишати пропозиції. Також новачки роблять багато цільових відгуків і пропонують лояльну вартість роботи, оскільки дуже зацікавлені, щоб саме їх обрали виконавцями. 
  • Кількість пропозицій від верифікованих спеціалістів. Оскільки на Freelance.ua немає верифікації, тому його не брали до уваги для аналізу цього критерію. На Weblancer серед загальної кількості заявок менше половини верифікованих, на Freelancehunt — майже всі. 
  • Кількість пропозицій за перші 48 годин. Найбільше пропозицій було зроблено за перші 2 доби з моменту публікації проєкту. 

Тож якщо ви замовник, вибирайте сервіс, де є найбільше цільових відгуків і пропозицій. 

Який сервіс фрилансу став найкращим 

У кожного сервісу є свої недоліки та переваги. За кількістю балів їх можна розташувати в такому порядку: 

  • 1
    Freelancehunt
  • 2
    Weblancer
  • 3
    Freelance.ua
  • 4
    Kabanchik

Маючи детальний аналіз кожної з платформ, ви можете самостійно вибрати для себе більш привабливу для пошуку замовників чи фрилансерів. 

На що раджу звернути увагу фрилансерам-початківцям під час вибору фриланс-сервісу:

  • Наявність безпечної угоди, яка гарантує, що ви отримаєте кошти за виконану роботу.
  • Кількість та рівень складності завдань з вашої спеціалізації, а також рівень конкуренції.
  • Обмеження за кількістю заявок і додаткові фішки, які допоможуть вам заробляти.

Фриланс — це новий формат мислення та роботи, а профіль на фриланс-сервісі — демонстрація вашого особистого бренду. 

На що раджу звернути увагу замовникам під час пошуку спеціалістів на фриланс-біржах:

  • Наявність безпечної угоди, яка дає фінансові гарантії, а також економить час та гроші.
  • Можливість швидкого пошуку висококваліфікованого спеціаліста — велика кількість пропозицій, чесні відгуки, приклади робіт портфоліо допоможуть вам у цьому.
  • Наявність у фриланс-біржі додаткових фішок та активної служби підтримки буде точно не зайвою.

Як бачимо, за наявності чіткого завдання і бажання можна знайти потрібного спеціаліста на фрилансі за 48 годин. Не варто хвилюватися про надійність чи папери для бухгалтерії. Про це все вже потурбувалися фриланс-сервіси в Україні.  

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
12
Прокоментувати
Forex CIS 27.03.2024, 02:31
Працюю на фрилансі понад 3 роки і можу підтвердити, що для маркетологів та SMM більшо всього замовлень на freelancehunt. Вссі інші майже повмирали, а там можна піднімати і по 2к баксів, якщо постійно працювати
Сергій Бугрій 03.11.2023, 06:13
Можу порекомендувати Українську фріланс біржу - PriceWork.org Сам її використовую, надійна, швидкі виводи, багато послуг та проектів. Хороший аналог Upwork та Fiverr Рекомедую!
Olena Verba 13.10.2023, 01:14
Цікава стаття, дякую. Фриланс може бути й основним заробітком, і підробітком. Наявність безпечної угоди на біржах - одна з головних переваг, бо не треба переживати, що замовник тебе кине.
Наталі Лук'ян 13.10.2023, 11:39
Розписали по поличках, перевіряти не буду, але за Фрилансхант скажу, що працюю інколи там - мене все влаштовує. Особливо команда підтримки - блискавичні реакції і допомога) Взагалі фриланс - гарна можливість, коли "ходити" на роботу нема як, або коли дитина маленька, а робити щось "інше" теж інколи хочеться))))
westerwOw One 09.10.2023, 06:11
Фріланс-біржі в наш час просто на вагу золота. Завдяки ним навіть у самій поганій ситуації (наприклад під час війни) завжди можна заробити. Доречі, класні Freelancehunt та Kabanchik. Працюю зараз на першій, а на другій працював декілька років тому, коли ще не кодив.
Інші матеріали

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00

Що таке DRaaS-рішення і чим воно корисне для бізнесів

Maris Sperga 26 червня 2024 11:36

Розвиток блогу та зважена рекламна стратегія: як компенсувати вплив сезонності на трафік

Наталія Раскопа 24 червня 2024 11:00

Як створити YouTube-оголошення з високою конверсією у 2024 році?

В'ячеслав Юренко 21 червня 2024 19:00