Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як комунікації врятували фриланс під час війни: кейс Freelancehunt

Анастасія Бондаренко
Анастасія Бондаренко PR та зовнішні комунікації у Freelancehunt
28 листопада 2023 7 хвилин читання

Під час війни різні компанії застосовували багато інструментів, щоб утриматися на плаву: створювали нові послуги, продукти, кардинально змінювали позиціювання, експериментували. Кожен кейс — справжній скарб, адже дозволяє іншим підприємцям надихнутися та перейняти досвід. Команда фриланс-сервісу Freelancehunt вирішила вперше поділитися, що саме допомогло платформі швидко відновитися під час війни. Один з основних інструментів, які вони почали застосовувати, — зовнішні та внутрішні комунікації. Про все докладніше нижче.

Активний PR як елемент комунікації із зовнішньою аудиторією

Бізнес зупинився і завмер в очікуванні. Багато підприємців були вимушені скорочувати витрати, це призвело до звільнення колег. Однак через 1-2 місяці, коли всі почали оговтуватися, потрібно було повертатися на ринок або виходити на новий, це змушувало робити кардинальні зміни у продукті. З’явилася нестача людського ресурсу. Фриланс — найкращий варіант за таких умов, бо це недорого та якісно. Freelancehunt одразу почав діяти за двома напрямами: 

  • Підприємцям розповідали, що зараз має попит, скільки фрилансерів готові взятися за роботу негайно. Наприклад, у травні понад 90% фахівців повернулися у робочий режим та були готові допомагати підприємцям відновлюватися. 
  • Спеціалістів запрошували на фриланс, адже зараз це найзручніший формат співпраці, спосіб заробити гроші або розпочати нову кар’єру. 
«Ми одними з перших почали виходити у ЗМІ. Наш перший матеріал на зовнішню аудиторію вийшов 18 березня. Ми розповіли, де українці шукають роботу під час війни, скільки на той час виконавців готові були працювати, які сфери мають найбільший попит. Поки всі мовчали на зовнішніх каналах, ми зробили понад 30 публікацій у ЗМІ у березні-квітні 2022 року з актуальною інформацією про ринок фрилансу. Це був гарний профіт для нашої компанії, адже раніше отримати таку кількість публікацій навіть на дуже масові теми було складно. Все, що ми робили — говорили, поки більшість мовчала. Ми постійно були на зв’язку з топовими ЗМІ та регулярно передавали їм актуальні цифри, щоб аудиторія мала змогу отримувати постійний потік оновленої аналітики»
Анастасія Бондаренко, спеціаліст з PR-комунікацій у Freelacnehunt
«У 2022 році найбільш піковим щодо активності був серпень. Ми отримали понад 35 публікацій. Розповідали про зростання попиту на послуги фрилансерів серед українських підприємців, який влітку перевищив показники 2021 року, та портрет фрилансера, де поділилися інформацією про рівень доходів фрилансерів. Активна піар-стратегія дала свій результат, оскільки допомогла всім учасникам ринку фрилансу швидко зорієнтуватися, зрозуміти стан справ та, взявши приклад з інших, рухатися вперед»
директор маркетингового відділу Корнелій Челін

Внутрішня комунікація як спосіб допомагати користувачам сервісу краще реагувати на зміни ринку

Якщо зовнішня комунікація мала на меті заохочувати підприємців звертатися на фриланс і спеціалістів — переходити на такий вид діяльності, то внутрішня була спрямована на роботу з уже наявними замовниками та виконавцями. Основною нашою метою було підтримати аудиторію. Ми постійно відстежували актуальні проблеми, з якими стикаються користувачі, пропонували шляхи їх швидкого та ефективного вирішення.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Комунікації зі внутрішньою аудиторією проходила трьома каналами: 

  • 1
    блог;
  • 2
    email-розсилка;
  • 3
    стрічка новин для користувачів на сервісі.

Також багато комунікацій відбувалося через соцмережі, оскільки маємо там велике ком’юніті.

На кожному з каналів ми залучили різну аудиторію, але до всіх намагалися донести одне — як працювати під час війни та правильно реагувати на зміни. 

Ми чітко розуміли: якщо зараз здамося або запанікуємо, то наші користувачі втратять єдину для багатьох із них можливість заробляти. І це питання не просто про заробіток, це історія більше про побут, житло, можливість переїхати у безпечне місце. Тому перше, що ми зробили для наших користувачів, — почали випускати корисні матеріали у блозі з тегом «Допомога українцям». 

Перша комунікація — повідомлення про відмову у співпраці користувачам з РФ та РБ

28 лютого ми повідомили на всіх каналах, що відмовляємо в роботі користувачам з РФ та РБ — як замовникам, так і фрилансерам. Чітка позиція сервісу з перших днів повномасштабного вторгнення підвищила рівень довіри та лояльності користувачів.

Комунікація для замовників зі світу «Підтримайте українських фрилансерів»

Для нас було важливим збільшення закордонної аудиторії сервісу. Треба було терміново шукати нові ринки, щоб забезпечити роботою українських фрилансерів. На початку березня 2022 року ми закликали іноземних замовників підтримати наших виконавців у різні способи:

  • розмістити завдання на сервісі;
  • розповісти друзям та колегам про сервіс фрилансу;
  • поділитися у соціальних мережах дописом на підтримку українського фрилансу.

У такий спосіб нам вдалося реанімувати значну частку замовників сервісу з країн Європи, США, Канади та цілого світу, які підтримали українських фрилансерів та розповідали про наш сервіс своїм друзям і знайомим. 

Комунікація про організацію роботи під час блекаутів

Ціль комунікації — допомогти фрилансерам ефективно працювати під час блекаутів. Випустили низку матеріалів: як налаштувати автономність під час вимкнень світла, як залишатися на звʼязку, топ порад від фрилансерів на основі власного досвіду.Що дала ця комунікація? Ми змогли забезпечити достатньо високу активність наших фрилансерів. За даними опитування, 71% фрилансерів повноцінно працювали весь робочий день, як і до блекаутів, а решта підлаштовувалися під відповідні графіки відключень. 

«Внутрішні комунікації зіграли стратегічну роль для сервісу. Вони дали можливість нашим користувачам ефективно працювати, замовникам — масштабувати свій бізнес, а фрилансерам — заробляти гроші. Наш підхід показав відкритість та стійкість компанії, можливість швидко відновлюватися навіть у такі важкі часи»
Додає Олена Бондаренко, головний редактор блогу Freelancehunt.

Які результати вдалося отримати

В результаті успішних комунікацій у ЗМІ та з внутрішньою аудиторією ми досягли таких результатів:

  • 1
    У квітні 2022 року відновили активність фрилансерів, вона почала стрімко зростати.
  • 2
    Влітку 2022 отримали приріст у 30% за кількістю успішних проєктів від замовників з України у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року.
  • 3
    Кількість фрилансерів, які змогли повноцінно працювати повний робочий день, сягнула 86%.
  • 4
    З березня 2022 року на сервісі зареєструвалося понад 250 тисяч українських фрилансерів.

Звісно, такі цифри ми отримали не тільки за допомогою комунікацій, але вони були важливою частиною всієї роботи команди. Це незмінний інструмент, який за складних часів допомагає у найважливішому — підтримувати користувачів, залучати нових замовників та виконавців, готувати українців до змін на ринку, викликаних зовнішніми змінами в країні.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

День зенітних ракетних військ Повітряних сил ЗСУ: як змінилась ППО з початком війни

Олександр Тартачний 8 годин тому

Як бізнес-спільноти сприяють розвитку вашого нетворку

Максим Олійник 2 липня 2024 11:35

Як Україні зупинити російські удари КАБами

Сергій Коноплицький 1 липня 2024 14:55

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00