Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.
preview
Єлизавета Гогілашвілі
Єлизавета Гогілашвілі Редакторка
13 серпня 2023 7 хвилин читання

Як побудувати ефективний персональний бренд — Дарʼя Федько, засновниця та CEO WeAR Studio

Автори першого в Україні курсу про персональний бренд «Інсайдерські інсайти» поговорили з Дарʼєю Федько, фаундеркою та керівницею компанії WeAR Studio, про розвиток бренда на LinkedIn, комунікацію з клієнтами та транслювання реального життя. SPEKA публікує головне з розмови.

Що таке персональний бренд

Для мене це репрезентація моєї особистости в бізнес-просторі, й не тільки експертна. Коли ми робили стратегію розвитку персонального бренду, ми говорили про те, що потрібна також репрезентація  людяної частини моєї особистості. І це важливо транслювати — якщо в мене зміниться індустрія, я зможу переключатися між різними видами діяльності, але моя аудиторія залишиться зі мною, оскільки вона буде лояльна до моєї людяної частини. Їм буде все одно, чим я займаюся, бо я подобаюся їм як людина, їм відгукуються мої цінності.

Наскільки можна впускати аудиторію у своє життя

 В соцмережах ми хочемо здаватися краще. Але за останні п'ять років роботи з персональним брендом я зрозуміла, що чим більше ти реалістичний, і чим більше ти показуєш реальних факапів, тим більше ти стаєш близьким до своєї аудиторії. 

Я працюю з особистим брендом тільки у LinkedIn.

І там, наприклад, я показувала святкування річниці з чоловіком. Сімейний контекст якраз відгукувався тим подіям, що відбуваються в Україні під час повномасштабної війни. Я показувала своїй аудиторії,  яким чином впливає війна в Україні на наші з чоловіком стосунки. До того мій чоловік вже був введений в рубрики мого контенту як персонаж, і вони знали про нього. І коли я почала висвітлювати тематику війни, то я показала, що він також взяв у руки зброю, й на фото з нашої річниці він у військовій формі.

Так, це не в Instagram, а в LinkedIn, але я бачу, що саме такий контент викликає дуже широкий розголос і відгуки, і коментарі, і тепло.

Про роль персонального бренда CEO у продажах компанії 

Минулого року ми зрозуміли, що за 2021-2022 роки найбільші клієнти пройшли саме через мій персональний бренд. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Цикл закриття таких контрактів тривав чотири-п'ять місяців. Але є ще період, коли вони мовчки за мною спостерігають і читають мій контент. Потім вони приходять, кажуть: «Слухай, я тебе читаю вже рік. І от нарешті я наважився. Поговорімо». Таких випадків в мене було дуже багато.

Але якщо зараз залишити тільки мій персональний бренд і відкинути нашу присутність на івентах, наш вебсайт, наше портфоліо, наших партнерів тощо, то я впевнена, що показники продажів дуже сильно скоротяться. Так, лід може прийти з LinkedIn. Але до того він сходив на твій YouTube, на твій вебсайт, зустрівся з кимось, хто тебе порадив. Впевнена, що це комплексна робота, і саме завдяки їй ми маємо те, що маємо.

Про упередження щодо жінок в IT

На початку свого шляху я ще була не так впевнена в собі, більше дивилася по сторонах, і мене більше зачіпали такі (сексистські — Ред.) коментарі. Також були ситуації, коли мене ігнорували. Зустріч з клієнтом, і вони знають, що я фаундер, але я прийшла з менеджером, він хлопець, і вони всі переговори ведуть з ним, дивляться йому в очі. Якщо я питаю, вони відповідають йому.

Я просто вичікувала момент, коли треба буде показати, хто тут бос. І в той момент я включала всю свою експертність з цієї теми, знання і показувала, що не варто зважати на гендер. Ми ж тут про продукт та бізнес говоримо. І після того, як я вступала в діалог, змінювалися настрої в кімнаті. 

Дуже часто мої добрі наміри або мою вихованість чоловіки сприймають за симпатію. Ми спілкуємось в LinkedIn, і вони починають мене запрошувати на вечері або починають казати, що їм подобається моя зовнішність. При цьому я розумію, що я не давала приводів. 

Я вірю, що врешті ми всі просто люди. І єдине, що важливо, — це стосунки, які ми вибудовуємо і в бізнесі, і в персональному бренді.

Я не продаю людині в лоб. Я щиро цікавлюся, як у неї справи, яка робота, які проєкти. І лише потім я починаю питати про бізнес. Я знаю, що це дуже довготривала перспектива, але для мене вона працює найкраще. І саме коли я вибудовую ці стосунки, десь хтось може зрозуміти мене не так. 

Про комунікацію з людьми та емпатію для себе

Треба вміти комунікувати з людьми. Рот нам для того, щоб говорити й пояснювати. Так само як і в реальному житті, ми можемо зіштовхнутися з непорозуміннями, але я думаю, що це не має бути перепоною для людей, які планують розвивати свій персональний бренд. Варто розуміти, шо такі ситуації можуть ставатися, тому що по той бік екрана особистість, людина зі своїми нюансами. Ми всі дуже різні. 

В першу чергу треба бути емпатичним до себе. Я три роки в персональній терапії, і досі вчуся це робити, помічати свої стани, думки тощо. І тому я можу бути більш чутлива до людей навколо, включаючи аудиторію, мій нетворк  і клієнтів. Мені це дуже допомагає. 

Звичайно ж, якщо ти грубо відповідаєш або не цікавишся особистістю свого співрозмовника, з тобою не захочуть продовжувати спілкування, який би ти контент не публікував. 

Коли потенційний клієнт буде обирати між підрядниками або між компаніями, то він вибере того, з ким йому комфортно спілкуватися. 

Про стратегію розвитку персонального бренда

Якщо ти ідеш у розробку персонального бренда, спочатку треба зрозуміти, яке в тебе метаповідомлення. У мене — «Їй можна довіряти». Тобто через весь контент, всі кейси червоною ниткою проходить метаповідомлення, що мені можна довіряти як експерту, як людині, як особистості. 

Далі треба зробити аналіз аудиторії — хто моя аудиторія, кого я хочу залучати. 

Після того треба визначитись, які тематики я буду покривати, вирахувати відсоткове співвідношення рубрик, яке для тебе є найбільш виграшним (для цього треба протестувати різні співвідношення). 

Також не забувайте, що є два типи контенту. Звичайно, є текстовий контент, але він співвідноситься  з візуальним контентом. Це дуже важливо, особливо в моїй індустрії. Я визначила емпіричним методом, що саме відео збирає перегляди, охоплення і залученість аудиторії. Крім цього, для мене було відкриттям, що мій контент не сприймається лінійно. Тобто моя аудиторія не читає всі мої пости послідовно. 

Перевикористовувати контент — це нормальна практика. Також класно залучати партнерів, наприклад, публікувати контент разом із кимось. 

До того ж у мене, окрім контенту в LinkedIn, є вебінари, подкасти, виставки, конференції, де можна бути спікером або учасником.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Що розказати про себе, аби отримати роботу: освітній проєкт STEM is FEM провів вебінар із LinkedIn-амбасадоркою Тамарою Міщеріною

Sofiia Tepla 19 червня 2024 09:00

LinkedIn вносить зміни у рекламну політику після тиску Європейської комісії

Вікторія Рудзінська 7 червня 2024 21:45

Масштаб бізнесу дорівнює масштабу лідера: чому для розвитку персонального бренда важливий комплексний підхід

Аліна Стєклова 5 червня 2024 13:00

YouTube, Netflix та LinkedIn: чому компанії пропонують ігри на платформі

Олександр Тартачний 4 червня 2024 08:30

Як збільшити ефективність аутбаунд лідогенерації через LinkedIn для сервісних IT-компаній

Олександр Мішин 3 червня 2024 16:00