Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

YouTube, Netflix та LinkedIn: чому компанії пропонують ігри на платформі

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
4 червня 2024 7 хвилин читання

Деякі компанії, основний бізнес яких, на перший погляд, далекий від відеоігор дедалі активніше прагнуть потіснити App Store, Google Play та Steam. Розповідаємо чому YouTube, Netflix та LinkedIn розвивають сегмент ігор на платформі та чому це не обов’язково призведе до більшої залученості клієнтів. 

Netflix, LikedIn та YouTube розвиватимуть ігри на власних платформах  Netflix, LikedIn та YouTube розвиватимуть ігри на власних платформах 

Playables від YouTube

Протягом останніх кількох місяців обмежена кількість користувачів в деяких країнах тестувала нову функцію від YouTube під назвою Playables — колекцію безкоштовних ігор, у які можна грати безпосередньо на платформі.

Минулого тижня компанія оголосила у вівторок, що її колекція ігор почне з’являтися в додатку YouTube для всіх користувачів (станом на момент написання статті недоступна в Україні). 

За словами Google, сьогодні в каталозі Playables є понад 75 мініігор. Гравці, які використовують цю функцію, зможуть зберігати свій прогрес у грі та відстежувати рекорди. Колекція включає кілька популярних ігор, як-от Angry Birds Showdown, Words of Wonders, Cut the Rope, Tomb of the Mask. А також ігри від GameSnacks, які були розроблена на внутрішньому інкубаторі Google, Area 120. 

Теоретично безкоштовні ігри на YouTube можуть стати ще одним місцем для розміщення реклами, однак поки що жодної інформації про методи монетизації Playables немає. 

Netflix and play: як GTA допомогла Netflix Games встановити нові рекорди

У 2023 році кількість установок Netflix Games зросла на 180% порівняно з минулим роком, переважно завдяки GTA та деяким іншим іграм. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Трохи більш як два роки тому Netflix оголосив про відкриття нового бізнесу: ігор. Серед ринку мобільних ігор, де домінують безкоштовні бізнес-моделі з підтримкою реклами, Netflix планував зробити свої ігри безкоштовними та ще й без реклами чи покупок у програмі.

У 2023 році завантаження ігор Netflix зросли більш ніж на 180% порівняно з минулим роком, згідно з оцінками компанії Sensor Tower, що займається аналізом ринку. Загалом у 2023 році ігри від Netflix було завантажено 81,2 млн разів у всьому світі через App Store і Google Play, При цьому у 2022 році ігри Netflix завантажили 28,7 млн разів, а в 2021 році – 5,2 млн. 

Спочатку Netflix створював невеличкі казуальні ігри за мотивами власних шоу, як от «Stranger Things», але незабаром компанія почала придбавати ігрові студії, зокрема Night School Studio, Finland's Next Games та Boss Fight Entertainment. Мета полягала в тому, щоб швидко розробити портфоліо ігор, які сподобалися б різним аудиторіям мобільних геймерів. Завдяки придбанню Netflix також заснував кілька власних студій по всьому світу.

Скриншот гри Stranger Things 3 Скриншот гри Stranger Things 3
Особливо вдалим стало доповнення Netflix грою Grand Theft Auto: San Andreas, яке вийшло ще у 2023 році. GTA стала грою, яку стримери завантажували найчастіше. 

Інші ігри серії теж мають непогані результати: GTA: Vice City є сьомою грою Netflix за кількістю завантажень у 2023 році, а GTA III — одинадцятою. Ігри GTA мали миттєвий успіх, і всі три разом зібрали понад 6,4 млн завантажень менш ніж за тиждень після появи на Netflix. У сукупності тріо ігор GTA склало близько 17% завантажень ігор Netflix у 2023 році, 

Хоча ігри компанії безкоштовні, доступ до них змушує користувачів платити за підписку, а тому інвестиції, схоже, врешті певною мірою виправдовують себе.  

Співробітник вашої компанії поставив рекорд у судоку: як LinkedIn впроваджує головоломки на платформі

Не відставати від трендів вирішила і “серйозна” соціальна мережа LinkedIn. Попередньо платформа для нетворкінгу та пошуку роботи запускає 3 логічні головоломки, спрямовані на подовження часу, проведеного на сайті. 

Ігри мають назви Queens, Crossclimb і Pinpoint. Однак реалізація ігор дещо інакша, ніж на інших платформах. Подібно до Wordle, у кожну з цих ігор можна грати лише раз на день. Також можна запросити своїх знайомих першого ступеня зіграти разом, а також ділитись результатами з аудиторією. 

LinkedIn стверджує, що вважає ігри більш невимушеним способом зв’язати наявні зв’язки.

«Людям важко підтримувати зв’язок один з одним, і ігри дають можливість будувати ці мережеві зв’язки», — сказав Ден Рот, віце-президент і головний редактор LinkedIn News, в інтерв’ю.

Головоломки, опубліковані новинними виданнями та журналами, приваблюють мільйони користувачів, які, своєю чергою, стають частиною ширшої аудиторії і потенційно можуть стати читачами решти їх вмісту. Подібним чином LinkedIn, який нараховує понад 1 млрд користувачів, розвиває свою роботу з новинами та контентом, щоб розширити залучення на своїй платформі. Як і газети, він також має значний рекламний бізнес. 

Цікаво, те, що якщо ви встановите рекорд, то ваш профіль разом з поточним місцем роботи відображається в таблиці лідерів. Деякі компанії не схвалюють проведення часу у соцмережах співробітниками, але в LinkedIn вважають, що обмеження на одну гру на день і той факт, що ігри короткі, повинні допомогти вирішити ці проблеми.

Вони стримані, і вони мають намір бути стриманими, тому що ми не хочемо, щоб люди витрачали свій час. Ми тут не для цього!
Лаура Лоренцетті, виконавчий редактор LinkedIn у Північній Америці про впровадження ігор на платформі

Чи завжди ігри залучають аудиторію на платформу 

YouTube та LinkedIn — далеко не перші соцмережі, яка ввімкнули ігри на платформу, щоб збільшити кількість часу, який користувачі витрачають на неї. Але навіть найбільші та найдорожчі зусилля дали неоднозначні результати. 

Facebook протягом багатьох років була основним двигуном соціальних ігор, але у 2022 році вона закрила свій окремий ігровий додаток на тлі зниження використання. Сьогодні він приділяє значно більше уваги досвіду змішаної реальності та своєму бізнесу Meta Quest.

Apple намагалася до них підступитися через сервіс преміальних мобільних ігор за підпискою Apple Arcade, а Google через сервіс для хмарного геймінгу Google Stadia. Обидві ідеї теж не вдались. Apple Arcade у поточному стані майже не оновлюється великими хітами та часто пропонує ті ж ігри, що доступні безплатно у AppStore з покращеними можливостями. Що ж стосується Google Stadia, то 18 січня 2023 року сервіс остаточно припинив роботу. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

YouTube тестує радіо, створене штучним інтелектом

Владислав Паливода 8 липня 2024 08:25

Генеруємо попит на B2B послуги в LinkedIn: контент-маркетинг [Частина III]

Дмитро Суслов 6 липня 2024 08:28

Як створити якісний акаунт LinkedIn та ефективно використовувати платформу

Олена Блощинська 5 липня 2024 12:28

Сторінки виконавців на YouTube змінять свій дизайн

Владислав Паливода 4 липня 2024 08:04

PlayStation Plus в липні — які ігри доступні

Олеся Дерзська 2 липня 2024 18:10