Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як діти будували Україну майбутнього у метавсесвіті: кейс GoITeens

Вячеслав Поліновський
Вячеслав Поліновський СЕО GoITeens
28 лютого 2023 8 хвилин читання

20-24 лютого 2023 року онлайн IT-академія GoITeens провела марафон «Будуємо Україну майбутнього в Roblox» аби створити власну омріяну версію нашої країни у метавсесвіті. У рамках цієї події діти безоплатно вчилися користуватися освітнім середовищем для розробки ігор Roblox Studio – метавсесвіту, де кожен охочий може створювати світ зі своїми законами.

Ідея марафону про Україну в метавсевіті прийшла до нас вже давно – ми хотіли, аби дітлахи створили всі міста нашої батьківщини, а ми об'єднали їх на одній величезній мапі у всесвіті Roblox. Це середовище ми обрали не випадково, адже це зручна екосистема з майже необмеженим потенціалом для розвитку дитини: тут можна створювати власні ігри, вчитися програмування мовою Lua, грати із друзями у власноруч розроблені ігри та навіть отримувати дохід за публікацію свого продукту. 

Як зародилася ідея марафону про Україну в метавсесвіті

Ідея зародилася пів року тому. Насправді, із самого початку війни діти надсилали нам чимало своїх патріотичних малюнків, на яких вони зображали символи нескореності та незламності українського народу, свободи та перемоги. Ми отримували десятки робіт. Щодня, уявляєте?

На долю наших дітлахів випали непрості випробування – від пандемії, закриття шкіл до повномасштабної війни, біженства та переїздів. Але ніщо не змогло відняти їх жагу до життя, зламати їхній дух. І навіть зараз вони продовжують транслювати шалене бажання змінювати цей світ на краще.  

Діти – це наше майбутнє. Завдяки цьому марафону ми хотіли показати, що пишаємося кожним українським малюком, який вже за кілька років зможе взяти долю нашої країни в свої руки. А зараз ми, дорослі, маємо створити найкращі умови для розвитку дітей: здолати ворога та відбудувати нашу державу ще більш могутньою, ніж вона була до війни.

Під час марафону діти збудували Україну майбутнього такою, якою вони її бачать. І це неймовірно! Ми впевнені, що наша країна в надійних руках. І нам є за що боротися.

Творчий background: як команда GoITeens розробляла марафон

Активна робота над проєктом почалася за місяць до дати старту. Ми працювали відразу в кількох напрямах: команда з розробки марафонів разом з відділом контенту та маркетингу розробили концепцію. Нам хотілося, аби кожна дитина відчула себе дотичною до створення майбутнього України і захоплення від процесу та на повну відчувала свою силу, міць і можливості.

Одночасно з цим продуктова команда створювала навчальні матеріали та розробляла методологію навчання. Зауважимо, що інколи робота велася до глибокої ночі, а деякі уроки переписувалися майже за пів ночі – настільки наші розробники захопилися ідеєю проєкту. А команда технічної підтримки вивчала та тестувала новий продукт, аби якомога краще супортити учасників під час марафону.

Паралельно маркетинг-команда планувала просування і пошук партнерів для заходу. Спочатку ми хотіли залучити трьох партнерів, але коли почалися перемовини, виявилося, що чимало компаній хочуть підтримати проєкт.

Врешті-решт ми підготували остаточний формат – діти отримували завдання та додаткові матеріали за допомогою Telegram-бота, дивилися навчальні відео на нашому YouTube-каналі, а скріншоти виконаної роботи відправляли боту. Також діти мали змогу спілкуватися в чаті під наглядом наших менторів, а в разі виникнення технічних запитань учасникам допомагала служба підтримки марафону.

Три дні – три повноцінних проєкти на марафоні «Будуємо Україну майбутнього в Roblox»

Ми задумали, що марафон триватиме три дні та почнеться зі знайомства із Roblox Studio, аби всі діти, і ті що знають про Roblox, і ні, змогли «вирівняти» рівень знань. Викладачка марафону Марина Редька, до речі випускниця напряму GameDev у GoITeens, а тепер викладачка напряму Roblox, залучила всіх учасників марафону до побудови міста своєї мрії, пояснила логіку роботи в застосунку.

Діти з захопленням будували свої міста такими, якими бажають їх бачити. Засаджували деревами сквери, створювали комфортні затишні вулички з кафе і місцями відпочинку, облаштовували парки атракціонів та навіть будинки на деревах.

На другий день ми навчали дітей працювати з анімацією та обʼєктами в Roblox Studio. Зосередилися на побудові інфраструктури для наших міст: вибудовували офісні квартали й заставляли їх хмарочосами, облаштовували спальні райони й додавали в них магазини, пошти, банки. Тому на багатьох роботах учасників ви можете бачити логотипи наших партнерів: марафонці самі обирали бренди, які їм до душі – діти точно знають, що їм потрібно в їхньому місті мрії.

А на третій день запропонували кожному учаснику зробити невеличку гру та створити три кнопки, які втілюють найзаповітніші бажання кожного українця. Перша кнопка давала необмежену кількість грошей, які можна задонатити ЗСУ. На жаль, гроші були віртуальними, але мрії мають збуватися, хоча б у метавсесвіті. Друга кнопка давала можливість отримати автомобіль і також відправити його на потреби військових. А коли персонаж учасника натискав на третю кнопку, то випускав ракету, яка летіла точнісінько на кремль. 

Реакції дітей на завдання із палаючим кремлем Реакції дітей на завдання із палаючим кремлем

Ми усією командою самі дуже захопилися цією ідеєю та дуже тішилися, коли отримали багато відгуків про те, що це був найкрутіший момент марафону. Бо, будемо щирими, ми також від нього в захваті.

Обʼєднали українців: дітлахи з різних куточків світу та величезні компанії-партнери 

У марафоні взяло участь понад 10 тисяч українських дітей з багатьох куточків світу. Долучалися учасники з України, Польщі, Німеччини, Чехії та інших країн. Партнерами марафону виступили компанії Monobank, GoIT, Сільпо, Lun.ua, Robota.ua, Buki School та Uklon

Завдяки їхній підтримці ми змогли розіграти призи серед учасників, які зробили всі домашні завдання. Від себе заохотили марафонців сертифікатами на подальше навчання, аби стимулювати підлітків не зупинятися на досягнутому результаті — ми бачимо, що вони можуть досягнути зірок і мають шалений потенціал.

Серед учасників марафону – діти з Херсону, Скадовську, Харкова, Маріуполя та багатьох міст, що зазнали руйнації через військові дії росії. Їх надихала можливість відбудувати своє місто, зібрати віртуальних грошей на донати ЗСУ та зруйнувати кремль у фінальній частині марафону.  

Як діти будували Україну майбутнього у метавсесвіті: кейс GoITeens Як діти будували Україну майбутнього у метавсесвіті: кейс GoITeens
Діти спробували себе в програмуванні та створили унікальне бачення України. Ми отримали багато коментарів, що у такий спосіб учасники ніби проєктують нашу перемогу. Особливо в тих роботах, де вони палять кремль.

Тому плануємо адаптувати програму марафону, аби його могли проходити усі охочі, які не встигли в цей раз. Ми знали що діти будуть в захваті, але не очікували аж такого ажіотажу. Щасливі, що змогли залучити їх на марафон, що дає надію. Наші діти найталановитіші і вони – наше майбутнє!    

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
2
Прокоментувати
Galina Om 28.02.2023, 09:54
Чудова ідея з марафоном! Цікаві проекти, які хочеться розглядати) Натхнення в подальшому дітям і організаторам!
Tetiana Chaviak 28.02.2023, 09:49
Круто, що є така безкоштовна можливість для дітей!
Інші матеріали

Як підготувати IT-бізнес до виходу на міжнародний ринок

Максим Олійник 28 червня 2024 11:34

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Чи може сервісна економіка зробити світ багатим?

Олександр Тартачний 27 червня 2024 14:40

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00

Українські стартапери розробили застосунок, який за лічені хвилини діагностує шкіру

Оксана Томашенко 26 червня 2024 15:14