Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Віддаленна робота: як зміцнити зв’язок у команді

Anzhelika Todorashko
Anzhelika Todorashko HR in Tech
14 серпня 2023 4 хвилин читання

Я почала працювати з розподіленими командами ще у 2018 році, а від початку пандемії COVID-19 майже вся робота стала віддаленою. У 2022-му все змінилося ще радикальніше, і щойно люди пристосувалися до нової реальності, ми адаптували деякі HR-стратегії відповідно до їхніх нових потреб. У цьому матеріалі я хочу поділитися тим, як ми це робимо в Everstake.

Віддалена робота як виклик воєнного часу

Після повномасштабного російського вторгнення відчуття часу змінилося. Він видавався суцільним тягучим кошмаром, від якого відчайдушно хотілося прокинутися. Незліченна кількість життів зруйнована і багато людей були змушені шукати притулку в Європі та інших частинах світу.

Пам’ятаю, як у лютому 2022 року я, абсолютно шокована та заціпеніла, лежала у своєму ліжку в квартирі у Львові (куди я переїхала на місяць раніше). Важко описати почуття від загрози війни у моїй країні, але я знаю, що вам і не треба нічого пояснювати. 

Переїзд до Португалії, пристосування до нового життя, перенесення свідомості у нову реальність і прийняття її — це все, що я пам’ятаю про ці шість місяців.

Але життя триває, і в цій ситуації віддалена робота стала справжнім порятунком для багатьох українців, які попри війну продовжили працювати.

Впровадження HR-часу

Усе починається з розуміння потреб людей. Спочатку прислухалися до бажань і пропозицій наших співробітників. Наприклад, під час опитування запропонували зробити HR-час.

Що таке HR-час? Це онлайн-події, що відбувалися двічі на тиждень (у середу та четвер), де кожна команда мала 30 хвилин, щоб неформально представити себе: показати обличчя, описати, хто чим займається, і як кожний департамент робить свій внесок у ланцюжок створення вартості. 

Ця ініціатива тривала чотири місяці, поки всі команди не представили себе та не отримали неймовірні відгуки від старих членів команди та новачків, які також могли переглянути записи.  

Ми всі потребували тепла та сміху, що підводить нас до другої функції HR-часу. Все почалося з першої «Кави з CEO», де кожен міг поставити будь-яке запитання нашому CEO напряму або залишити запитання анонімно. Люди запитували як про стратегічні плани компанії, так і про особисті поради, а також щодо хобі, дітей і сімейного життя. Загалом ми просто багато спілкувалися та сміялися. 

Протягом чотирьох місяців ми продовжували використовувати цей часовий проміжок для коротких ігор і одного навчального заходу з питань безпеки (це дуже зручно, якщо вся компанія заброньована одночасно на 30 хвилин). На основі загальних спогадів та сміху почуття приналежності стає сильнішим. 

«Тиждень випробувань»

Нещодавно ми мали «тиждень випробувань». Почали з того, що попросили надіслати музику, під яку наші колеги танцювали підлітками у клубі, продовжили відкритим мікрофоном для віршів та оповідань, а закінчили п’ятничним челенджем пройти 10 тис. кроків, що перетворилося на цілі вихідні ходьби, бігу та плавання для всієї компанії.

Нагородою за участь були не лише сміх та гарний настрій, а й монети Everstake. Щоб отримати нагороду, потрібно було лише розмістити посилання, фотографію чи знімок екрана відповідно до теми завдання.

І останнє, але не менш важливе: ми оновили наш магазин Everstake новими товарами. Тут і нові футболки, і брелоки, і легендарний Yellow Hoodie (ви бачили їх на конференціях), і лімітований випуск вишиванки Everstake.

Коротка післямова

Ця тема безмежна. Продовжуючи зміцнювати нашу культуру, ми шукаємо більше способів об’єднати наших людей. Я хотіла би почути про ваш досвід, ініціативи та історії. Саме через такі зв’язки ми відчуваємо підтримку та приналежність до роботи.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Можливості дропшипінгу на міжнародний ринок: з чого почати

Влад Мальчевський 15 годин тому

Першопрохідці блокчейн-технологій: історії успіху

Kateryna Romanenko 15 годин тому

Перші п’ять хвилин: як розпочати виступ так, щоб вас хотіли слухати

Максим Олійник 20 годин тому

Платіжна інфраструктура кожному бізнесу: для чого це потрібно?

Владислав Миронович 28 листопада 2023 17:30

Як комунікації врятували фриланс під час війни: кейс Freelancehunt

Анастасія Бондаренко 28 листопада 2023 15:00