Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Досвід виходу на міжнародні ринки та коли в Uklon зʼявляться самокати. Інтервʼю з CEO Uklon Дмитром Дубровським

29 червня 2023 4 хвилин читання

Нещодавно український райдхейлінговий сервіс Uklon вийшов на ринок Узбекистану, за два місяці до того — на ринок Азербайджану. Проєкт Kyiv not Kiev записав велике інтервʼю з CEO Uklon Дмитром Дубровським про розширення попри війну і поставив йому декілька запитань від SPEKA.

Публікуємо наші запитання та найцікавіше з розмови. 

CEO Uklon Дмитро Дубровський CEO Uklon Дмитро Дубровський

Чому Uklon — не сервіс таксі, а саме IT-компанія

IT та ride-hailing — це дуже близькі поняття. Проблема в тому, що таксі у головах більшості повʼязані з тим старим типом бізнесу, коли машини були з раціями, лічильниками та шашечками, а також відповідним сервісом. 

За моделі ride-hailing водії — не наші працівники, а партнери, яких ми залучаємо на платформу і поєднуємо з клієнтами, тобто людьми, які хочуть кудись поїхати. Водіями можуть бути як приватні особи, так і автопарки, що підключають до нас певну кількість машин.  

Підписуйтеся на наші соцмережі

Тож ми швидше про маркетплейс, платформу, ніж про таксі. 

У яких ще сегментах масштабно проявиться sharing economy і наскільки сталий тренд «користуватись, а не мати»

Для нас це дуже проявляється. Зокрема, у Києві евакуатори просто звірствують. Через це люди вважають, що поїхати в центр на своїй автівці — це crazy, її одразу заберуть.

Тож sharing economy у нашому випадку працює на 100%. Якщо брати інші ніші, наприклад, самокати, теж бачимо великий потенціал. Ми ще не пішли туди. Зараз війна, тому поки що розглядаємо цю опцію. Є певні труднощі, але ми над цим міркуємо. 

Якщо в Uklon зʼявляться самокати, чи почнеться це з Києва

Ми звикли починати з Києва, тому що ми тут і ми можемо самі протестувати, а потім масштабуватись на інші регіони. Але іноді ми починаємо з іншого міста, наприклад, обираємо Львів і їдемо туди, бо нам потрібна трохи менша локація. Але це потребує часу. 

Або є якась історія, в якій ми не впевнені, і в Києві ми її просто боїмось запускати, бо великі масштаби і може щось піти не так. Краще взяти умовний Івано-Франківськ, поїхати туди, запустити і подивитись. Якщо там нормально вийшло, то продовжити в інших містах і завершити Києвом, бо це останній челендж.

Чи планує Uklon стати глобальним сервісом

Ми хотіли зробити експансію ще до повномасштабної війни. Змушені були призупинити її на деякий час, але повернулися до неї, коли почалося відновлення. У партнерстві з великим холдингом в Азербайджані ми запустили наш сервіс у Баку. Результати цікаві: десь 5 тис. замовлень на добу вже у перший місяць. Головні конкуренти там Bolt і російський Yandex. Data-відділ Uklon готовий до того, що російський конкурент може вдатися до чорних засобів, зокрема, до піар-кампаній, фейкових замовлень. 

Про іноземні інвестиції 

Поки що компанія не веде роботи з іноземними інвесторами, оскільки зараз є дві реальності: одна в телевізорі, де ми щодня наближаємо перемогу, а інша — в реальності, де є очікування, якою вона буде, а в останні місяці фронт майже не рухався. Бізнес, з яким я спілкувався, очікує припинення бойових дій приблизно наприкінці цього року. Те, на яких умовах воно відбудеться, і визначить, яким буде інвестиційний клімат в Україні. 

Повна версія інтервʼю з СЕО Uklon Дмитром Дубровським

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як взяти участь у Cybersecurity Innovations Hackathon з кібербезпеки

Вікторія Рудзінська 11 липня 2024 07:05

Революція у веб-дизайні: 5 сайтів, створених за допомогою штучного інтелекту

Oleksii Udovenko 10 липня 2024 19:35

Чому штучний інтелект майже не впливає на економіку

Олександр Тартачний 10 липня 2024 11:45

Uklon інвестував $200 тис. в оборонний стартап Ailand Systems

Вікторія Рудзінська 8 липня 2024 19:40

Будуємо Customer Support ІТ-продукту з нуля: покроковий гайд

Ольга Головко 5 липня 2024 14:35