Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Тест-драйв: як і де генерувати креативи для реклами за допомогою ШІ

Iryna Harmash
Iryna Harmash Content Marketing Specialist at Ringostat
19 травня 2023 37 хвилин читання

Обкладинка американського журналу Cosmopolitan стала одним з перших сміливих та яскравих прикладів застосування в дизайні нейромережі DALL-E. Відтоді все закрутилося: світові компанії активно експериментують і дивують користувачів цікавими підходами щодо оформлення продукту, реклами та комунікації. Але чи підійде це для українського бізнесу? Команда Ringostat дослідила різні сервіси ШІ для генерування зображень. Дізнайтеся про їх можливості, недоліки та особливості створення креативів для реклами чи соцмереж.

Переваги ШІ для створення дизайнів

Всі ми бачили неймовірні арти, створені за допомогою штучного інтелекту ― високий рівень виконання на межі зі справжнім мистецтвом вражає. Водночас ми не раз вже були свідками скандалів, пов’язаних з генеративним ШІ. Як, наприклад, кумедна історія з білим пуховиком Папи Римського. Іноді також лунають гучні заклики заборонити чи принаймні призупинити масовий доступ до технологій ― з огляду на недоопрацьовану правову базу.

Чи є такі спірні випадки підставою відмовлятись від переваг та можливостей ШІ для бізнесу? На наше переконання ― ні.

Користь від технологій ШІ підтверджує і нещодавнє дослідження, проведене Projector AI Lab. Українські компанії все активніше використовують штучний інтелект в роботі. Зокрема, 58% опитаних представників бізнесу вже використовують технології ШІ для створення зображень.

Ringostat не є виключенням ― ми також використовуємо можливості ШІ в роботі команди маркетингу. Перш за все, для натхнення і генерування ідей, а також для підвищення продуктивності в роботі над текстовим контентом. Тож тепер ми вирішили дослідити, які такі інструменти і платформи можуть бути корисними для створення креативів.

Інша, не менш важлива перевага ШІ полягає в можливості швидко і просто створювати зображення під власні потреби. Якщо в штаті компанії немає власного художника чи фотографа, який готує потрібні графічні матеріали для реклами, маркетологам доводиться використовувати доступні в мережі фото та ілюстрації. Часто це картинки зі стоків чи фотобанків. Причому немає жодної гарантії, що інший бренд, наприклад, найближчий конкурент, не використає ті ж зображення. 

Наприклад, для реклами віртуальної телефонії Ringostat ми часто використовуємо фото операторів кол-центрів в навушниках з гарнітурою. Але, по-перше, існує обмежена кількість таких зображень, по-друге, наші конкуренти також полюють на подібні фото. І навіть якщо одні й ті ж обличчя моделей будуть по-різному обіграні в брендових кольорах і стилях, не виключена плутанина. Та й впізнаваність серед потенційних клієнтів знижується.

Штучний інтелект допомагає уникнути цієї проблеми. Користувачі ШІ можуть вільно експериментувати з формою, стилістикою, кольором та іншими елементами, щоб створити неповторну рекламу. 

Недоліки генераторів зображень на основі ШІ

Перший недолік, з яким стикається майже кожен, хто тестує можливості штучного інтелекту для створення картинок ― недосконалі зображення людей

Ось, наприклад, чудовий результат з досить фотографічним обличчям дівчат і, на жаль, неприродньо довгими руками 😀

Зображення, згенероване DreamStudio Зображення, згенероване DreamStudio

Але це не обов’язково стане завадою, якщо специфіка вашого бізнесу не вимагає демонстрації використання продукту людиною. Наприклад, якщо ви продаєте меблі, іграшки, квіти тощо ― в рекламі такі товари можна демонструвати безпосередньо. Привабливе зображення апетитної страви цілком може спрацювати навіть краще, ніж усміхнене людське обличчя. Нижче ми навели декілька зразків рекламних банерів, створених ШІ без зображення людей. 

Зображення суші, що згенерував DreamStudio. Нижче в статті ви побачите банер, створений на основі цих ілюстрацій Зображення суші, що згенерував DreamStudio. Нижче в статті ви побачите банер, створений на основі цих ілюстрацій

Інший недолік використання ШІ — обмеженість функціоналу поширених сервісів. Хоча створення унікальної картинки «з нуля» ― захоплююче заняття, для роботи над рекламними матеріалами цього недостатньо. Потрібно більше функціональності: додавання тексту, логотипу, кнопок та графічних елементів. Але не всі платформи надають такі можливості.

Спочатку ми розглянемо платформи, які включають комплекс можливостей: створення зображення та інструменти для подальшої роботи над банером. А потім, в якості бонусу, подивимось на декілька майданчиків, які пропонують лише щось одне ― генерують картинки або ж допомагають в роботі над промо матеріалами. Всі перелічені в цій статті сервіси мають спільну особливість ― вони працюють на основі штучного інтелекту.

Але спершу поговоримо про те, як правильно формулювати промпт, тобто, запит до штучного інтелекту, щоб отримати бажаний результат. 

Як писати промпт для генерування зображення

  • Пишіть промпт англійською мовою. По-перше, більшість сервісів просто не мають українського інтерфейсу. По-друге, саме англійська мова є базовою мовою штучного інтелекту. Більшість матеріалів, на яких навчався ШІ, є англомовні. 
  • Будьте чіткі та конкретні. Наприклад, замість текстового запиту «монстр» спробуйте надіслати запит «пухнастий милий монстр в сонцезахисних окулярах». Bing, зокрема, пропонує такий шаблон: 
  • Вказуйте конкретні параметри зображення: розмір, колірну палітру, тип.
  • Додавайте ключові слова, щоб конкретизувати запит. Наприклад, якщо ви хочете створити банер про подорожі, ключовими словами можуть бути: автобус, пальми, відкритий басейн, сонцезахисні окуляри, коктейль, мапи.
  • Використовуйте прості речення. ШІ краще розуміють лаконічні фрази й речення без складних граматичних конструкцій. Наприклад, замість того, щоб написати «Зображення міста, де багато високих будівель, що світяться у нічному небі», краще написати «Нічне місто, високі будівлі, неонове сяйво».
  • Використовуйте приклади, якщо сервіс передбачає можливість завантажити власне вихідне зображення. Це допоможе ШІ краще зрозуміти, чого саме ви хочете.
  • Уточнюйте запит за допомогою вбудованих налаштувань та фільтрів. Наприклад, деякі сервіси дозволяють обрати алгоритм штучного інтелекту ― Stable Diffusion, Dall-E 2 тощо. Або одразу зазначити потрібний розмір картинки.

 Згідно рекомендацій сервісу NightCafe Studio, текст промпту має містити почергово: 

  • основний предмет;
  • другорядний предмет;
  • імена художників чи назва стилю;
  • фотографія / арт;
  • конкретні кольори.

Важливо. Порядок дійсно має значення, тому центральну тему чи головний предмет краще вказати в першу чергу.

Ось приклад: а deer (основний об’єкт) passing through an abandoned neon city (допоміжний об’єкт), by Dan Mumford and Victo Ngai (імена/стилі художників), 8k resolution, a masterpiece, 35mm, hyperrealistic, hyper maximalist (фото/арт), crimson, jade (кольори).

І очікуваний результат:

Джерело: email розсилка NightCafe Studio Джерело: email розсилка NightCafe Studio

Деякі сервіси пропонують користувачам посібники та гайди з рекомендаціями щодо написання промпту. Наприклад, DreamStudio радить вказувати в запиті якнайбільше деталей потрібної картинки: предмет, стилістику виконання, освітлення, тональність тощо. Що більше деталей буде зазначено, то краще отриманий результат буде відповідати очікуванням користувача.

Деякі платформи залишають в полі для писання промпту готовий приклад, на який можна орієнтуватись. Також іноді додається додаткове поле, де можна вказати негативний промпт ― небажані деталі чи ознаки.

Приклад промпту сервісу DreamStudio Приклад промпту сервісу DreamStudio

Порада. Ставте лайк якісним зображенням, що відповідають вашому запиту та дизлайк результатам, які вас не задовольнили. Програма не «образиться», а навпаки, завдяки вашому фідбекові швидше навчатиметься і надалі працюватиме краще.

2 в 1: платформи для генерування зображення та верстки рекламних матеріалів

Free AI Image Generator від Canva

Canva — один із найбільш поширених та відомих інструментів для онлайн дизайну. 

Тут є безліч готових шаблонів для створення дизайну, а також доступ до величезної  бібліотеки графіки, фото і шрифтів, які можна поєднати та налаштувати, щоб втілити ваше бачення в життя.

Від недавно можливості Canva розширилися штучним інтелектом для генерування картинок  Free AI Image Generator. Відтепер користувачі можуть не тільки обирати серед готової графіки, але і самостійно створювати арти за текстовим промптом. Та одразу використовувати згенероване зображення в дизайні.

Нова функція ― “Text to image” з’явилася внизу панелі інструментів ліворуч сторінки. Натисніть на фіолетову іконку, і перед вами відкриється поле для введення промпту та декілька варіантів стилю майбутнього зображення. Можна також вибрати бажаний формат ― квадратний або прямокутний в книжній/альбомній орієнтації. 

Майте на увазі: вибір формату можливий лише для генерованої картинки, а не для банера в цілому. В безкоштовній версії Canva можна створювати лише квадратні банери.

Інструмент поки працює недосконало. Людські постаті на згенерованих зображеннях також мають очевидні недоліки. Якщо ваш запит складний, ймовірно, що бажаний результат ви отримаєте не з першого разу. Але короткі та прості промпти ШІ опрацьовує краще. 

Якщо одне із зображень відповідає вашим вимогам, з ним тут же можна створити рекламний банер. Для цього достатньо безкоштовного функціоналу Canva:

  • світлокорекція та кадрування картинки, накладання фільтрів та ефектів;
  • додавання різноманітних графічних елементів ― ліній, форм, ілюстрацій, стікерів;
  • робота із шарами, групування елементів, «розумне» вирівнювання;
  • вибір шрифтів для текстів;
  • завантаження власного лого.

Для створення рекламного банеру ви можете взяти за основу один з тисячі безкоштовних шаблонів. Або створити з нуля, як зробили ми, використовуючи згенеровану картинку та доступний функціонал:

Згенерований за допомогою ШІ банер Ringostat Згенерований за допомогою ШІ банер Ringostat

Вартість 

Інструмент генерування зображень від Canva доступний безкоштовно усім користувачам. Жодних лімітів немає. Також платформа надає доступ до великого набору безкоштовних інструментів ― шаблонів, фото, графіки тощо.

Розширені можливості, наприклад, налаштування формату рекламного банеру, стають доступні після підписки на один із двох платних планів, що коштують від $100 на рік.

Microsoft Designer

Це чудова платформа, яка має повну функціональність для створення дизайнів: рекламних оголошень, запрошень, логотипів, постів у соціальних мережах, банерів для сайтів та багато іншого. Ви можете починати зі своєї ідеї або вибирати з тисяч готових шаблонів та налаштовувати їх за своїм смаком. А також створити власну картинку за допомогою ШІ.

Microsoft Designer використовує різні алгоритми ШІ: 

  • машинного навчання;
  • комп’ютерного зору;
  • генеративного моделювання;
  • обробки природної мови для створення дизайну.

На момент написання статті Microsoft Designer перебуває на етапі бета-тестування. Програма працює в режимі веб-перегляду, але щоб отримати доступ до функціоналу, потрібно подати запит і почекати схвалення близько тижня.

Перш ніж ви впишете запит, інструмент покаже приклади вдалих промптів. Наведіть мишкою на одне з зображень праворуч сторінки ― і ви побачите вихідний запит для такої картинки. Можете натиснути на зображення, яке вам сподобалося, щоб створити щось схоже. Або одразу ввести власний промпт в пусте вікно ліворуч:

Microsoft Designer  Microsoft Designer 

Тут поки виникають складнощі з природним зображенням людей: пропорціями тіла, обличчями та пальцями рук. А особливо в поєднанні з такими складними деталями, як, наприклад, навушники і гарнітури. Хоча якщо поекспериментувати з промптом, можна отримати задовільні результати.

Промпт: sales manager, wearing headphones with a headset on his head, at a computer, against a light background Промпт: sales manager, wearing headphones with a headset on his head, at a computer, against a light background

Для різноманіття ми вирішили створити рекламу уявних товарів, наприклад, косметики. За промптом “a facial care cosmetics based on natural ingredients, photorealistic image, pastel colours” ми отримали приблизно такий результат: 

Microsoft Designer  Microsoft Designer 

Після вибору одного зі згенерованих зображень, нам одразу було запропоновано кілька готових шаблонів для створення дизайну з ним. Причому з можливістю вказати потрібний формат:

  • квадрат 1080*1080 ― підходить для посту Instagram;
  • горизонтальний прямокутник 1200*628 ― підходить для посту Facebook;
  • вертикальний прямокутний 1080*1920 ― підходить для stories;
  • власний розмір.
Microsoft Designer  Microsoft Designer 

Цікаво, що запропоновані шаблони вже містять ключову фразу з промпту замість “Lorem Ipsum”.

Ми обирали один з варіантів і спробували створити на його основі власний банер. Причому під час роботи шаблон можна змінювати ― «помічник» буде постійно додавати нові ідеї для натхнення (праворуч):

Microsoft Designer  Microsoft Designer 

Можливості:

  • генерування потрібної картинки за запитом;
  • безліч готових шаблонів, які можна змінювати за власним смаком;
  • вибір або створення власного Brand Kit ― набору кольорів та шрифтів, що спростить подальшу роботу для створення однотипного контенту;
  • вибір та налаштування шрифтів, в тому числі «розумні» пропозиції по стилістиці;
  • власна база фото та ілюстрацій, а також можливість додавати власні елементи;
  • обробка фото (яскравість, контрастність тощо);
  • видалення чи розмиття фону фотографій, в тому числі, щойно згенерованих;
  • ідеї для натхнення в процесі роботи над креативом;
  • прості анімації;
  • створення та вигрузка зображень різних форматів.

Банер для реклами вигаданого бренду і косметичного продукту, який ми створили за 45 хвилин з нуля:

Банер, створений за допомогою Microsoft Designer Банер, створений за допомогою Microsoft Designer

Сподобалося, що інструмент щоразу пропонує зовсім різні шаблони, виходячи з тематики, колориту, стилю вихідної картинки. Наприклад, за запитом “sales manager, call center operator, wearing headphones with a headset on his head” шаблони банерів запропоновано такі:

Microsoft Designer  Microsoft Designer 

А ось на тему йогу ШІ запропонував зовсім інші ідеї оформлення постеру чи сторіс:

Microsoft Designer  Microsoft Designer 

Не згадуючи вже про «розумне» форматування, вирівнювання, добирання кольорів та іншу «магію» в роботі з шаблонами.

Вартість

Розробники обіцяють, що Microsoft Designer буде безкоштовним після релізу в форматі веб-програми, хоч і з певними обмеженнями функцій. Додаткові можливості будуть доступні для передплатників Microsoft 365, що коштує від $69,99 на рік. 

Adobe Express

Це потужний інструмент, який можна використовувати для створення банерів для соціальних мереж, маркетингових кампаній, презентацій або будь-чого іншого, що вам може знадобитися. 

Firefly, інструмент генерування зображень від Adobe, наразі перебуває на стадії бета тестування. Щоб протестувати його можливості, потрібно подати запит і зачекати на схвалення. На жаль, на момент написання статті ми ще не отримали запрошення, хоча подали запит два тижні тому. Тож не можемо розповісти, як працює інструмент, та показати приклади. 

Натомість платформа для створення банерів Adobe Express із безліччю різноманітних шаблонів доступна всім бажаючим:

Adobe Express Adobe Express

Робоча область надає всі можливості для роботи над рекламними матеріалами:

  • використання готових шаблонів будь-якого формату;
  • фільтрування шаблонів за тематиками: Events, Sales and promotion, Lifestyle та безліч інших;
  • завантаження власної графіки в форматі png та jpg;
  • вибір графічних елементів: фото, форм, ілюстрацій, ліній, іконок тощо;
  • написання тексту різними шрифтами (хоч не всі доступні кирилицею);
  • «розумні» підказки і пропозиції з покращення постеру в процесу роботи;
  • інше.

Отже, ми обираємо один з простих безкоштовних шаблонів. На його основі створюємо пост для Facebook, використовуючи креатив, який раніше згенерували за допомогою штучного інтелекту. Так само, як ви можете згодом зробити, отримавши креатив від Firefly.

Ми змінили тексти, кольори, основне зображення. Додали круглі елементи та іконки. Ось що в нас вийшло:

Adobe Express Adobe Express

Варто сказати, що веб-програма працює повільно. На створення дуже простого банеру, який ви бачите вище, ми витратили більше години.

Є також недоліки, що стосуються інтерфейсу. Наприклад, при виділенні будь-якого елементу постійно відкриваються додаткові поля для редагування ― справа і зліва. Вони закривають собою робочий простір та заважають, особливо, якщо ваш екран невеликий.

Adobe Express Adobe Express

Якщо ви звикли, наприклад, до функціоналу Figma, відсутність деяких опцій може здаватися незручною. Як-от виділення одночасно двох елементів чи відміна попередньої дії клавішами Ctrl+Z. Але це питання звички. 

Тим паче, що на противагу переліченим недолікам, платформа має переваги: 

  • інтуїтивно зрозумілий інтерфейс;
  • величезну базу графічного матеріалу, в тому числі, безкоштовного;
  • «розумні» підказки та поради, приклади для натхнення;
  • гнучкі налаштування.

Вартість

За замовчуванням Adobe Creative Cloud є безкоштовним. Це дає вам доступ до тисяч шаблонів, ресурсів і шрифтів. Ви отримуєте базове редагування фотографій і ефекти, які допоможуть вам створити потрібні зображення. У вашому розпорядженні також 2 ГБ хмарного сховища.

Наразі немає чіткої інформації про те, чи буде Firefly безкоштовним після бета-тестування. Ось що кажуть розробники Adobe: «Як тільки Firefly вийде зі стадії бета-тестування, творці матимуть можливість використовувати контент, згенерований у Firefly, комерційно». Це може означати, що Firefly буде доступний лише для користувачів Creative Cloud або за окрему плату. 

Преміум-план коштує $10 на місяць і включає тисячі додаткових шаблонів, а також інші функції банерів зі штучним інтелектом. Крім того ви отримуєте доступ до понад 160 мільйонів безкоштовних фотографій Adobe Stock.

Pixlr X

Це безкоштовний онлайн-сервіс для редагування фотографій, створення статичних дизайнів та анімацій з використанням ШІ. 

Мультифункціональна платформа Pixlr X пропонує такі розширені можливості:

  • генерування картинки за допомогою штучного інтелекту;
  • пошук готового стокового фото в базі сервісу;
  • проста обробка власного чи згенерованого зображення;
  • створення банерів, колажів, обкладинок, постів для соціальних мереж на основі готових шаблонів, в тому числі, анімованих.

Спершу ми спробували згенерувати власне зображення, щоб оцінити рівень можливостей інструменту.

Щоб вигадування промпту було для користувачів максимально простим та зручним, платформа пропонує підказки щодо типу, стилістики, композиції. Достатньо ввести в пустий рядок короткий опис потрібного предмету і натиснути кнопки з додатковими атрибутами зображення, щоб доповнити промпт.

Отримане зображення можна ще допрацювати, натиснувши кнопку “Variations”:

Pixlr X Pixlr X

Якщо кінцевий варіант задовольняє, можна перейти в розділ Editor та розпочати роботу зі створення банеру. Тут доступні такі можливості:

  • зміна розмірів банеру: можна встановити точні показники вручну або вибрати стандартні формати під соціальні мережі;
  • зміна кольору фону, текстів, шейпів;
  • обробка зображення: кадрування, скруглення, видалення фону, фокус, накладання різноманітних готових фільтрів, корекція яскравості-контрастності тощо;
  • завантаження власної графіки, в тому числі, лого;
  • додавання тексту або готових текстових стікерів типу “Sale”;
  • додавання простих форм, ілюстрацій та інших графічних елементів;
  • робота зі шарами;
  • інше.

Нижче приклад банеру, який вдалося створити нашвидкоруч. Тут використано  згенероване штучним інтелектом зображення хамелеону та доступні в безкоштовній версії функції, шрифти, графічні елементи.

Pixlr X Pixlr X

Отже, базових можливостей та безкоштовної графіки цілком достатньо для створення простих банерів. Щоденно сервіс оновлює ліміти та надає п’ять кредитів для генерування зображень.

Дещо незвичним на початку роботи може здаватись інтерфейс програми та розташування інструментів. Наприклад, ми не одразу помітили, як додавати на банер звичайні форми ― круги, прямокутники тощо. Але всі потрібні налаштування врешті знайшлися.

Важливо. Під час роботи над банером може здаватися, що всі графічні елементи, в тому числі, шрифти сильно пікселяться. Але якщо ви вкажете високу якість, зберігаючи ваш банер, на виході з ним все буде гаразд.

Pixlr X Pixlr X

Вартість

Більшість функцій для роботи з банерами доступна безкоштовно. Але можливість генерування картинок в безкоштовній версії обмежена ― користувачу надається лише 5 кредитів на раз. Ліміти оновлюються щотижня.

Visme

Visme ― онлайн-платформа для створення презентацій, інфографіки, дизайну та відео. Надає доступ до тисяч готових шаблонів та дозволяє створювати власні дизайни. Visme також має функцію AI Image Generator для генерування зображення за допомогою текстових запитів, що поки перебуває на стадії бета-тестування.

Щоб створити дизайн, оберіть один з запропонованих шаблонів. Для зручності вони згруповані за призначенням: презентації, пости в різні соціальні мережі, в тому числі, каруселі, інфографіка, банери тощо.

Visme Visme

Для редагування обраного шаблону ліворуч є панель інструментів. Якщо натиснути вкладку “Photo”, відкриється поле з рядком пошуку фото в базі сервісу, завантаження власного зображення або генерування нового за допомогою ШІ. Остання опція доступна під синьою кнопкою “Generate AI Image” внизу панелі.

Ви можете вибрати зі стилів:

  • фотографії;
  • живопис;
  • малюнок олівцем, 
  • 3D-графіка;
  • абстрактне мистецтво та інші.

Відверто кажучи, людські обличчя тут виходять недосконалі. Але із створенням зображень предметів, таких як піца, весільні букети, прикраси, інструмент впорався краще:

Visme Visme

Visme має особливий функціонал, якого немає в інших популярних сервісах. Наприклад, тут можна:

  • створювати інфографіку, таблиці, діаграми;
  • формувати мапи, виділяючи різними кольорами потрібні країни, наприклад, нижче ми позначили країни Європи, де є клієнти Ringostat;
Visme Visme
  • додавати музику та відео, вбудовувати активні посилання;
  • використовувати готові call-to-action, які можна редагувати та налаштовувати;
  • обирати з готових колірних палітр, щоб дотримуватись єдиної стилістики всіх креативів;
  • інтегрувати акаунт Visme із популярними платформами, серед яких YouTube, Hubspot, Google Analytics, MailChimp.

Вартість

Visme має безкоштовний план, який включає обмежений доступ до шаблонів та матеріалів. Ви також матимете 10 кредитів для генерування зображень ШІ. Якщо ви хочете отримати більше можливостей та функцій, можна вибрати один з двох платних планів: Personal та Business за $15 та $29 на місяць відповідно.

Інструменти для генерування зображення штучним інтелектом

А тепер розглянемо інструменти, що вміють лише створювати картинки за запитом. Для їх подальшої обробки та перетворення в рекламні банери потрібно пошукати інший сервіс.

DreamStudio

Головна особливість платформи — висока реалістичність зображення людей. Це важливо, якщо вам потрібно створювати саме такі рекламні банери. 

Перевагою сервісу DreamStudio перед іншими платформами також в тому, що він генерує не лише квадратні креативи. Можна вибрати горизонтальні та вертикальні формати в різних пропорціях. 

Можна також одразу запитати потрібну кількість креативів ― від одного до десяти. На відміну від інших сервісів, що генерують за замовчуванням два чи чотири картинки. 

Стилістика теж різноманітна. Окрім фотореалістичного стилю зображення, доступні також інші досить цікаві, наприклад:

  • аніме;
  • оригамі;
  • лінійне зображення;
  • пластилін;
  • піксель арт тощо.

У промпті ми попросили створити креатив з «операторами кол-центру, що посміхаються, але сконцентровані на роботі, в навушниках з гарнітурою». Окремо ми вказали бажану стилістику ― “photographic”. А також скористались з можливості запитати більше картинок, та обрали інший, ніж зазвичай пропонує AI, формат зображень ― прямокутний. І отримали ось такий результат:

DreamStudio DreamStudio

Потрібних нам операторів ШІ згенерував досить правдоподібними:

DreamStudio DreamStudio

На жаль, на платформі немає інструментів для подальшої роботи зі згенерованим зображенням, а в безкоштовній пробній версії недоступне навіть його редагування. Тож нам довелося вивантажити файл та працювати з ним окремо. Обравши один з варіантів, ми відправили його до Figma, де вже мали власні готові шаблони з текстом та лого.

Лишилось тільки трохи відкоректувати кольори елементів банеру, щоб гармоніювали зі створеною ШІ картинкою. І от результат:

Банер Ringostat, створений за допомогою зображення з DreamStudio Банер Ringostat, створений за допомогою зображення з DreamStudio

Переваги:

  • висока реалістичність зображень;
  • вибір стилістики зображення;
  • гнучкі налаштування формату, кількості генерованих зображень;
  • можливість покупки потрібної кількості кредитів. 

Але на окремих картинках можна спостерігати естетичні дефекти людської зовнішності. Насиченість і контрастність тонів теж комусь видаватиметься перебільшеною. 

Порада. Якщо ваша реклама орієнтована на мешканців певних країн, варто вказувати в промпті потрібні вам особливості зовнішності: європейська, азіатська тощо. Так вашу рекламу будуть краще сприймати представники вашої ЦА.

Вартість

Варіанти оплати досить гнучкі: можна оплатити потрібну кількість зображень. Наприклад, за 1$ доступно 100 кредитів, за 10$ ― вже 1000. 

Image Creator від Bing

Bing ― це пошукова система, що належить компанії Microsoft. Image Creator від Bing ― це додатковий функціонал для генерації зображень на основі текстових запитів в чат-боті Bing, що доступна безкоштовно усім користувачам з акаунтом в Microsoft. 

Система працює на базі нейромережі DALL-E від OpenAI, а для навчання використовує бібліотеку онлайнових зображень і текстів.

Щоб скористатися Image Creator від Bing, вам потрібно увійти в свій Microsoft акаунт. Image Creator також доступний як вбудований додаток в браузері Edge:

Image Creator від Bing Image Creator від Bing

Новим користувачам надається можливість створити 25 зображень із прискоренням, тобто, за 10-15 секунд. Генерування наступних зображень може відбуватися повільніше, але нові «прискорення» надаються щотижня. 

Користуватись просто: введіть будь-який текстовий опис зображення яке вам потрібно, і зачекайте, поки ШІ згенерує чотири квадратні картинки відповідно вашого запиту. 

На жаль, зображення усміхнених операторів кол-центрів нас не дуже задовольнили ― обличчя надто штучні.

Image Creator від Bing Image Creator від Bing

Але за простішим промптом на зразок “a festive gift wrapped with a bow, dark background” ШІ впорався на відмінно:

Image Creator від Bing Image Creator від Bing

Одне з чотирьох зображень ми використали для створення реклами за власним шаблоном у Figma за 5 хвилин:

Image Creator від Bing Image Creator від Bing

Про можливі недоліки майбутніх картинок розробники попереджають відверто. І, на жаль, зображення людей дійсно виходять невдалі. І для використання в рекламі не підходять.

Image Creator від Bing Image Creator від Bing

Враховуйте також, що кожна картинка позначена водяним знаком в лівому нижньому куті. 

Вартість

Головна перевага інструменту ― відсутність оплати та обмежень в кількості запитів. Відповідно заяви розробників, метою інструменту було створити для всіх охочих доступний інструмент для творчості за допомогою ШІ.

Starryai

Іще один сервіс, що створює унікальні зображення за допомогою текстових підказок або завантажених фотографій. Starryai використовує нейромережу DALL-E від OpenAI та пропонує створювати дизайни в одному з двох стилів AI ― арт чи фото.

Сервіс працює як веб-сайт та мобільний додаток для iOS та Android. Для користування сервісом потрібно авторизуватися на сайті або у додатку.

В безкоштовній пробній версії доступний лише один формат зображення ― вертикальний портрет 4:5. Можна також додати власне вихідне зображення, на основі якого працюватиме АІ.

Спершу ми перевірили, як інструмент генерує зображення людини. Результат цілком пристойний:

Starryai Starryai

Хоча, коли промпт містив запит на зображення групи людей, якість згенерованих картинок вже розчарувала ― обличчя і тіла спотворені. Отже, інструмент поки добре справляється з лише портретами сінглів.

Вартість

Безкоштовна пробна версія передбачає лише 5 кредитів. Тарифи на подальше користування від $8.99 до $63.99 на місяць ― в залежності від потрібної кількості креативів, а також додаткових можливостей: стилів, форматів та розмірів тощо.

NightCafe Studio

NightCafe Studio ― це платформа для створення та спільного користування зображеннями на основі штучного інтелекту. 

Сервіс працює як веб-сайт та мобільний додаток для iOS та Android. А також має сервер на Discord, тож якщо вам зручніше користуватися інструментом в чаті ― приєднуйтесь і творіть там.

NightCafe Studio використовує такі алгоритми для генерації зображень:

  • Stable Diffusion;
  • DALL-E;
  • CLIP-Guided Diffusion; 
  • VQGAN+CLIP;
  • Neural Style Transfer. 

Кожен них має особливості та можливості. Наприклад, перший створює реалістичні зображення з високою деталізацією, а VQGAN+CLIP ― абстрактні та художні зображення. Тож інструмент дозволяє створювати картинки у різноманітних стилістиках, зокрема, гіперреалістичний, аніме, 3D, імітація живопису тощо.

NightCafe Studio NightCafe Studio

По запиту “a single pastry with almonds, honey and chocolate, a light background, a photorealistic image, pastel colours” ми отримали такий результат:

NightCafe Studio NightCafe Studio

На жаль, із реалістичним зображенням людей тут поки не все так добре. Промпт звучав так: “a man, a call center operator, working at a computer with headphones and a headset, photorealistic”. Результат:

NightCafe Studio NightCafe Studio

Вартість

Сервіс умовно безкоштовний. Кожен користувач отримує три кредити при реєстрації, а також ще три ― при підписці на розсилку. Щодня додаються нові п’ять кредитів, а також передбачені інші додаткові умови збільшення лімітів. 

Платна підписка можлива на різноманітних умовах, в залежності від потрібного обсягу генерування контенту ― від $4,79 до 39,99 на місяць. 

Airbrush

Цей сервіс використовує розширені алгоритми GPT-3 і CLIP ― вони дозволяють перетворювати текст на зображення і навпаки, а також покращувати якість отриманого результату.

Airbrush пропонує:

  • одразу розпочати створювати картинки;
  • спочатку подивитись бібліотеку раніше згенерованих користувачами зображень за вашим ключовим запитом — щоб надихнутись, скачати картинку чи «підглянути» цікаві промпти. 

Наприклад, за запитом “call centre operator” ми бачимо ось такі химерні зображення з текстовим описом до кожного з них:

Airbrush Airbrush

Для генерування зображення доступні такі розширені налаштування:

  • опис потрібної картинки;
  • можливість додати негативний промпт, тобто, окремо вказати, чого картинка містити не повинна;
  • розмір: малий, середній, великий;
  • AI engine ― вибір одного з доступних інструментів генерування.

Цікаво, що окрім генерування картинок за запитом, тут можна отримати і протилежний результат ― перетворити існуюче зображення на текст. Це може бути корисно для створення і подальшого використання вдалих промптів. 

Платформа також дає поради по роботі з функціоналом: як покращувати якість картинок, як правильно писати промпт тощо.

Вартість

Airbrush пропонує два тарифні плани: 

  • безплатний (20 зображень на місяць);
  • преміум (500 зображень на місяць за 9 доларів).

Можна також отримати додаткові 20 безкоштовних кредитів, залишивши відгук про сервіс на Google Play, Capterra, G2 тощо.

Stable Diffusion Online

Це безкоштовний генератор картинок, що працює без обмежень. Не потрібно навіть реєструватися на сайті Stable Diffusion Online ― достатньо ввести у відповідне поле промпт та натиснути кнопку “Generate images”. Сервіс також не зберігає текст або зображення користувачів.

Як зрозуміло з назви сервісу, для створення зображень використовується алгоритм Stable Diffusion.

Зображення людей тут виходять потворні ― не показуємо це з естетичних міркувань  🙂 Але предмети та абстрактні візерунки сервісу вдаються краще. Ось, наприклад, картинка, що створив для нас сервіс по запиту “fresh buns, drizzled with honey, on a light background, view of the sky, pastel colours”:

Stable Diffusion Online Stable Diffusion Online

Варто попередити і про інші недоліки:

  • досить тривалий процес генерування простих картинок ― чекати потрібно щонайменше хвилину;
  • видає помилку, якщо промпт занадто довгий та складний;
  • картинки маленького формату, при збільшенні ― пікселізуються;
  • на сайті є реклама, яка заважає роботі.
Stable Diffusion Online Stable Diffusion Online

Але сервіс обіцяє покращення і розширення функціоналу з часом, над чим власне працює.

Конструктори для створення банерів з використанням ШІ

Наостанок розглянемо сервіси, що також позиціонують себе як платформи на основі штучного інтелекту. Вони не вміють генерувати картинки (деякі ― поки що), але мають потрібний функціонал створення реклами:  готові шаблони, інструменти, можливість додавати власні графічні матеріали.

Штучний інтелект тут «невидимий». Він використовується, наприклад, для: 

  • вирівнювання елементів в межах холсту;
  • добирання схожих шрифтів;
  • пропозицій шаблонів по запиту тощо. 

Ці зручні сервіси можна використовувати для подальшої обробки тих артів, які ви створили раніше.

Vista create

Vista create ― це безкоштовний та приязний сервіс з українським інтерфейсом, що допомагає створювати професійні дизайни за допомогою готових шаблонів або власної творчості. 

Українська версія сайту поки що не дає можливості генерування зображення, хоча англомовна версія вже має цей інструмент. 

Vista create Vista create

Тут ви можете: 

  • вибрати з тисяч шаблонів різних форматів для сайтів, соцмереж, друку, використовуючи зручні фільтри;
  • використовувати величезну базу фото, векторних ілюстрацій, відео;
  • обробляти власні та згенеровані зображення: видаляти фон, накладати фільтри та ефекти;
  • завантажити елементи фірмового стилю: кольори, шрифти, логотипи; 
  • створювати прості анімації.

Ось, наприклад, запропоновані шаблони для Facebook реклами, кожен з яких можна змінювати під власні потреби:

Сервіс також пропонує детальні туторіали, що пояснюють кожен етап роботи.

Вартість

Більшість інструментів платформи Vista create доступні безкоштовно. Преміум,  доступний протягом 14 днів безкоштовно, коштує $10 на місяць та надає додаткові можливості. Наприклад, командна робота, розблокування додаткових шаблонів, розширений функціонал.

Abyssale

Цей сервіс також не має функції генерування зображення. Але Abyssale використовує ШІ для спрощення та прискорення процесу дизайну.

Нам сподобалося, що для створення рекламних банерів не потрібні навички дизайну. Тут є цілі набори шаблонів, вже виконаних в одному стилі, але в різних форматах ― для різних соцмереж, сторінок сайтів для десктопу та мобайлу, друкованих матеріалів. 

Можна вибрати такий шаблон із понад 100 варіантів. Та відредагувати під власні потреби:

  • змінити зображення;
  • додати графічні елементи, наприклад, круги, лінії, зірочки рейтингу;
  • налаштувати кольори фону, текстів, елементів;
  • написати власні тексти;
  • додати готову кнопку із закликом до дії.

Наприклад, ми використали один з безкоштовних та розширених шаблонів Abyssale, для якого доступно понад 10 різних банерів:

Abyssale Abyssale

На основі шаблону створили ось такий рекламний банер для Facebook, використавши одну з ілюстрацій, раніше згенерованих штучним інтелектом DreamStudio:

Abyssale Abyssale

Вартість

Тарифи для постійного користування сервісом Abyssale коливаються від $49 до $299 на місяць.

Snappa

Іще один швидкий і простий онлайн-інструмент для створення різноманітної графіки для соціальних медіа, реклами, блогів. 

Тут немає інструменту генерування картинок, але Snappa все ж використовує ШІ для деяких функцій, таких як: видалення фону, фільтри та ефекти для зображень тощо. 

Ці функції дозволяють легко створювати професійні дизайни без складних налаштувань і редагувань. Ви можете вибрати серед тисяч готових шаблонів або створити свій власний дизайн з нуля, використовуючи доступні функції.

Приклад простого банера, створеного за 20 хвилин на основі одного з безкоштовних шаблонів з незначними змінами:

Snappa Snappa

Вартість

На жаль, можливості безкоштовної версії сервісу обмежені. Хоча кожному користувачу і пропонують 6000+ шаблонів та 5 000 000 фото та графіки, а також повноцінний функціонал для створення дизайну, завантажити можна тільки три готові банери на місяць. Безлімітні завантаження доступні лише у платних версій сервісу, що коштують $10-15 на місяць. 

Висновки

  • 1
    У роботі над креативами не варто надто покладатися лише на магію штучного інтелекту. Щоб створити дійсно інформативні та привабливі банери, однаково доведеться попрацювати і, як кажуть, погратися зі шрифтами.
  • 2
    Щоб одразу отримати бажаний результат, потрібно написати продуманий промпт, тобто запит. Важливо одразу вказати потрібний предмет, потім доповнити його суттєвими прикметами та ознаками, за потреби вказати стилістику, кольори. Деякі сервіси пропонують власні туторіали з написання вдалого промпту.
  • 3
    Деякі платформи, як-от Canva, Microsoft Designer, Adobe Express, Visme, мають потужний функціонал. Окрім генерування картинки тут є повний набір можливостей для роботи з дизайном ― графіка, шрифти, колірні гами, завантаження лого та багато іншого.
  • 4
    Існують також сервіси, що вміють лише генерувати зображення. Ви можете використовувати їх для натхнення чи пошуку референсів або продовжити роботу над створеним зображенням в інших програмах.
  • 5
    На основі штучного інтелекту працюють також програми-конструктори для створення дизайну. Це, наприклад, Vista Create. Snappa, Abyssale та багато інших. Вони не вміють генерувати зображення, але AI непомітно для ока допомагає швидко і легко створювати привабливі дизайни на основі шаблонів та зручних інструментів.
Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Google допомагає постачальникам зменшити викиди завдяки новим енергетичним проєктам

Вікторія Рудзінська 1 липня 2024 08:25

Apple готується додати функції штучного інтелекту до Vision Pro

Вікторія Рудзінська 1 липня 2024 07:04

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Як правильно налаштувати SMM, щоб збільшити взаємодію з клієнтом у 2 рази. Кейс VARUS

Катерина Селезень 27 червня 2024 16:48

Чи може сервісна економіка зробити світ багатим?

Олександр Тартачний 27 червня 2024 14:40