Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Генеративний ШІ для диджитал-маркетолога: п’ять ідей використання, що зекономлять купу часу

Андрій Чумаченко
Андрій Чумаченко Co-founder @ Netpeak
4 травня 2023 5 хвилин читання

Інструменти на базі ШІ здатні економити значну кількість ресурсів та часу для маркетологів. Про те, як це можна зробити, читайте тут, а також у моєму Telegram-каналі @sadbutrue.  

Ідеї з використання штучного інтелекту в маркетингу

Писати про мовні моделі типу ChatGPT — справа невдячна. По-перше, про них написано вже дуже багато і важко здивувати чимось новим. А по-друге, іноді здається, що сам GPT напише про себе куди краще, ніж будь-який м'ясний мішок типу нас з тобою.

Проте, я все ще зустрічаю людей (навіть своїх колег), які не те, що не купили підписку на GPT-4, але навіть не використовують можливості третьої моделі в роботі. Тож цей пост саме для тих, хто ще не придумав, навіщо йому потрібен такий нейромережевий помічник.

Щоб бути максимально корисним та об'єктивним, я звернувся до кількох мовних моделей (GPT-3 та 4, Dragonfly, Sage та Claude) з однаковим запитом – що корисного ви можете запропонувати людям, які працюють у діджитал-маркетингу.

Після цього я трохи поганяв їх за ними ж запропонованими варіантами, зібрав все це воєдино і вибрав топ-5 простих і банальних, але корисних та тих, що зекономлять купу часу прикладів використання генеративного штучного інтелекту.

  • Генерація ідей контент-маркетингу

Завдання: Вигадати теми для статей на корпоративному блозі, які допоможуть залучити нових клієнтів.

Промпт: «Запропонуй 10 тем статей для [сфера бізнесу], які допоможуть залучити цільових клієнтів».

  • Створення текстів, що продають

Завдання: Написати текст для лендінгу, що мотивує відвідувачів залишити заявку на послугу.

Промпт: «Напиши текст, що продає, для лендінгу компанії, яка пропонує [товари або послуги.

  • Оптимізація електронних листів

Завдання: Поліпшити тексти листів у email-розсилці для збільшення переходів на сайт компанії.

Промпт: «Запропонуй покращену версію наступного тексту листа для компанії, що пропонує [товари або послуги]: [текст листа]».

  • Генерація текстів для соціальних мереж

Завдання: Створити тексти для публікацій у Facebook, які привернуть увагу потенційних клієнтів.

Промпт: «Напиши 5 текстів для публікацій у Facebook про успішні кейси компанії, що спеціалізується на [товари або послуги]».

  • Підготовка відповідей на часті запитання від клієнтів

Завдання: Сформулювати інформативні та переконливі відповіді на запитання клієнтів для розділу FAQ на сайті.

Промпт: «Створи відповіді на наступні 5 питань, пов'язаних з [товари або послуги]: [список запитань]».

Трохи специфічних промптів для ШІ

Як я й казав, приклади справді прості, але вони допоможуть тобі заощадити трохи часу на одноманітній роботі. При цьому, можна використовувати й більш специфічні та складні промпти типу:

  • "Напиши 3 варіанти рекламних оголошень для корпоративного навчання по командній роботі, які підходять для Google Ads, з акцентом на збільшення ефективності та комунікації в команді";
  • "Напиши текст email-розсилки про нову функцію в CRM-системі, яка допомагає автоматизувати процес продажу. Повідомлення має бути коротким, інформативним та мотивуючим на оновлення";
  • "Напиши текст email-розсилки про нову функцію в CRM-системі, яка допомагає автоматизувати процес продажу. Повідомлення має бути коротким, інформативним та мотивуючим на оновлення";
  • "Проаналізуй основних конкурентів у сфері хмарних послуг для B2B-компаній та запропонуй 5 основних напрямів розвитку для нашої компанії з урахуванням їх успішних стратегій".

Але вони вимагають трохи більше підготовки: потрібно згодувати твоєму помічнику інформацію, яка додає контексту та суть того, чим займається бізнес.

Будь ласка, не забувай, що хоч ChatGPT і може згенерувати корисний та якісний контент, завжди рекомендується уважно перевірити отримані результати та допрацювати їх під свої унікальні потреби та особливості бізнесу.

Що чекає на нас незабаром у галузі використання ШІ

І насамкінець додам від себе, що абсолютно точно вже в найближчому майбутньому сайти, повністю написані ШІ, по-перше, заполонять 90% звичної нам мережі, а по-друге, пошуковики типу Google значно знижуватимуть їх у видачі, віддаючи перевагу рукописним текстам.

Як усе це буде працювати, нам ще тільки доведеться дізнатися, але вже зараз існують сервіси, які намагаються зрозуміти, ким написаний текст – людиною чи машиною. Можеш, заради інтересу, перевірити мій текст в одному з них: Writer, Copyleaks та OpenAI.

А бонусом тобі – безплатний сервіс poe, де можна скористатись одночасно з чотирьох мовних моделей (навіть раз на день поставити одне питання GPT-4 без підписки) та порівняти їх відповіді.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Які IT-спеціальності є найперспективнішими на думку IT-фахівців — опитування GlobalLogic

Юлія Мирська 21 хвилину тому

Як агентству захистити результати своєї роботи: кейс із Campaign Manager 360

Поліна Кедіс 1 годину тому

ChatGPT додає функцію перегляду вебсайтів

Артем Житкевич 17 годин тому

Гайд для інвесторів в український IT: рецепт ідеального пітчу від Мінцифри

Павло Осадчук 20 годин тому

Соцмережі для B2B: куди спрямувати свій рекламний бюджет

Максим Купченко 22 години тому