Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як застосунок Taimi для ЛГБТІК+ від української appflame підкорює США, Netflix та світових зірок. Інтерв’ю

Анна Нагорна
Анна Нагорна
20 березня 2024 12 хвилин читання

Taimi — один із найбільших інклюзивних ЛГБТІК+ застосунків для знайомств від української команди appflame. Нещодавно Taimi увійшов до топ 10 дейтингових застосунків для ЛГБТІК+ за версією Forbes Health та стабільно на перших позиціях серед найбільш завантажуваних застосунків в App Store та Google Play.

SPEKA поговорила з CPO Taimi Олексієм Шевченком та дізналася, як застосунок підкорює світові ринки та співпрацює з селебріті, про команду, яка над цим працює, та український сегмент ЛГБТІК+, а також запитала про успіх масштабних маркетингових кампаній та плани Taimi на майбутнє. Публікуємо ексклюзив.

Taimi — популярний застосунок для ЛГБТІК+ знайомств Taimi — популярний застосунок для ЛГБТІК+ знайомств

Скільки користувачів у Taimi? Який відсоток з них в Україні?

Загалом у Taimi понад 20 млн користувачів по всьому світу — це ті люди, які колись зареєструвалися у застосунку. Та ми у команді переважно оперуємо метрикою MAU (monthly active users) — показник кількості користувачів, які протягом останнього місяця робили будь-яку активність у застосунку. 

Наприклад, у США та Великій Британії у нас приблизно 800 тис. MAU. Тим часом MAU в Україні досить невеликий — менше одного відсотка від усіх наших користувачів.

Які місця ви просідаєте у рейтингах App Store, Google Play?

У AppStore — 4,4. У Google Play — 4,1.

Taimi входить до 20 найбільш популярних застосунків у США у категорії Dating за кількістю завантажень, за даними SensorTower. 

У січні 2024 року Taimi увійшов до десятки найкращих ЛГБТІК+ застосунків для знайомств за версією Forbes Health. А у 2023-му входив до рейтингів The Telegraph UK та Glamour UK.

Скріншот з Google Play Скріншот з Google Play

У яких країнах Taimi найбільш популярний?

Це США (Нью-Йорк, Каліфорнія, Техас, Флорида) та Велика Британія. Також застосунок досить популярний в Австралії, Канаді, Мексиці та Чилі. У континентальній Європі та Азії поки що невеликий обсяг активної аудиторії, адже ми там не дуже представлені.

США натепер наш основний ринок із найбільшою часткою активних користувачів, ми повністю на ньому сконцентровані, це наша стратегічна мета. Ми не розфокусовуємося навіть на максимально близькі ринки типу Канади та Австралії.

Водночас усі наші фічі доступні по всьому світу, але поки що ми аналізуємо їхню цінність згідно з поведінкою та фідбеком від користувачів у США, на їхній основі ухвалюємо рішення та оптимізовуємо продукт.

Як ви можете оцінити український ринок для розвитку сервісів для ЛГБТІК+ та загалом для health-застосунків? Який попит, потенційна аудиторія та ризики?

Ми не плануємо зупинятися тільки на США, у певний момент почнемо масштабуватися на український ринок, та це буде вже після того, як ми сфокусуємося на Європі.

Якщо говорити про попит в Україні, то пошуки партнера у digital-продукті — це глобальний тренд. Зважаючи на останні дослідження Gallup та Gayther, частка ЛГБТІК+ комʼюніті в Україні може становити від 7-10%. Тож потенційно ми маємо до одного мільйона нашої аудиторії в Україні (враховуємо також, що не всі в активному пошуку партнера), і це доволі великий ринок. До того ж платоспроможність цього ринку у межах digital-продуктів зростає.

Щодо ризиків, то основний із них — комерційний. Потрібні інвестиції, аби накопичити тут достатню активну аудиторію та давати якісний продукт користувачам. І щоб український сегмент не субсидіювався прибутком з користувачів інших країн.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Також варто врахувати рівень толерантності та прийняття ЛГБТІК+ спільноти, але ми не проводили таких досліджень на локальному ринку. 

Проте digital-продукт є важливим для ЛГБТІК+ спільноти за будь-якого рівня толерантності суспільства. Це queer space, в якому користувачі можуть будувати контакти та знаходити людей зі схожим лайфстайлом — у цьому і є його цінність. До того ж в Україні є позитивний тренд щодо толерантності до ЛГБТІК+ культури.

Як монетизується Taimi та скільки прибутку приносить?

Велика частина монетизації в Taimi — це підписки в App Store та Google Play, на них припадає до 90%. Майже 10% — це купівля одноразових фічей (one-time purchases). Рекламної монетизації у нас небагато: до 1% виручки.

Щодо прибутку Taimi, то він на стабільному рівні. За останні пів року ми вийшли на прийнятний рівень маржинальності. До цього ми тривалий час були у стадії зростання та інвестиції.

Наскільки Taimi безпечний щодо захисту даних? Дані користувачів зберігаються на серверах?

Безпека — один з основних напрямів роботи нашої команди. Персональні дані користувачів зберігаються на захищених серверах поза територією України. Ми регулярно проводимо аудити, щоби пересвідчитися у найвищому рівні безпеки даних про користувачів та максимально відповідати вимогам законодавства.

Окрім цього, ми створили у застосунку Safety section, де розмістили поради з дейтингу, питань здоров’я, сексуальності та запобігання суїциду, посилання на корисні ресурси й телефони гарячих ліній. Як all inclusive dating app, нам важливо не просто надати платформу для пошуку партнерів, але й упевнитися, що користувачі зможуть робити це максимально безпечно.

Трохи про команду: скільки людей в appflame та з яких вони країн?

Над Taimi працюють понад 50 спеціалістів з України, серед них Software Engineers, Product Managers, Product Analysts, Marketing Managers, Head of Brand & Communications, PR Lead та PR Managers, Global Partnerships Lead. Усі вони є частиною appflame. Також у команді є Customer Support Managers, вони переважно працюють на ремоуті.

Євген Вигнан, співзасновник та COO appflame на TechBBQ, Copenhagen, Denmark Євген Вигнан, співзасновник та COO appflame на TechBBQ, Copenhagen, Denmark

Безпосередньо у продуктовій команді натепер приблизно 15 людей: Product Managers,  Product Analysts та Product Designers. Вони працюють у кроскомандах та об’єднуються не навколо функцій, а навколо певних цілей, яких вони мають досягти щодо company wide цілей протягом кварталу, року тощо. Наприклад, зараз у нас три продуктові кроскоманди: retention team, monetization team та нещодавно сформована content team.

Галина Вірт, Chief Business Development Officer appflame, на Global Dating Insights Conference, London, UK Галина Вірт, Chief Business Development Officer appflame, на Global Dating Insights Conference, London, UK

Розкажіть про успіх маркетингових кампаній: де просували рекламу, як вдалося залучити мільйони користувачів та заохотити до співпраці Doja Cat, Katy Perry та Netflix?

Головною метою напряму бренда та комунікацій у Taimi є підвищення упізнаваності бренда (Brand Awareness), зростання реєстрацій та активних користувачів. Сюди також входять показники сприйняття бренда та репутації.

Наша бренд-команда будує та запускає масштабні кампанії на основному ринку — США. Однією з таких останніх робіт була кампанія America the Beautiful проти насильства та легалізованої заборони самовираження ЛГБТІК+ спільноти у деяких консервативних штатах США. Під час Місяця прайду ми зробили акцент на банерній рекламі та прагнули підкреслити, що наші користувачі — важлива частина суспільства, права і свободи якої не мають обмежуватися. 

Кампанія America the Beautiful в США Кампанія America the Beautiful в США

Зараз команда реалізовує нову кампанію — Queer Paradise, у межах якої ми проводимо серію заходів у Лос-Анджелесі та Південній Каліфорнії для ЛГБТІК+ комʼюніті, які нададуть їм простір для вільного самовираження, інклюзивності та флюїдних знайомств.

PR & Community команда працює над репутацією бренда та підвищенням упізнаваності Taimi серед цільових медіа, лідерів думок, ЛГБТІК+ комʼюніті тощо. Завдяки їхній роботі ми отримуємо згадування про Taimi та комунікуємо про наші цінності у великих медіа, як-от The Telegraph, The New York Times, Business Insider, Mashable, WIRED, Digital Trends, Forbes Health тощо.

Банерна реклама під час кампанії America the Beautiful  Банерна реклама під час кампанії America the Beautiful 

Одним із головних способів просування бренда Taimi є робота із глобальними партнерствами. Ми створюємо колаборації зі світовими брендами, лідерами думок і організаціями, які підтримують ЛГБТІК+ комʼюніті, а також беремо участь у цільових заходах, організовуємо продакт-плейсменти тощо.

Серед наших останніх ініціатив: 

Окрім цього, ми регулярно підтримуємо ЛГБТІК+ комʼюніті по всьому світу і транслюємо, що Taimi не просто створює безпечне місце для спілкування, а й підтримує свою спільноту різними способами. Ми беремо участь у NYC Pride, London Pride та LA Pride, у цільових заходах як спонсори та партнери, співпрацюємо із всесвітньою організацією із захисту квір-спільноти GLAAD

Під час повномасштабної війни ми доєдналися до ініціативи Blackrock «LGBTQ+ identities in the face of war» та у межах партнерства із UKRAINEPRIDE NGO створили кампанію «Pride is not available in your region» зі збору коштів для підтримки української ЛГБТІК+ спільноти, які приєдналися до підрозділів ТрО, ЗСУ, правозахисних волонтерських груп, а також усіх, хто мужньо долає руйнівні наслідки російського вторгнення в Україну.

Скріншот з акаунту в Х засновника appflame Олександра Пасикова Скріншот з акаунту в Х засновника appflame Олександра Пасикова

А як ще покращуєте показники ефективності?

Наша команда Performance Marketing працює, серед іншого, над збільшенням DAU (daily active users). Для цього шукаємо нові точки зростання, розширюємо канали просування застосунку, тестуємо нові підходи із залучення користувачів, нові нетворки та різні форми закупівлі. Зокрема, працюємо із Snapchat, Facebook, TikTok, Google, Moloco, Liftoff, Uniti, а також залучаємо інфлюенсерів.

Під час аналізу результатів орієнтуємося на такі показники: ціна завантаження застосунку, ціна реєстрації, ціна за залучення нашого цільового користувача, його LTV, retention першого дня (утримання користувачів) тощо. Ось лише декілька правил, завдяки яким наша команда отримує високі результати:

  • 1
    Data-driven підхід: усі показники ми вимірюємо, оцінюємо та аналізуємо.
  • 2
    Збираємо сильну команду, яка вміє знаходити ефективні рішення та яка горить тим, що вона робить. 
  • 3
    Автоматизовуємо якомога більше процесів, щоби позбавити команду рутинної роботи й дати можливість мати більше часу для аналітики та досліджень.
  • 4
    Не боїмося визнавати, що у нас є зони для розвитку.
  • 5
    Ми гнучкі до впровадження нових змін і стратегій та використовуємо диверсифікацію всередині команди за виконанні цілей. 

Ви вийшли з екосистеми Genesis? Чому ухвалили таке рішення?

У 2018 році команда, яка працювала над Taimi, Hily та AdConnect, відокремилася від Genesis в окремий проєкт appflame. Відтоді appflame працює як окремий бізнес, а Genesis є одним із наших основних інвесторів. Її операційним управлінням тоді і тепер займаються засновник компанії appflame Олександр Пасиков та співзасновники appflame: COO Євген Вигнан і CTO Taimi й Hily Дмитро Кононов. Це дає змогу Taimi досягати гарних результатів та ще швидше зростати.

Олександр Пасиков, засновник appflame, на The Next Web Conference, Amsterdam, The Netherlands  Олександр Пасиков, засновник appflame, на The Next Web Conference, Amsterdam, The Netherlands 

Які у вас плани з масштабування? Плануєте нові фічі для Taimi або запуск схожих застосунків?

Щодо наших загальних цілей, то ми однозначно хочемо зробити наші продукти цікавими для інвесторів. Це наша стратегічна ціль.

У межах Taimi ми плануємо масштабуватися, у нас є ціль зрости у США до певної позначки. Натепер у межах монетизації ми працюємо над тим, щоби підвищувати показники ARPU (average revenue per user), та постійно оптимізовуємо монетизаційні воронки у межах продукту. Ми працюємо над покращенням алгоритмів, щоби користувачі отримували найкращий досвід у застосунку. Також приділяємо багато часу роботі з нотифікаціями для користувачів: як вони їх отримують, коли отримують, яким чином, як вони виглядають тощо. 

Команда постійно працює над покращенням застосунку Команда постійно працює над покращенням застосунку

Фокусуємося на якості контенту і на тому, щоби за допомогою ШІ-інструментів покращувати досвід користувачів. Ще один важливий блок — це сек’юрність. Ми впроваджуємо багато речей задля підвищення рівня безпеки у застосунку та маємо у планах створити нову роль у команді — Data Security Manager.

Це основні речі, на яких ми концентруємося, та інструменти, за допомоги яких плануємо зростати, зберігаючи фокус на своїй ключовій місії та цінностях — створювати місце для знайомств, де представники ЛГБТІК+ комʼюніті можуть проявити себе, дослідити свою сексуальність та романтичні уподобання. 

Окрема подяка керівникам департаментів Taimi, які брали участь у створенні матеріалу: Святослав Лунін, Head of Performance Marketing Taimi; Діана Лисенко, Global Partnerships Lead Taimi; Яна Андьол, Head of Brand & Communications Taimi; Дарʼя Марусик, PR Lead Taimi; Олексій Хіміч, PR Manager Taimi; Олексій Бурчевський, Head of Legal appflame.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Нова Пошта створила новий мобільний застосунок — що відомо

Владислав Паливода 20 вересня 2024 18:12

У Monobank стався технічний збій

Вікторія Рудзінська 30 серпня 2024 17:19

Google Play тепер підтримує одночасне завантаження кількох оновлень застосунків

Вікторія Рудзінська 28 серпня 2024 19:26

Apple відповідає на звинувачення ЄС: зміни у політиці та нові збори для розробників

Вікторія Рудзінська 9 серпня 2024 06:44

Застосунок для тренування мозку Impulse завантажили вже 5 млн користувачів Android

Вікторія Рудзінська 7 серпня 2024 20:43