Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як почуваються ЛГБТК+ люди в українському ІТ: 40% приховують свою орієнтацію – дослідження

Олександр Кульбачний
Олександр Кульбачний Журналіст
8 липня 2022 6 хвилин читання

Червень — традиційний місяць ЛГБТК+ прайдів у світі, вони проходять у багатьох містах та країнах, щоб показати, що є люди різної гендерної ідентичності та сексуальної орієнтації (їх називають ЛГБТК+/ LGBTQ+).

Як почуваються ЛГБТК+ люди в українському ІТ та геймдеві (індустрія ігор) – йдеться у дослідженні аналітиків найбільшої української спільности програмістів DOU.

Аналітики опитали майже дві тисячі спеціалістів ІТ-галузі, з них — понад 350 з ЛГБТК+ спільноти. В опитуванні можна було взяти участь тільки при пре-авторизації через Google-акаунт.

Представники ЛГБТК+ в українському ІТ, яких опитали (це 357 респондентів), — переважно люди з гомосексуальною (50%) або бісексуальною/пансексуальною (48%) орієнтацією.

Про свою сексуальну орієнтацію та гендерну ідентичність велика частка респондентів воліє не повідомляти зовсім (таких загалом серед опитаних ЛГБТК+ 19%, а серед чоловіків — 23%) або лише обраному колу людей (63% респондентів). Лише 16% почуваються достатньо вільно, щоб не приховувати цей аспект свого життя від оточення.

На роботі 40% опитаних ІТ-спеціалістів з ЛГБТК+ спільноти приховують свою сексуальну та гендерну належність. Ще 41% готові відкрито про це говорити, якщо їх спитають, а до того часу не акцентують на цьому увагу. Лише 9% сказали, що на роботі всі знають про їхню сексуальну орієнтацію/гендерну ідентичність. Отже, ІТ-спеціалісти з ЛГБТК+ спільноти з колегами більш закриті щодо своєї орієнтації, ніж з сім'єю та друзями.

Найбільш поширена причина нерозкриття своєї ідентичності на роботі — побоювання щодо негативного ставлення колег до ЛГБТК+.

70% представників ЛГБТК+, яких опитали, особисто не стикалися з дискримінацією через свою сексуальну орієнтацію чи гендерну ідентичність, працюючи в ІТ; 17% відчувають дискримінацію на роботі. Водночас серед тих, хто повістю відкритий на роботі щодо цього, лише 53% повідомляли про відсутність дискримінації.

Ті, хто робив камінг-аут на роботі, переважно повідомляють про нейтральну або позитивну реакцію колег. Деякі представники ЛГБТК+ відкриваються лише певним колегам, побоюючись негативу чи нерозуміння в свій бік. Дехто взагалі не розглядає варіант відкритись іншим.

Найчастіше своє ставлення до представників ЛГБТК+ гетеросексуальні чоловіки та жінки описують як нейтральне (49%), а менше чверті (23%) ставляться позитивно; 28% відгукуються негативно.

Якщо серед знайомих людини є представник ЛГБТК+, це, як правило, поліпшує її ставлення до цієї спільноти загалом. Серед тих, хто знає особисто таких людей, 31% ставляться до них позитивно, проти 16% серед тих, у кого нема схожих знайомих.

Гетеросексуальні жінки ставляться до ЛГБТК+ позитивніше, ніж чоловіки: майже 50% підтримують їх, ще 41% ставляться нейтрально. Гетеросексуальні чоловіки набагато частіше заявляють про негативне ставлення до ЛГБТК+: 30% відгукуються негативно і лише 20% підтримують.

Жінки частіше готові прийняти знайомих, колег і родичів, які роблять камінг-аут: 60% сказали, що позитивно відреагували на такі новини про знайомих, а ще 31% — нейтрально. Серед чоловіків позитивно поставилися до таких новин лише 26%, а 24% відгукнулися негативно.

Контекст. Гендер — це «соціальна стать» людини. На відміну від статі, яка визначена біологічно, гендер — це соціальне уявлення про роль і характеристки жінок і чоловіків у суспільстві, які культурно зумовлені та на різних історичних етапах можуть відрізнятися. Найчастіше біологічна стать і гендер людини збігаються (таких людей називають цисгендерними).

Але гендерні уявлення людини про себе (її гендерна ідентичність) можуть відрізнятися від її біологічної статі. В сучасному світі визнають існування багатьох варіантів гендерної ідентичності. Тобто немає «правильної» чи «неправильної», або «нормальної» чи «ненормальної» гендерної ідентичності.

 • ЛГБТК+ — це лесбійки, геї, бісексуали, трансгендери, квіри та інші варіанти гендерної ідентичності та сексуальної орієнтації, які виходять за межі гетеросексуальності та цисгендерності.
 • Цисгендер — коли гендерна ідентичність людини збігається з її біологічною статтю. Це лише один з багатьох варіантів гендерної ідентичності та не є єдино правильним чи «нормальним».
 • Трансгендерна людина — коли гендерна ідентичність людини не збігається з її біологічною статтю.
 • Квір — усі варіанти відмінностей гендерної та сексуальної ідентичності людини, окрім цисгендерності та гетеросексуальності.
 • Небінарна особа — особа, яка не може ідентифікувати себе з одним гендером. Охоплює людей, що асоціюють себе з двома чи більше гендерами, не мають гендеру (агендерні) або мають коливання гендерної ідентичності (гендерфлюїдні).
 • Агендер — відсутність гендерної ідентичності, відмова асоціювати себе з будь-яким гендером.
 • Гендерфлюїд — нефіксована гендерна ідентичність, що може змінюватися з часом залежно від різних обставин.
 • Гетеросексуальність — потяг до людей протилежної статі.
 • Гомосексуальність — потяг до людей своєї статі.
 • Бісексуальність — потяг до людей протилежної або власної статі.
 • Пансексуальність — потяг до людей незалежно від їх гендерної ідентичності та біологічної статі.
 • Асексуальність — відсутність сексуального потягу до інших людей.

Камінг-аут («вийти з шафи", coming out of the closet) — відкрите визнання своєї сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності як відмінних від гетеросексуальності та/або цисгендерності.

1
Прокоментувати
борис зализняк 08.07.2022, 08:54
Лечить вам ребята надо..если не получается тогда лоботомия..мужик тікает член в жопу соседа..для деторождения..!! Виродки..
Інші матеріали

Які IT-спеціальності мають найбільший попит в Україні та Польщі

Вадим Добровольський 22 вересня 2022 13:35

Як корпоративне навчання в Україні витримало удар та функціонує під час війни. Досвід LMS Collaborator

Катерина Атаманенко 8 вересня 2022 15:18

В Україні запустили освітню платформу для спеціалістів зі штучного інтелекту

Євген Муджирі 8 вересня 2022 15:17

В Україні запустили для дівчат безкоштовні ІТ-курси зі створення застосунків на базі даних

Євген Муджирі 8 вересня 2022 12:18

IT Generation розширюється. Залучені до освітньої програми школи виділили додаткові місця для охочих здобути ІТ-освіту

Ірина Маринюк 7 вересня 2022 19:47