Стан ринку вакансій дизайнерів та фронтенд-розробників: головне з дослідження CASES
Попри війну в Україні зберігається попит на дизайнерів різних напрямів та фронтенд-розробників. На першому місці за кількістю вакансій опинилися фронтенд-фахівці, а серед дизайнерів найчастіше працедавці шукають дизайнерів інтерфейсів. Команда СASES дослідила кількість вакансій на ринку за цими напрямами.
Мета дослідження — зрозуміти, який запит існує на ті чи інші спеціальності, які запити у рекрутерів, які компанії шукають нових фахівців найактивніше, чого вони очікують від кандидатів та що пропонують.
Вибірка дослідження вакансій дизайнерів та фронтенд-розробників
CASES опрацювали 954 вакансії за період від 2 жовтня до 2 листопада 2022 року на чотирьох сайтах:
- DOU — 362 вакансії;
- AIN (Recruitika) — 303 вакансії;
- Work.ua — 282 вакансії;
- Happy Monday — 7 вакансій.
Команда вивчала спеціальності, за якими готує фахівців на власних курсах. Натепер на освітній платформі «Креативна практика» доступно понад 13 курсів, серед них «Основи дизайну», «Основи вебдизайну», «Основи фронтенду. HTML та CSS» тощо. Тож під час дослідження фокус був на таких вакансіях:
- графічний дизайнер,
- вебдизайнер,
- UX/UI дизайнер,
- продуктовий дизайнер,
- фронтенд-розробник.
Положення початківців є традиційно складним
Підписуйтеся на наші соцмережі
Позицій інтернів чи молодших фахівців на ринку вакансій вкрай мало. Здебільшого працедавці шукають досвідчених фахівців середнього або старшого рівня. Тому, початок кар'єри залишається суттєвим викликом.
У більшості вакансій поділ фахівців на рівні є невизначеним
Для більшості категорій фахівців даних про розподіл на рівні було недостатньо. Утім, щодо фронтенд-фахівців деякі висновки все ж вдалося зробити. Так, у вакансіях фронтенд-фахівців молодшого рівня (Junior) згадується досвід 1–3 роки, для фахівців середнього рівня (Middle) — 1–5 років, а для старшого рівня (Senior) — 3–10 років.
Найбільшу зарплату в галузі отримають продуктові дизайнери
Питання зарплати лишається туманним. Будь-які згадки про зарплату зазначаються лише у чверті вакансій (254 вакансії). При цьому, як правило, роботодавці вказують її у форматі діапазону (наприклад, 20,000–25,000 грн). Так, найбільшу заробітну плату наразі пропонують продуктовим дизайнерам (105,540 грн для фахівця середнього рівня), а найменшу — графічним (19,645 грн для фахівця середнього рівня).
Найбільшим працедавцем для дизайнерів та фронтенд-розробників є ІТ-компанії
Якщо говорити про працевлаштування дизайнерів, то саме вони є найбільш вірогідним працедавцем для UX/UI дизайнерів, продуктових та вебдизайнерів.
З повними результатами дослідження можна ознайомитися за посиланням.