Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Співпраця, соціалізація та навчання: чому співробітники приходять в офіс

Юлія Огієнко
Юлія Огієнко HR-директорка ZIKZAK Architects
28 серпня 2023 4 хвилин читання

Останніми роками віддалена робота набула величезної популярності. Однак, навіть у розпал цієї революції, багато співробітників все ще тяжіють до офісного середовища. Є вагомі причини, чому працівники віддають перевагу гібридному формату або ж  постійній роботі в офісі, а не віддаленій. Я HR-директорка ZIKZAK Architects Юлія Огієнко і я розповім вам, чому чимало співробітників компаній воліють працювати саме в офісах.

Соціальна взаємодія та інтенсивна співпраця

Віртуальні зустрічі поки ще не розвинулися настільки, щоб повністю компенсувати спонтанні розмови, мозкові штурми, процеси командоутворення, які природно відбуваються в офісі. Колектив може зібратися біля дошки, накидати ідей, обмінятися креативними концепціями в режимі реального часу, що нереально під час роботи поза офісом.

Чому співробітники приходять в офіс. Фото ZIKZAK Architects Чому співробітники приходять в офіс. Фото ZIKZAK Architects

Наставництво та навчання

Офіс – сприятливе середовище для адаптації та навчання.  Молодші співробітники спостерігають за досвідченими колегами, вони зблизька переймають досвід своїх керівників. Молодший співробітник, працюючи поряд зі старшим, аналізує його робочі звички, підхід до вирішення проблем та його навичками міжособистісного спілкування. Це прискорює навчання та дає можливість рівнятися на наставника.

Розмежування робочого та домашнього життя

Дистанційна робота розмиває  межі між професійним та особистим життям, це може призвести до вигорання та зниження продуктивності. Коли робочий простір одночасно є і житлом, межі мимохідь стираються. Відвідування офісу ж дає чітке розмежування між роботою та дозвіллям, формує необхідний  баланс між кар’єрою та особистим життям. 

Чому співробітники приходять в офіс. Фото ZIKZAK Architects Чому співробітники приходять в офіс. Фото ZIKZAK Architects

Нетворкінг та кар'єрні можливості

Фізична присутність в офісі дозволяє співробітникам налагоджувати зв'язки та комунікацію, які можуть значно вплинути на їхнє кар'єрне зростання. Живе спілкування з колегами, наприклад, випадкова розмова в конференц-залі, може стати поштовхом до початку роботи над новим проєктом і росту кар’єрних горизонтів у перспективі. 

Корпоративна культура та ідентичність компанії

Присутність в офісі сприяє зміцненню зв'язку з культурою та цінностями компанії. Співробітник стає повноправною частиною “сім’ї”. Він цілком залучається до місії компанії, більше розуміється у робочих нюансах та краще справляється з власними задачами.

Чому співробітники приходять в офіс. Фото ZIKZAK Architects Чому співробітники приходять в офіс. Фото ZIKZAK Architects

Доступ до спеціалізованого обладнання та ресурсів

Певна категорія співробітників потребує постійної фізичної присутності в робочому просторі для повноцінної роботи.  Наприклад, дизайнери, які покладаються на високоякісну професійну техніку, або науковці, які працюють з лабораторним обладнанням, лише на робочому місці мають доступ до спеціалізованих технологій.

Чому співробітники приходять в офіс. Фото ZIKZAK Architects Чому співробітники приходять в офіс. Фото ZIKZAK Architects

WOW-офіс

Усе більше компаній, залучаючи дизайнерів робочого простору, мають довершені офіси, спроєктовані за останніми тенденціями, які повністю задовольняють весь спектр потреб співробітників: крім робочих зон включають ігрові кімнати, релакс-зони та інші оптимальні зручності. Робочі простори приголомшують вигадливим дизайном, вражаючими інсталяціями, незабутньою естетикою. Такі офіси приваблюють до офлайн роботи ще більше, адже в них  комфортніше, ніж навіть вдома, і в той же час особливо, точно не як удома.

Чому співробітники приходять в офіс. Фото ZIKZAK Architects Чому співробітники приходять в офіс. Фото ZIKZAK Architects

Короткий висновок

Наразі найприйнятніша у світі модель – це гібридний формат роботи. Лідерам компаній варто встановлювати прозору комунікаційну політику, пояснюючи свій підхід, збираючи зворотній зв’язок і за потреби удосконалюючи модель. Так посилюється залученість працівників і прийняття нового формату, тоді вигорання зменшується та підвищується моральний дух співробітників. Якісний дизайн офісу відіграє тут вагому роль і ще сильніше приваблює співробітників проводити в офісі все більше робочих днів. 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
1
Прокоментувати
Mariia Ternova 28.08.2023, 12:50
Повністю погоджуюсь)
Інші матеріали

Як наважитись на створення креативної студії під час війни: кейс OMG agency

OMG agency 6 годин тому

Найуспішніші українські стартапи, що підкорили світ: частина 1

Павло Осадчук 7 годин тому

Що робити, якщо дитина цілодобово сидить у смартфоні? Перетворіть манію у прибуткову спеціальність

Владислав Миронович 1 грудня 2023 14:15

Кінець ери CZ: зустрічайте нового СЕО Binance

Kateryna Romanenko 30 листопада 2023 18:00

Кому і навіщо варто їхати на Web Summit 2024: інсайти команди TRMNL4 від Genesis

Oleksii Nischyk 30 листопада 2023 13:00