Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Sports Illustrated опублікував статті фейкових авторів, створені штучним інтелектом: що відбувається

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
28 листопада 2023 9 хвилин читання

Sports Illustrated та інші медіа холдингу The Arena Group використовували згенеровані зображення для авторів матеріалу, а також фіктивну біографію. Журналісти видання Futurism знайшли знімки авторів на вебсайт із продажу зображень, створеними штучним інтелектом. Також видання стверджує, що деякі з матеріалів фейкових авторів також створені за допомогою ШІ

SPEKA публікує головне з розслідування видання та розповідає, як відреагував видавець на викриття.

Як медіа використовують штучний інтелект, щоб генерувати статті Як медіа використовують штучний інтелект, щоб генерувати статті

Як у Sports Illustrated виявили фейкових авторів

У біографії автора Дрю Ортіса в Sports Illustrated не було нічого, що б видавало, що він — не справжня людина. 

«Дрю провів більшу частину свого життя на свіжому повітрі, і він радий розповісти вам про свій список засобів, які допоможуть вам впоратися з ризиками дикої природи», — йдеться в описі автора. «Дрю проводить майже кожні вихідні в поході, в горах або просто повертається на ферму своїх батьків».

Але за межами Sports Illustrated Дрю Ортіса, здається, не існує. Він не має сторінок у соціальних мережах і не має історії публікацій. І що ще більш дивно, його фотографія на Sports Illustrated виставлена ​​на продаж на вебсайт, який продає фото, створені штучним інтелектом, де він описаний як «нейтральний білий молодий чоловік з коротким каштановим волоссям і блакитними очима».

Журналісти Futurism поспілкувались з особою, яка брала участь у створенні контенту для журналу. За її відомостями, Ортіс — не єдиний автор, створений штучним інтелектом, якого публікують Sports Illustrated.

«Їх багато. Внизу [сторінки] буде фотографія людини та якийсь її фальшивий опис, наприклад: «Джон живе в Х’юстоні, штат Техас. Він любить ігри у дворі та гуляти зі своїм собакою Семом». 

Разом з тим, якість статей теж викликає багато питань. Одна стаття Ортіса попереджає, що волейбол «може бути трохи складним, особливо без справжнього м’яча для тренувань».

За словами іншої особи, яка брала участь у створенні контенту Sports Illustrated, це тому, що штучний інтелект створив не лише фото авторів. Принаймні деякі з самих статей, за їхніми словами, також були створені за допомогою ШІ.

«Контент абсолютно точно створений штучним інтелектом, — сказало друге джерело, — скільки б вони [керівництво компанії] не казали, що це не так».

Як відреагував видавець The Arena Group на виявлення фейкових авторів на сайті

Після того, як Futurism звернувся із запитаннями до видавця журналу The Arena Group, усі створені за допомогою ШІ автори зникли з сайту Sports Illustrated без пояснення причин.

Спершу The Arena Group не відповідала на запитання. Але після публікації історії Arena Group зробила  заяву, в якій звинуватила підрядника у неякісному контенті:

«Сьогодні була опублікована стаття, в якій стверджується, що Sports Illustrated опублікував статті, створені штучним інтелектом. Згідно з нашим попереднім розслідуванням, це неточно. Статті, про які йде мова, були оглядами продуктів і були ліцензованим вмістом зовнішньої сторонньої компанії AdVon Commerce. 

Компанія AdVon запевнила нас, що всі статті, про які йдеться, були написані та відредаговані людьми. Однак ми дізналися, що автори AdVon використовували в певних статтях псевдоніми, щоб захистити конфіденційність авторів — дії, які ми не виправдовуємо. Ми видаляємо вміст, поки триває наше внутрішнє розслідування, і відтоді припинили співпрацю».

Схоже, розслідування The Arena Group в основному включало лише запитання до підрядника, компанії AdVon, чи був контент створений штучним інтелектом, і коли підрядник відповів, що ні, йому повірили на слово. 

Що робить медіахолдинг з фейковими ШІ-профілями

Згенеровані штучним інтелектом особи періодично видаляються з сайту, але на заміну їм приходять інші. Наприклад, вищезгаданий Дрю Ортіс повністю зник із сайту Sports Illustrated, замість цього сторінка його профілю була перенаправлена ​​на сторінку «Sora Tanaka». Знову ж таки, в інтернеті немає записів про авторку з таким іменем, але фотографія профілю Танаки продається на тому ж сайті знімків створених штучним інтелектом, що й Ортіс. Там вона вказана як «радісна азіатська молода жінка з довгим каштановим волоссям і карими очима». Згодом цей профіль також видалили. 

Журнал неодноразово замінював не лише профілі авторів. Кожного разу, коли автора виключали, дописи, які вони нібито написали, повторно приписувалися новій персоні, без примітки редактора, яка б пояснювала зміну авторства.

Жодна зі статей, приписуваних Ортісу чи іншим особам, не містила інформації про використання штучного інтелекту або про те, що автор не був справжнім, хоча зрештою редакція додала на попередження, що «контент створено третьою стороною» і що «редакція Sports Illustrated не бере участі у створенні цього контенту».

Подібні профілі також є на інших медіа приналежних до The Arena Group.

TheStreet, фінансове видання, яке The Arena Group придбала у 2019 році. Як і в Sports Illustrated, там знайшли авторів із дуже конкретними біографіями, які, здавалося б, описують людей з певними сферами знань. — але з фотографіями профілю, які можна відстежити на тому самому стоковому ШІ-маркеті. І як у Sports Illustrated, цих фальшивих авторів періодично знищують, а їхні статті переписують на нові імена при чому часто особистий “досвід” фейкового автора нерелевантний до тем матеріалів.

Базовий аналіз показує, що якість публікацій авторів штучного інтелекту часто низька, з дивними формулюваннями та приголомшливими помилками у форматуванні.

Наприклад, Ніколь Мерріфілд, нібито «вчителька першого класу», яка «любить допомагати людям» написала статтю про особисті фінанси, яку починає з лібертаріанського твердження, що «ваш фінансовий статус означає вашу цінність у суспільстві».

Після цієї сміливої ​​передумови стаття пояснює, що «людей із сильним фінансовим становищем шанують і їм надають особливі переваги в усьому світі», і наводить нумерований список того, як ви можете «поліпшити свій фінансовий статус». Однак кожна цифра в списку з п’яти пунктів є лише номером один. Трапляються помилки, але важко повірити, що хтось, хто не вміє рахувати до п’яти, даватиме чудові фінансові поради.

Приклад форматування статті, яку написав штучний інтелект під виглядом блогера Приклад форматування статті, яку написав штучний інтелект під виглядом блогера

Чому використання штучного інтелекту та фейкових персон шкідливе для медіа та читачів

У лютому 2023 року The Arena Group, яка також володіє журналом Men’s Journal, опублікувала першу статтю написану штучним інтелектом. Вона мала назву «Що всі чоловіки повинні знати про низький рівень тестостерону». Згодом її проаналізував лікар-ендокринолог і помітив там 18 фактологічних помилок. Це спонукало редакцію опублікувати виправлення. 

Коли The Arena Group оголосила про своє тестування можливостей ШІ, її генеральний директор Росс Левінсон пообіцяв в інтерв’ю The Wall Street Journal, що його якість буде винятковою.

«Мова не йде про те, щоб «розгортати AI-контент і робити якомога більше. Google покарає вас за це і більше не означає краще».

Однак фальшиві автори, яких раптово замінили іншими іменами, та жалюгідної якості створений штучним інтелектом контент не є прикладом хорошої журналістики. Профілі авторів існують не просто так: вони дозволяють читачам притягувати авторів до відповідальності.

Натомість відсутність повідомлення про вміст штучного інтелекту є прямою образою для медіаетики та підриває довіру читачів. 

Хто ще з американських медіа використовує контент згенерований штучним інтелектом 

За останні кілька років з’явилися потужні генеративні інструменти штучного інтелекту, багато видавців швидко спробували використати цю технологію для випуску монетизованого контенту. 

Майже в кожному випадку ці спроби виключити журналістів-людей привели до ганебних результатів.

Наприклад, видання CNET і Bankrate, які належать Red Ventures, публікували згенерований ШІ контент без маркування. Статті мали фактологічні помилки та навіть плагіатом. Після оприлюднення CNET опублікував виправлення до більш ніж половини своїх статей, створених ШІ. 

G/O Media також опублікував створений штучним інтелектом матеріал на своєму портфоліо сайтів, що призвело до ганебних помилок у Gizmodo та The AV Club.  BuzzFeed публікує туристичні путівники, створені штучним інтелектом. І USA Today та інші видання медіакорпорації Gannett були викриті, публікуючи смішно спотворені спортивні огляди, створені штучним інтелектом, які повторно дублювали дати та використовували мову сповнену спортивних штампів. Згодом компанія призупинила використання технології. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Чи може сервісна економіка зробити світ багатим?

Олександр Тартачний 27 червня 2024 14:40

Youtube хоче отримати у лейблів ліцензії на використання музики для навчання свого ШІ

Вікторія Рудзінська 26 червня 2024 21:18

Керівник Anthropic помістив в офісі плакат із роботом, що знищує світ

Олеся Дерзська 26 червня 2024 16:01

Українські стартапери розробили застосунок, який за лічені хвилини діагностує шкіру

Оксана Томашенко 26 червня 2024 15:14

Компанія EvolutionaryScale виділить на розвиток ШІ в біології $142 млн

Владислав Паливода 25 червня 2024 20:48