Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Згенеруй собі аватарку без російського сліду: добірка застосунків для ШІ-портретів

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
20 лютого 2023 6 хвилин читання

В усьому світі спостерігається тренд на аватарки для соцмереж, стилізовані штучним інтелектом. Тож якщо ви хочете прикрасити свій профіль, SPEKA підготувала для вас кілька сервісів та порад, як уникнути російських застосунків, а за бажання ще й підтримати ЗСУ. 

Безкоштовні застосунки для генерації аватарок

Midjourney 

Якщо ви любите робити все самостійно, то нейромережа Midjourney — хороший спосіб згенерувати саме такий портрет, який вам потрібен. Вона дає змогу створювати зображення та малюнки завдяки промптам — текстовому запиту, який називають підказкою. 

Однак цей спосіб лише умовно можна назвати безкоштовним, такими є лише для перших 25 генерацій, а зазвичай хороший результат потребує експериментів із промптами. Щоб спростити процес підбору текстових підказок, варто скористатися сервісом Lexica

У новій версії можна поєднувати зображення. Користувачі із задоволенням міксують зображення з мемів або персонажів фільмів чи ігор. 

Google DreamBooth

Також можна навчити нейромережу Stable Diffusion на власних зображеннях, що і робить більшість сервісів. Але якщо надумали робити це самостійно або скористатися безкоштовним рішенням, ось приблизний алгоритм дій:

  • Заздалегідь визначте, які фото ви візьмете. Їхнє розширення — 512px*512px (уніфікувати можна сервісом Birme або іншим аналогом). На фото має бути одна людина та яскраве освітлення.
  • Створіть  обліковий запис на сайті Hugging Face, а далі у налаштуваннях створіть новий токен із роллю write у відповідному розділі. Згенерується ключ.
  • Відкриваємо блокнот Google Colab, авторизуємося в обліковому записі Google.
  • Далі навчаємо нейромережу Stable Diffusion на ваших фото. Процес нескладний, але краще його опише цей гайд

Платні застосунки для генерації аватарок

Dyvo

Якщо ж ви не хочете дбати про правильні промпти або тренувати нейромережу самостійно, то можете скористатися готовими сервісами. Один із них — Dyvo. Це український сервіс компаній Sommo та Uptech, у якому ви завантажуєте свої фото, а застосунок сам підбере промпти та обробить фото. У результаті приблизно за годину ви отримаєте аватарки у різних стилях. 

Результат роботи ШІ-застосунку Dyvo Результат роботи ШІ-застосунку Dyvo

Вартість послуг сервісу: $3 за 30 аватарів у 5 стилях, $6 — за 80 аватарів у 14 стилях і $9 — за 140 аватарів у 24 стилях. 

StarryAI

Особливістю цього сервісу є вбудований NFT-генератор, що дозволяє поширювати створені зображення ще й у цьому форматі. Сервіс створить 5 безкоштовних картинок, (він спеціалізується не лише на портретах, а на ШІ-зображеннях загалом) надалі ціна залежить від тарифного пакета. Місяць користування вартує $12, а 40 кредитів — $8.

Приклад запиту у StarryAI
Згенеровані зображення у StarryAI

KOLOvatar

Сервіс на базі штучного інтелекту, який генерує зображення та портрети у різних стилях, а 100% доходу спрямовують ЗСУ. Він працює на розробці українського стартапу Dyvo, але генерує стилі переважно з патріотичними чи етнографічними елементами та навіть має стиль «кремль палає».

Зображення згенеровані у KOLOvatar

Раніше SPEKA розмовляла з Богданом Котом, співзасновником фонду KOLO, про те, як навчали сервіс, що роблять з дефектними зображеннями, кому належать права на контент, створений нейромережею, та скільки донатів вдалося зібрати. 

Вартість: 

  • 750 грн — 30 аватарів, 5 стилів,
  • 1500 грн — 80 аватарів, 14 стилів,
  • 2000 грн — 140 аватарів, 24 стилі. 

Усі 100% доходу підуть на допомогу ЗСУ. 

Якими програмами не радимо користуватися для генерації аватарок

Lensa AI

Lensa AI — це програма для редагування фотографій і відео. Фактично вона існує з 2018 року, але стала популярною після запуску функції магічних аватарів. Lensa AI створила каліфорнійська лабораторія Prisma Labs. Prisma Labs засновувала команда російських розробників на чолі з Олексієм Моїсеєнковим, який працював у російській інтернет-компанії Mail.Ru, а також у російському Tinkoff банку.  

А ще компанія володіє правами на будь-які цифрові твори мистецтва, створені за допомогою селфі у застосунк, тож передати та використати їх може як заманеться.   Користувачі можуть надіслати електронного листа, щоб скасувати їх використання. Оброблення запитів може тривати до 90 днів, і не факт, що рішення буде на вашу користь. 

Нещодавно російська Lensa ще й потрапила у сексистський скандал. У публікації The Washington Post йдеться, що багато жінок заявили, що застосунок сексуалізував їхні зображення, збільшуючи груди або зображуючи їх без сорочки.

Лорен Гутьєррес, жителька Лос-Анджелеса, яка спробувала Lensa у грудні, розповіла, що завантажила у застосунок свої загальнодоступні фотографії, наприклад, фото зі свого профілю в LinkedIn. Lensa візуалізувала кілька її оголених зображень.

Picsart

Це теж американська компанія з явним російським слідом. Її власник — вірменин Ованес Авоян, а офіси фірми розташовані у Сан-Франциско, Єревані, Пекіні та москві. У 2018 році компанію рекламувала російська модель Наталія Водянова. 

У 2021 році Picsart співпрацювала з Yandex та AliExpress Russia. З останньою компанія випустила колекцію безкоштовних дизайн-інструментів для малого бізнесу. Це пресети та стикери «Сделано в россии», «Доставка из россии» тощо.

Наліпки компанії Picsart у співпраці з AliExpress Russia Наліпки компанії Picsart у співпраці з AliExpress Russia

Нам не вдалося знайти жодного повідомлення про скорочення активності Picsart у росії. Навіть більше, їхні працівники, які переїхали у США, дають інтерв'ю російським медіа.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Computex 2023: Nvidia використала штучний інтелект, щоб навчити неігрових персонажів говорити (відео)

Олександр Тартачний 4 години тому

Нескінченний стрим Спанч Боба

Ганна Гілова 28 травня 2023 11:32

The Washington Post сформувала команди, відповідальні за ШІ

Ольга Горбенко 28 травня 2023 09:38

Київ очима штучного інтелекту. Майдан, метро, каштани та київська перепічка

Єлизавета Гогілашвілі 28 травня 2023 08:30

Джеймс Кемерон працює над новим сценарієм «Термінатора» через вплив штучного інтелекту на реальний світ

Олександр Тартачний 26 травня 2023 15:15