Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

ШІ-няня, QR-паспорти та смартнашийники. PetTech-інновації для ваших домашніх улюбленців

Анна Нагорна
Анна Нагорна
5 лютого 2024 7 хвилин читання

PetTech — сфера інновацій та технологій, спрямованих на поліпшення життя домашніх тварин та їхніх власників. Це камери спостереження, розумні іграшки та нашийники, автоматизовані годівнички, а також мобільні застосунки, що дозволяють власникам трекати здоров’я, режим харчування та прогулянок.

У всьому світі приблизно мільярд домашніх тварин, і ця цифра стабільно зростає. В Україні понад 60% сімей мають принаймні одного улюбленця, а фаворитами є коти. Ми увійшли до топ 10 країн за кількістю домашніх котів — їх у нас понад 7,5 млн.

За прогнозами Global Market Insights, світовий ринок PetTech до 2032 року сягне оцінки у понад $35 млрд, що у сім разів більше його вартості у 2022-му. Саме тому технології для тварин є дуже перспективною нішею, що буде динамічно розвиватися. 

Найбільше PetTech-стартапів — у Північній Америці. Джерело: Market Research Intellect  Найбільше PetTech-стартапів — у Північній Америці. Джерело: Market Research Intellect 

Основними гравцями у галузі є CleverPet, Dogtra Company, Pawscout, Inc. та Felcana. 

На ринку багато стартапів, які працюють за такими напрямами:

  • охорона здоров’я домашніх тварин;
  • зручність для власників тварин;
  • спілкування та розваги;
  • безпека домашніх тварин.

Українські PetTech-інновації

Наші розробники докладають багато зусиль та креативу, аби зробити життя пухнастиків якомога щасливішим. В Україні є десятки цікавих PetTech-стартапів, деякі проєкти успішно працюють вже понад десятиліття.

Прогресивні вебкамери для котів і собак

Цікаво, що найвідоміша та одна з перших у світі PetTech-компаній Petcube була заснована 2012 року в Україні Ярославом Ажнюком та його друзями. Нині команда має штаб-квартиру в Сан-Франциско та виробництво у Китаї, а застосунки для Android та IOS розробляють у Києві.

Petcube створює гаджети, за допомогою яких господарі можуть спілкуватися зі своїми улюбленцями на відстані. Це відеокамери 1080p Full HD з підтриманням нічного бачення, аудіозв’язком та можливістю робити фото. Залежно від модифікації камери можуть мати лазерну указку та диспенсер ласощів, якими можна керувати з мобільного застосунку.

Підписуйтеся на наші соцмережі

QR-паспорти для хвостиків

Ще один популярний український продукт Animal ID, що працює з 2015 року. Це міжнародна електронна система для ідентифікації домашніх тварин за допомогою QR-паспортів (жетонів або мікрочипів) та мобільного застосунку. Animal ID може значно полегшити пошуки улюбленця, що загубився: будь-хто зі смартфоном може відсканувати QR-код на нашийнику та побачити ім’я тварини, дані про господарів та їхній номер телефону для зв’язку.

ШІ-консультант з котячого здоров’я

Стартап CheeryCat ще на стадії розробки. Стартап CheeryCat ще на стадії розробки.

CheeryCat — стартап для ранньої діагностики складних захворювань у котів, який створила розробниця з Харкова Оксана Головачова. Це домашня мінілабораторія, яка за допомогою аналізів сечі та мобільного застосунку може вказати на проблеми зі здоров’ям у тварини. CheeryCat надає персоналізовані рекомендації з харчування та догляду, зберігає та аналізує всі дані за допомогою ШІ та інформує господаря про подальші кроки, які допоможуть улюбленцю жити довго й щасливо. 

Онлайн-медицина 24/7

Сайт VetOnline Сайт VetOnline

VetOnline — платформа для консультацій із ветеринарами у будь-який час доби. Сервіс, що з’явився 2019 року, може стати у пригоді для екстреної допомоги тваринам у реаліях війни та комендантської години. Консультація коштує від 200 грн, а проводити онлайн-огляд будуть ветеринари-практики з різних клінік, зареєстровані на платформі.

GPS-нашийник для собак

Інноваційний нашийник українського виробництва Інноваційний нашийник українського виробництва

RAWR Smart Collar — розумний нашийник із ліхтариком та GPS-трекером, який моніторить активність та показники здоров’я домашніх улюбленців. Керування відбувається у мобільному застосунку, де також можна ставити нагадування про візити до ветеринара, складати графік харчування та зберігати медичні записи. Нашийник не боїться води та доступний у декількох кольорах. Офіційного релізу поки що не було, але на сайті можна зробити передзамовлення.

PetTech-новинки 2024 року

На найбільшій технологічний виставці CES (Consumer Electronic Show) у Лас-Вегасі цього року представили кілька дивовижних винаходів для тварин, зокрема оснащені штучним інтелектом.

ШІ-няня для собак

ORo — автономний робот, покликаний розважати вашого собаку, поки ви на роботі. Завдяки йому можна зв’язатися з улюбленцем за двостороннім аудіо/відеозв’язком, насипати їжу або роздати ласощі. Робот оснащений штучним інтелектом і може вивчати поведінку собаки, щоб заспокоїти його, коли він хвилюється. ORo почне продаватися у квітні 2024 року за $799.

Мультифункціональний смарт-нашийник 

Розумний нашийник Smart Dog працює як AppleWatch для собак. Гаджет дозволяє відстежувати переміщення песика у реальному часі та трекати важливі показники —  серцебиття, сон та апетит. За словами компанії-розробника Invoxia, власник знатиме про кожен «гав» свого улюбленця. Також смарт нашийник може використовуватися з діагностичною метою, щоб виявити ранні симптоми серйозних хвороб. Коштує від $99.

Birdfy — мрія орнітолога

Хоча цей девайс і не призначений для домашніх птахів, він працює дуже круто та допомагає дізнатися більше про світ навколо. Birdfy Feeder — вулична годівничка для птахів, оснащена камерою та штучним інтелектом. Коли птах сідає на неї, мобільний застосунок Birdfy сповіщає вас про приземлення пернатого гостя, показує відео у реальному часі та за допомогою ШІ визначає вид птаха. Годівничка коштує $170, є доставка в Україну.

Інновації для пухнастих безхатченків

Гаджети та смартрішення для домашніх улюбленців — це, звісно, круто, але не варто забувати і про тих тварин, які не мають господарів. Україна входить до топ 10 країн з найбільшою кількістю безпритульних тварин: у нас приблизно мільйон вуличних котів і собак.

Онлайн-сервіс GladPet Онлайн-сервіс GladPet

На щастя, існують волонтерські платформи, які допомагають гуманно вирішити цю проблему. Там можна знайти собі улюбленця (або оформити опіку) чи допомогти безпритульній тварині знайти родину, опублікувавши оголошення. Це сервіси GladPet, Look 4 Paws, а також Telegram-бот TinPet.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Укрзалізниця оновила правила перевезення тварин

Олеся Дерзська 2 липня 2024 19:20

Проблеми IT інфраструктури та як Zabbix допомагає їх вирішувати

Артур Хачік'ян 26 червня 2024 11:43

Компанія OpenAI купує стартап Rockset за сотні $ млн

Владислав Паливода 24 червня 2024 23:10

НАТО виділяє $1,1 млрд на ШІ та космічні технології

Владислав Паливода 18 червня 2024 13:09

ШІ-агент Autify автоматизує тестування програмного забезпечення, звільняючи час розробників

Вікторія Рудзінська 17 червня 2024 21:08