Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Англійці намагаються перевиховати папуг, які матюкаються

Дмитро Мухін
Дмитро Мухін
28 січня 2024 2 хвилин читання

Британський заповідник Lincolnshire Wildlife Park у 2020 році став причиною активного обговорення в інтернеті після того, як прийняв під опіку п'ятьох папуг жако, які розмовляють переважно лайкою. Коли це привернуло увагу відвідувачів, доступ до папуг закрили. Про це пише BBC.

Повідомлення про відмову від відповідальності на вольєрі для папуг, що матюкаються, у Лінкольнширському парку дикої природи Повідомлення про відмову від відповідальності на вольєрі для папуг, що матюкаються, у Лінкольнширському парку дикої природи

Погану п'ятірку підселили до зграї родичів із пристойним словниковим запасом. Лексикон проблемних папуг поступово пом'якшився, коли вони вивчили нові слова та пісні. За кілька місяців їх навіть повернули до зони, що доступна для відвідувачів. Але довелося додати табличку про можливу лайку, бо іноді непристойні слова все-таки прослизали.

Нещодавно заповідник отримав ще три жако із проблемною мовою. Щоб запобігти поганому впливу двох компаній матерщинників, співробітники вирішили подружити всю вісімку з великою зграєю зі 100 птахів — з надією, що це впорядкує їхню мову.

Позбутися поганої звички матюкатися птахи не зможуть: пам’ять папуг, що говорять, працює так, що одного разу вивчене вони зазвичай не забувають. Однак якщо вони розширять словниковий запас тим, що знають інші птахи, і навчаться імітувати нові звуки, то щонайменше будуть лаятися рідше.

Папуга жако Папуга жако

Керівник заповідника Стів Ніколс визнає, що ситуація може бути незручною, якщо п’ять птахів навчать решту матюкатися. Але співробітники готові вдатися до такого ризику і кажуть, що це не обов'язково щось погане.

Зрештою тобі ніколи не набридне чути, як папуга пропонує тобі відправитися у відомому напрямку. Неможливо стримати сміх. 
керівник Lincolnshire Wildlife Park Стів Ніколс

Про результати експерименту вчені обіцяють повідомити найближчими місяцями.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

В Британії ШІ допоможе порахувати їжачків

Олена Черкасець 26 березня 2024 13:44

Вчені пов'язали відсутність сну із хворобами серця, діабетом та раком

Артем Житкевич 16 березня 2024 20:43

Вчені визначили, які сигнали кішок люди розпізнають неправильно

Дмитро Мухін 10 березня 2024 19:34

Вчені запропонували незвичайний спосіб зупинити танення «льодовика судного дня»

Дмитро Мухін 9 березня 2024 19:48

Орнітологи вперше сфотографували птаху, яку вже вважали вимерлою

Дмитро Мухін 24 лютого 2024 19:07