Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Рідкісні птахи добувають їжу на осередках пластику в океані, що загрожує їх існуванню

Богдан Камінський
Богдан Камінський
6 липня 2023 2 хвилин читання

Вчені відстежили переміщення морських птахів буревісників та виявили, що тварини добувають собі їжу в осередках пластикового забруднення у відкритому морі. Про це йдеться в дослідженні, опублікованому в журналі Nature Communications.

Щоб визначити осередки пластику у світовому океані, які загрожують тваринам, команда оцінила переміщення 7137 птахів 77 видів буревісників. Дані збирали у 27 країнах та Антарктиді з 1995 по 2020 рік.

Потім вчені порівняли зібрану інформацію з картами поширеності пластикових забруднень у світовому океані. Виявилось, що 19 видів птахів схильні шукати здобич у водах, де щільність забруднення пластиком перевищує середні показники.

Середземне і Чорне моря є особливими «зонами небезпеки». Там буревісники найбільше ризикують з’їсти пластик. Чверть випадків припадає на міжнародні води, що ускладнює забезпечення заходів із захисту тварин.

Чим поїдання пластику загрожує буревісникам?

Морські птахи часто приймають дрібні пластикові фрагменти за їжу, заплутуються в них під час полювання і ковтають пластик, вже з'їдений їхньою здобиччю. Це може призвести до травм, отруєнь і голоду.

Буревісники є особливо вразливими, оскільки їм складно вивести сторонні предмети з організму. Були зафіксовані випадки, коли вони мимоволі годували пластиком пташенят під час сезону розмноження.

Вчені також виявили, що багато видів, які перебувають під загрозою зникнення, отримали особливо високі оцінки ризику впливу забруднення. Серед них — балеарський буревісник і буревісник молокайський.

Нагадаємо, SPEKA розповідала, як вчені маскують дрони під мертвих птахів.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Орнітологи вперше сфотографували птаху, яку вже вважали вимерлою

Дмитро Мухін 24 лютого 2024 19:07

Українські полярники показали пташенят південнополярних поморників — фото

Юлія Мирська 23 лютого 2024 10:35

Велика атлантична течія знаходиться на межі колапсу

Дмитро Мухін 18 лютого 2024 15:43

Індія випустила з в’язниці голуба, якого підозрювали у шпигунстві на користь Китаю

Богдан Камінський 5 лютого 2024 18:37

Приватний підводний човен за $2 млрд має запас ходу 15 тис. км — фото

Богдан Камінський 5 лютого 2024 17:32