Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

У яких галузях ШІ замінить людину?

Назарій Присяжнюк
Назарій Присяжнюк
12 червня 2023 3 хвилин читання

Від моменту стрімкого злету ChatGPT одне з найактуальніших питань, яке хвилює багатьох людей, чи не забере штучний інтелект їхню роботу. І хоча чіткої відповіді на це запитання немає, бо складно передбачити, наскільки швидко ШІ буде вдосконалюватися, великі мовні моделі суттєво вплинуть на те, скільки людей втратять роботу.

SPEKA, зважаючи на дослідження Accenture, розглянула, у яких галузях ШІ зможе замінити більшу частину роботи людей.

У яких галузях ШІ замінить людину? У яких галузях ШІ замінить людину?

На графіку показано, які галузі мають найбільше завдань, що можна автоматизувати за допомогою ШІ. Банківський і страховий сектори очолюють рейтинг.

У яких галузях ШІ може повністю або частково замінити людину<br> У яких галузях ШІ може повністю або частково замінити людину

Завдання з високим потенціалом автоматизації можна трансформувати за допомогою ШІ з невеликою участю людини, завдання з високим потенціалом доповнення потребують більшої участі людини

Accenture виявила, що 66% робочого часу в банківському секторі має високий потенціал для трансформації за допомогою ШІ, тоді як середній показник по галузі становить 40%. Водночас хімічна промисловість і видобуток корисних копалин зазнають найменшого впливу ШІ, оскільки більшість робочого часу в цих галузях присвячена завданням, не пов’язаним із мовою.

Також, згідно з дослідженням Accenture, проведеним на основі даних Occupational Information Network, Міністерства праці США та Бюро трудової статистики, 40% усіх годин, відпрацьованих у США 2021 року, можуть бути використані великими мовними моделями, як-от ChatGPT, за допомогою автоматизації (з мінімальною участю людини) або доповнення (з більшою участю людини).

ШІ забиратиме роботу у людей? Це кінець? 

Компанія Accenture виявила, що завдання, пов’язані з мовою, становлять 62% від загального робочого часу в США і що 65% цих завдань мають високий потенціал для автоматизації або доповнення за допомогою штучного інтелекту, точніше, за допомогою великих мовних моделей.

На щастя, це не означає, що машини просто замінять людей, оскільки багато завдань все ще потребуватимуть участі людини, а також з’являтимуться нові завдання.

Успіх генеративного ШІ потребує такої самої уваги до людей і навчання, як і до технологій.
Accenture
Accenture

Також в Accenture зазначили, що важливо навчити людей ефективно працювати з процесами, в які впроваджені ШІ. Крім того, з’являться нові ролі: інженери з оперативного реагування, редактори ШІ та контролери якості ШІ — лише деякі з прикладів нових кар’єрних можливостей.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

AI несеться: боротьба з аудіодіпфейками, багато оновлень від OpenAI та Anthropic

Владислав Миронович 18 хвилин тому

OpenAI не отримує грошей від Apple за використання ChatGPT в iOS 18

Кіра Іванова 13 червня 2024 12:27

Netpeak розповість, як автоматизувати бізнес-процеси за допомогою ШІ

Олеся Дерзська 11 червня 2024 18:57

Облаштувати квартиру/будинок на випадок блекауту: скільки це коштує

Олександр Тартачний 11 червня 2024 09:00

Святослав Святненко про стартап-екосистему в Україні, вихід бізнесу на міжнародні ринки та пітчинг проєктів

Анна Сергієнко 10 червня 2024 17:48