Робота у 2023 році: 5 відкриттів з дослідження Всесвітнього економічного форуму «Майбутнє роботи 2023»
Команда Career Hub ГО Центр «Розвиток КСВ» зібрала важливі інсайти з Всесвітнього економічного форуму «Майбутнє роботи 2023». Нехай це стане орієнтиром для всіх учасників ринку праці.
То які ж тренди у робочих місцях, технологіях і не тільки?
1. Більше чи менше робочих місць? Майже 23% робочих місць зміниться, причому деякі з них ліквідують, а інші створять. Що особливо важливо, то через п'ять років робочих місць стане на 14 млн менше загалом, оскільки, за оцінками, 83 млн робочих місць зникнуть, тоді як з'являться лише 69 млн.
Підписуйтеся на наші соцмережі
2. Технології та штучний інтелект забирають робочі місця? Глобальний ринок праці готується до нової ери турбулентності, оскільки такі технології, як штучний інтелект, пришвидшують занепад канцелярської роботи, одночасно збільшуючи попит на фахівців з технологій та кібербезпеки.
3. На кого вже немає сенсу йти навчатися? Найшвидше скорочуватимуться секретарські та канцелярські посади, як-от касири/ки, зокрема банківські касири/ки, які можна автоматизувати, тоді як попит на фахівців/чинь з машинного навчання штучного інтелекту та експертів/ок з кібербезпеки, як очікують, значно зросте.
4. Профтехнічна освіта дійсно вдалий вибір і тренд. Масштабне зростання робочих місць очікується в освіті, сільському господарстві, цифровій комерції і торгівлі. Очікують, що кількість робочих місць в освітній галузі зросте приблизно на 10%, що зумовить створення 3 млн додаткових робочих місць для викладачів професійно-технічної освіти, а також викладачів вишів.
5. Цифрові технології та сільське господарство в топі. Очікують, що кількість робочих місць для фахівців у сільському господарстві, особливо операторів сільськогосподарської техніки, збільшиться приблизно на 30%, що зумовить створення додаткових 3 млн робочих місць. Прогнозують зростання приблизно 4 млн робочих місць, пов'язаних із цифровими технологіями, як-от фахівці з електронної комерції, з цифрової трансформації та з цифрового маркетингу та стратегій.
Про найбільш перспективні галузі та професії, про заклади освіти України для здобуття відповідної освіти — у гайді «На кого вчитися після школи?», який репрезентує результати досліджень платформи Career Hub та Інституту освітньої аналітики та підготовлений за підтримки USAID у межах програми «Мріємо та діємо».