Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Робота у 2023 році: 5 відкриттів з дослідження Всесвітнього економічного форуму «Майбутнє роботи 2023»

Андрій Атрощенко
Андрій Атрощенко Керівник Career Hub ГО Центр "Розвиток КСВ"
30 травня 2023 3 хвилин читання

Команда Career Hub ГО Центр «Розвиток КСВ» зібрала важливі інсайти з Всесвітнього економічного форуму «Майбутнє роботи 2023». Нехай це стане орієнтиром для всіх учасників ринку праці.

То які ж тренди у робочих місцях, технологіях і не тільки?

1. Більше чи менше робочих місць? Майже 23% робочих місць зміниться, причому деякі з них ліквідують, а інші створять. Що особливо важливо, то через п'ять років робочих місць стане на 14 млн менше загалом, оскільки, за оцінками, 83 млн робочих місць зникнуть, тоді як з'являться лише 69 млн.

2. Технології та штучний інтелект забирають робочі місця? Глобальний ринок праці готується до нової ери турбулентності, оскільки такі технології, як штучний інтелект, пришвидшують занепад канцелярської роботи, одночасно збільшуючи попит на фахівців з технологій та кібербезпеки.

3. На кого вже немає сенсу йти навчатися? Найшвидше скорочуватимуться секретарські та канцелярські посади, як-от касири/ки, зокрема банківські касири/ки, які можна автоматизувати, тоді як попит на фахівців/чинь з машинного навчання штучного інтелекту та експертів/ок з кібербезпеки, як очікують, значно зросте. 

4. Профтехнічна освіта дійсно вдалий вибір і тренд. Масштабне зростання робочих місць очікується в освіті, сільському господарстві, цифровій комерції і торгівлі. Очікують, що кількість робочих місць в освітній галузі зросте приблизно на 10%, що зумовить створення 3 млн додаткових робочих місць для викладачів професійно-технічної освіти, а також викладачів вишів.

5. Цифрові технології та сільське господарство в топі. Очікують, що кількість робочих місць для фахівців у сільському господарстві, особливо операторів сільськогосподарської техніки, збільшиться приблизно на 30%, що зумовить створення додаткових 3 млн робочих місць. Прогнозують зростання приблизно 4 млн робочих місць, пов'язаних із цифровими технологіями, як-от фахівці з електронної комерції, з цифрової трансформації та з цифрового маркетингу та стратегій.

Про найбільш перспективні галузі та професії, про заклади освіти України для здобуття відповідної освіти — у гайді «На кого вчитися після школи?», який репрезентує результати досліджень платформи Career Hub та Інституту освітньої аналітики та підготовлений за підтримки USAID у межах програми «Мріємо та діємо».

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Світчинг у дорослому віці — важко, але можливо. Сім порад, як це краще зробити

Viktoria Nalyvaiko 15 вересня 2023 14:20

Штучне рішення. Як синтетична їжа допоможе людству не вимерти від голоду

Юлія Даниленко 14 вересня 2023 15:30

Для фрилансера і роботодавця: п’ять найкращих сервісів у 2023 році

Сергій Бугрій 14 вересня 2023 11:15

Ейджизм, факапи та перевантаженість справами: як на роботі коректно вийти із некоректних ситуацій

Владислав Миронович 13 вересня 2023 10:00

Як побудувати стартап у $15 млн та до чого тут гра у Twitter. Builders в IT

Юлія Даниленко 12 вересня 2023 15:36