Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Король жахів: топ 10 книг Стівена Кінга, які варто прочитати

Діана Полуніна
Діана Полуніна Журналістка The Page
3 лютого 2024 9 хвилин читання

Стівен Кінгамериканський письменник, якого називають королем жаху. Він автор понад 200 творів, серед яких більш ніж 50 бестселерів у стилі жахів, трилера, фентезі та містики. На їхній основі було знято низку всім відомих фільмів та серіалів, як-от «Аутсайдер», «Зелена миля», «Втеча з Шоушенка», «Кладовище домашніх тварин», «Сяйво», «Воно», та намальовані комікси.  

Якщо ви ще не знайомі з романами Кінга, SPEKA обрала для вас топ 10 найпопулярніших творів, від прочитання яких ви точно отримаєте задоволення. 

Найкращі книги Стівена Кінга Найкращі книги Стівена Кінга

Стівен Кінг — «Сяйво» 

«Сяйво» — одна з найпопулярніших книг Стівена Кінга. Про неї, мабуть, знають і ті, хто зовсім не знайомий з творчістю письменника. Роман, опублікований у 1977 році, розповідає про сім’ю, батько якої на зиму найнявся доглядачем шикарного готелю у горах, про який ходить зла слава. Його син Денні за допомогою свого «сяйва» передбачає, що там на родину чекає страшна небезпека. У готелі він може бачити справжніх його мешканців і знає, що ховається за дверима кожного із сотні порожніх номерів. 

На думку літературних критиків, книга, що розгортає тему сімейного насильства, вийшла за межі звичайного горору. 

Найзнаменитіша екранізація роману — це славнозвісна робота Стенлі Кубрика 1980 року з однойменною назвою. 

Стівен Кінг — «Воно»

«Воно» — ще один роман письменника, який знайомий багатьом. Книга, опублікована у 1986 році, розповідає про сімох друзів із вигаданого міста Деррі у штаті Мейн, які борються з почварою, що вбиває дітей і здатна втілюватись у будь-яку фізичну форму. Оповідь здійснюється паралельно у різних часових інтервалах, один із яких відповідає дитинству головних героїв, а інший — їхньому дорослому життю. Головним злодієм роману виступає моторошний клоун Пеннівайз, який є втіленням стародавнього злого духа, харчується людськими страхами і кожні 27 років повертається у наш світ. 

«Воно» не можна назвати класичним горором, адже книга розкриває такі теми, як влада пам’яті, сила в об’єднанні, вплив травм дитинства на доросле життя.

Роман має дві екранізації з однойменними назвами. 1990 року у форматі мінісеріалу, а вдруге він був екранізований у форматі двох повнометражних фільмів у 2017 і 2019 році режисером Андреса Мускетті.

Стівен Кінг — «Керрі»

«Керрі» — парапсихологічний роман Кінга, написаний у 1974 році. Книга була першим опублікованим романом автора, з якого почався його успіх як письменника.

«Керрі» розповідає про дівчинку, у якої з’явилися телекінетичні здібності. Головна героїня — шістнадцятилітня Карієтта (Керрі) Вайт була самотня, стримана і сором’язлива, піддавалася насмішкам своїх однокласників і була жертвою поганого поводження матері — прибічниці фанатичного релігійного культу фундаменталізму. Але в один момент у ній виникає «щось» — сила, якою вона володіла у дитинстві, а саме дар телекінезу. Тепер Керрі без вагань використовуватиме його проти інших, якщо вони будуть намагатися зробити їй боляче. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Цей роман можна назвати по-справжньому феміністичним, він має чотири екранізації з однойменними назвами — 1976, 1999, 2002 та 2013 років. 

Стівен Кінг — «11/22/63»

Науково-фантастичний роман «11/22/63» був опублікований у 2011 році. Він розповідає про мандрівника у часі Джейка Еппінга, котрий хоче відвернути вбивство Джона Кеннеді. Дізнавшись, що у барі його приятеля розташований портал до 1958 року, Джейк вирішує почати нове життя у рок-н-рольні часи Елвіса Преслі, познайомитись із відлюдником Лі Гарві Освальдом і завадити йому вбити президента.  Але яким буде світ, якщо Кеннеді виживе, і що потрібно зробити, щоб усе виправити?

У романі ми можете знайти багато перетинів з іншими творами письменника. 

Екранізували книгу у 2016 році, знявши мінісеріал на 8 серій. 

Стівен Кінг — «Темна вежа»

«Темна вежа» — це не роман письменника, а цілий цикл з восьми книг, а саме:

  • 1
    «Шукач: Темна вежа — I» (1982 рік);
  • 2
    «Крізь час: Темна вежа — II» (1987);
  • 3
    «Загублена земля: Темна вежа — III» (1991);
  • 4
    «Чаклун та сфера: Темна вежа IV» (1997);
  • 5
    «Вовки Кальї: Темна вежа V» (2003);
  • 6
    «Пісня Сюзанни: Темна вежа VI» (2004);
  • 7
    «Темна вежа: Темна вежа VII» (2004);
  • 8
    «Темна Вежа: Вітер крізь замкову щілину» (2012). 

Серія поєднує багато жанрів, а саме фентезі, наукову фантастику, жахи, та елементи вестерну. Романи описують пригоди групи стрільців з головним героєм Роландом Дескейном дорогою до темної вежі — містичного місця, яке утримує Всесвіт від руйнування і хаосу. Роланд упевнений, що темна вежа — це центр Всесвіту, і той, хто підніметься на неї, дізнається, хто керує Всесвітом, і зможе відновити світовий порядок. Чи вдасться головному герою дістатися до темної вежі, перемігши усіх недоброзичливців, і чи варта була того небезпечна подорож? 

Цікаво, що окрім цих восьми книг персонажі з «Темної вежі» зустрічаються у інших творах Кінга. 

За мотивами циклу компанія Marvel випустила серію коміксів, а екранізували її у 2017 році. 

Стівен Кінг — «Зелена миля»

«Зелену милю» Стівен Кінг написав у 1996 році. Роман розповідає про блок для засуджених до смертної кари у в’язниці штату Луїзіана, який називається «Зелена миля». Розповідь у романі ведеться від імені Пола Еджкомба, тюремного наглядача. Він знайомиться з Джоном Коффі — велетнем, якого звинуватили у подвійному вбивстві, однак він був зовсім не схожий на інших ув’язнених. Незабаром виявляється, що Джон має дар цілителя. Він рятує життя ув’язнених, наглядачів та їхніх рідних. Але чи це врятує його від електричного стільця?

У 1999 року році на основі роману «Зелена миля» створили однойменний фільм, який відомий чи не кожному. 

Стівен Кінг — «Кладовище домашніх тварин»

«Кладовище домашніх тварин» Кінг написав 1983 року. Твір номінували на Всесвітню премію фентезі за найкращий роман 1984-го. Книга розповідає про родину Луїса Кріда, лікаря-терапевта з Чикаго, яка переїхала у містечко Ладлоу. Поруч із їхнім будинком є кладовище домашніх тварин, за яким починається ліс, де розташований цвинтар індіанців-мікмак. Ходять легенди, що мерці, які поховані на цьому кладовищі, оживають. Але реальністю вони стають після того, як сім’я вирішує поховати кота Черча, якого збила вантажівка, у лісі. 

Екранізували роман двічі — у 1989 та 2019 роках. 

Стівен Кінг — «Мізері»

Роман «Мізері» Кінга написаний у жанрі психологічного трилера. Вперше опублікований 1987 року.

Книга розповідає про популярного письменника Пола Шелдона та його психопатичну шанувальницю Енні Вілкс. Потрапивши в автокатастрофу, Пол отримав серйозні травми. Колишня медсестра Енні привозить його до свого дому, де письменник одержує дози знеболювального та лікування. Однак поступово він розуміє, що ув’язнений і зобов’язаний виконувати забаганки своєї рятівниці.

Роман екранізували у 1990 році. 

Стівен Кінг — «Інститут»

«Інститут» — це відносно новий роман Кінга, який був опублікований у 2019 році, але попри це посів гідне місце серед найвидатніших книг жахів. 

Книга розповідає про Люка Елліса, батьків якого вбивають, а його самого викрадають. Він опинився у місці, який називають інститутом і в якому живуть такі самі, як і він, викрадені діти з надздібностями, які у них забирають. І хоча, за словами нової знайомої Люка, ніхто ніколи не зміг вибратися з інституту, головний герой спробує це зробити. 

Відразу після виходу роману в світ стало відомо, що за книгою знімуть мінісеріал. 

Стівен Кінг — «Крістіна» 

«Крістіна» — роман Кінга про машину, яка поводиться наче жінка. Він був написаний у 1983 році. Книга розповідає про Арні Каннінгейма — невдаху, над яким знущаються майже всі, окрім його єдиного друга Денніса. Але одного разу Арні закохується у машину Plymouth fury 1958 року. Він купує Крістіну, як її назвав колишній власник, хоча їй давно пора на звалище. Головний герой починає приводити її до ладу і у міру того, як змінюється вигляд Крістіни, змінюється на краще й Арні. Але виявляється, що Крістіна має власну свідомість і можливість впливати на свідомість свого власника. Вона ні з ким не збирається ділити Арні, і тих, хто стане на її шляху, вона буде вбивати. 

Екранізація роману також вийшла у 1983 році. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як ракетний удар по «Фактор-Друк» вдарить по книгоіндустрії?

Олеся Дерзська 23 травня 2024 15:44

У Польщі знайшли загублені книги з бібліотеки братів Грімм

Дмитро Мухін 4 травня 2024 19:24

Як впливає наукова фантастика на інновації: дослідження

Сергій Коноплицький 30 березня 2024 11:51

Сплетіння з технологіями. Алекс Сучжон-Кім Пан про те, як використовувати пристрої, не руйнуючи себе та інших

Анна Сергієнко 18 березня 2024 13:38

Інститут книги презентував інтерактивну мапу книгарень України

Богдан Камінський 29 лютого 2024 14:44