Феномен «Барбігеймера»: наскільки популярними в українському медіа були «Барбі» та «Оппенгеймер»
Упродовж чотирьох тижнів кіномани поділилися на два табори: фанатів культової ляльки та поціновувачів батька атомної бомби. LOOQME дослідили популярність фільмів «Барбі» та «Оппенгеймер» в українському медіапросторі.
Для аналізу відібрали всі новини із згадуваннями фільмів у базі ЗМІ компанії LOOQME, яка налічує понад 12 тис. джерел. Враховувалися згадування у п’ятьох типах ЗМІ — в інтернеті, пресі, інформаційних агенціях, на радіо та телебаченні — і соціальних мережах. Аналітика охоплює період з 1 січня до 8 серпня 2023 року.
Хоча обидва фільми збирали повні зали кінотеатрів, та за кількістю згадувань «Барбі» переважає майже удвічі: 19 671 проти 10 180. Відчутна також різниця у залученості: 3,2 млн та 2,1 млн відповідно. А от за показником потенційного охоплення фільм Ґрети Ґервіг майже удвічі обігнав стрічку Крістофера Нолана — 6 млн проти 2,9 млн.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Найбільше згадувань обох стрічок було у липні. Це й не дивно, адже саме тоді відбулися прем’єри. Піки згадувань можна було спостерігати 24-25 липня, 31 липня та 7 серпня, коли глядачі ділилися враженнями після кіновихідних.
Цікаво, що північ, центр та південний схід України більше ділилися враженнями про «Барбі», тоді як відгуки про «Оппенгеймера» писали українці заходу, сходу та південного заходу.
Новини про обидва фільми переважали у новинних рубриках ЗМІ. А от у рубриках на кшталт «Розваги» згадувань про стрічки було удесятеро менше. Та все ж більшість згадувань, 88,4 % від загальної кількості, — це дописи у соціальних мережах.
Хвилинка цікавих фактів: найчастіше у згадуваннях про «Барбі» траплялися слова, які описують сюжет, героїв чи головну акторку. Натомість згадування про «Оппенгеймера» переважно стосувалися імені режисера Крістофера Нолана.