Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Феномен Барбі: як популярна лялька вийшла у тренди пошуку

Марія Скрипник
Марія Скрипник Контент маркетолог в Serpstat
7 серпня 2023 4 хвилин читання

Незабаром лялька Барбі, що виробляє компанія Mattel у США, відсвяткує свій 65-річний ювілей від моменту створення. Однойменний фільм зробив популярну ляльку одним із головних трендів, і такий приголомшливий успіх не в останню чергу заслуга ідеально грамотного маркетингу. Команда Serpstat дослідила кілька чинників, що вплинули на пошуковий та контент-маркетинг.

Нестандартна реклама фільму «Барбі»

Маркетингова команда, що стояла за створенням фільму «Барбі», мала ясне розуміння важливості привернути увагу глядачів за допомогою яскравого контенту, який міг би стати вірусним. Кампанія, спрямована на просування фільму, була широкомасштабною та містила в собі такі елементи, як рожеві рекламні щити, на яких була лише дата виходу фільму, новини про те, що у світі не вистачає фарб певного рожевого відтінку, оголошення про здавання в оренду рожевого будинку мрії Барбі в Малібу за допомогою Airbnb для суперфанатів, а також проведення сотень AR-вистав.

Крім стандартних рекламних методів фільм уклав безліч угод з брендами для продажу товарів Барбі. 

Маркетинг «Барбі» Маркетинг «Барбі»

Як додаткова частина промоакції була використана кросовер-подія Barbenheimer, яку створили фанати. Завдяки цьому на фільми «Барбі» та «Оппенгеймер» продали понад 20 тис. квитків в один день у кінотеатрах мережі AMC Theatres.

Barbenheimer Barbenheimer

Яскраві функції у пошуковому маркетингу

Перед випуском фільму компанія Google представила функцію Barbie Easter Egg, яку можна знайти, виконавши пошукові запити на імена «Грета Гервіг», «Марго Роббі» і «Раян Гослінг».

Barbie Easter Egg Barbie Easter Egg

Ознайомитися з іншими прикладами Easter eggs в Google можна при пошукових запитах популярних фільмів, як-от Batman, серіалу «Друзі», відеогри The Last of Us тощо.

Пасхалки Google Пасхалки Google
Пасхалки Google Пасхалки Google
Рожева сумочка видається при запиті «Білявки в законі» Рожева сумочка видається при запиті «Білявки в законі»
Easter eggs для запиту «Фібі Буффе» під час 25-річного ювілею серіалу «Друзі» Easter eggs для запиту «Фібі Буффе» під час 25-річного ювілею серіалу «Друзі»
Пасхалки Google Пасхалки Google

Виявлення таких цікавих моментів у Google сприяє успіху пошукового маркетингу, стимулюючи зацікавленість користувачів та збільшуючи трафік на платформі. Коли користувачі знаходять такі «Великодні яйця», або пасхалки, вони неодмінно діляться ними з друзями у соцмережах, що збільшує привабливість Google для нових користувачів. Крім того, подібні віртуальні знахідки допомагають покращити функціональність пошукової системи, що спонукає користувачів продовжувати активно користуватися пошуком Google.

Дивовижна динаміка у трендах пошуку

Щоб дослідити трендові ключові слова, пов’язані із Barbie, команда Serpstat створила інфографіку, використовуючи Парсинг частотності ключових слів від Serpstat, Трендові запити та Аналіз ключових фраз.

Трендові ключові слова, пов’язані з Barbie Трендові ключові слова, пов’язані з Barbie

Команда, що створила «Барбі», здійснила звернення до сучасних та значущих питань, що робить цей інфопродукт першорядною темою для контент-мейкерів.

Коротка післямова

Неочікувано, але маркетингова команда, яка працювала над фільмом «Барбі», стала джерелом цінних навчальних матеріалів. Їх інноваційний підход відкрив більше інсайтів щодо пошукового маркетингу, контент-маркетингу і віральних промометодів. Навіть якщо ці стратегії були спрямовані головним чином на кіноіндустрію, вони мають великий потенціал для використання в інших сферах. Такі методи можуть мати певні ризики, але вони ефективні для залучення більшої аудиторії та максимізації впливу бренду.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Що повинні знати маркетологи про український YouTube

AIR Brands 4 години тому

Як ми створювали першу афіліатку в українській бʼюті-сфері: кейс FABO Affiliate Program

Владислав Миронович 5 годин тому

Фриланс серед жінок набирає популярності: аналітика Freelancehunt

Анастасія Бондаренко 6 годин тому

Три речі, які потребують постійної уваги підприємця

Владислав Миронович 9 годин тому

Що розказати про себе, аби отримати роботу: освітній проєкт STEM is FEM провів вебінар із LinkedIn-амбасадоркою Тамарою Міщеріною

Sofiia Tepla 10 годин тому