Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Чи можна встигнути на новорічні продажі, якщо створити магазин прямо зараз? Спойлер: можна

Василь Солонецький
Василь Солонецький Власник агенції Sova Marketing
24 листопада 2023 5 хвилин читання

Якби п'ять років тому мені сказали, що можна в листопаді створити інтернет-магазин і за новорічний сезон вийти на 7 млн грн доходу, я б розсміявся: абсурд, це неможливо! Але розвиток конструкторів онлайн-вітрин та рекламних інструментів за останні роки настільки розвинувся, що запустити магазин і почати продавати можна буквально за кілька тижнів. 

На прикладі кейсу моєї агенції Sova Marketing покажу, як ми запустили новий магазин за місяць до новорічного сезону. Можливо, цей кейс змотивує вас знайти надійних постачальників та більш скрупульозно налаштувати рекламні кампанії. 💪

Магазин на конструкторі за два тижні

Магазин ми створили у листопаді 2022 року спеціально до новорічних продажів. 

 • Категорія: електроніка. 
 • Конструктор: обрали "Хорошоп". Адже він адаптивний, швидкий, має багато безкоштовних шаблонів, які можна як завгодно переробляти.
 • Вже була налагоджена співпраця з постачальниками.
Інтернет-магазин Інтернет-магазин

Це був другий сайт клієнта. Товари пересікалися з асортиментом першого сайту на 80-85%, але суть в тому, що другий магазин ми зробили більш універсальним.

Тобто, якщо перший сайт був заточений лише під категорію “Електроніка”, то другий магазин ми зробили мультикатегорійним, такий собі мінімаркетплейс. Щоб у певний сезон і на свята мати можливість акцентувати увагу на різних товарах.

Інтернет-магазин Інтернет-магазин

На упаковку магазину (картки товарів, описи, фотографії, теги, оптимізація, перевірка мобільної версії) витратили до двох тижнів. 

Рекламна кампанія, інструменти 

Наприкінці листопада 2022 року, після запуску вітрини, ми почали рекламну кампанію зі звичайного Google Shopping. А десь у середині грудня перейшли на Google Performance Max, Google Shopping при цьому також залишився. 

 • Місячний бюджет: 5000 грн на день

Google Performance Max — це останній і найбільш автоматизований інструмент реклами Google Ads. Ви завантажуєте контент, налаштовуєте основні показники, а реклама самостійно знаходить потрібну ЦА та приводить лідів. 

Також були розроблені два відеоролики до 15 секунд для максимального охоплення цільової аудиторії і більшої впізнаваності бренда у медіапросторі. Відеоролики використовували на нову аудиторію + ремаркетинг. І рекламувались разом з фідом даних.

Ось як це виглядало на YouTube:

Інтернет-магазин Інтернет-магазин

Завдяки рекламним відео за місяць ми змогли додаткото охопити більш ніж 600 000 користувачів та отримати 3000+ трафіку.

І ось що у нас вийшло за грудень:

Інтернет-магазин Інтернет-магазин
 • Витрати на рекламу: 166 724 грн грн
 • Дохід: 7 233 168 грн
 • Вартість конверсії: 174 грн
 • Середній чек: 7 558 грн
 • Середня рентабельність: 43,38%
 • Транзакції: 957

Спочатку у звичайного Google Shopping був бюджет 2000 грн на день, але потім, коли інші кампанії розкачалися, ми знизили його, як вже сказав вище, і перерозподілили у бік Performance Max. 

Зверніть увагу на канал Google Free Listings. Це така програма від Google, що дає можливість безкоштовно показувати товарні оголошення у Google Shopping для інтернет-магазину. Якщо ви ще не користуєтесь цим каналом, то обов’язково раджу. Нам цей канал без будь-яких вкладень приніс понад 50 000 грн. 

І скажу про Direct (прямий трафік) та Organic (SEO). Тут товарообіг майже 1 млн грн, і це лише за два місяці. Зауважу, що SEO-посиланнями ми почали займатися від грудня. 

Поради для бізнесу на новорічний сезон 2024 року

У нас працювало дві кампанії Google Performance Max з одним і тим же фідом. Так можна робити, і я навіть скажу, що так робити потрібно. У мене є кейси, де я навіть чотири кампанії запускаю на один і той самий фід. 

Але зверніть увагу:

 • На кожну групу об’єктів у Google Performance Max ви маєте створити різні сигнали аудиторії. Щоб там ні в якому разі не пересікалися ключові слова та посилання на конкурентів. Це суперважливо. 
 • Заголовки, описи і фото бажано, щоб були різні. Залишити можна, але рекомендую все ж пропрацювати: з досвіду скажу, що результат буде набагато кращим, якщо контент буде відрізнятися.  
 • Я бачу за різними магазинами, що якщо працює два Google Performance Max чи дві кампанії Google Shopping з українським фідом і російським фідом, то український фід дає кращий результат. 

І дам кілька основних рекомендацій для підприємців:

 • 1
  Запускайте новорічний розпродаж, закреслені ціни. 
 • 2
  Використовуйте новорічний дизайн, картки товарів прикрасьте новорічними елементами. 
 • 3
  Організуйте безкоштовну доставку або знижки від певної суми. 
 • 4
  Ціна зі знижкою у % виглядає більш привабливо, ніж фіксована ціна. Використайте це на свою користь.
 • 5
  Спочатку mobile, потім desktop. Спершу аналізуйте, чи зручно купувати зі смартфону. 
 • 6
  Створіть окрему категорію під Новий рік, де будуть топові товари. 
 • 7
  Не нехтуйте SEO-оптимізацією, щоб вам хто не казав. 
 • 8
  Орієнтуйтесь спочатку на Google Shopping, потім на Google Performance Max.

Сподіваюсь, цей кейс та поради допоможуть вашому інтернет-магазину підготуватися до новорічного сезону 2024 року. Успішної торгівлі!

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як співпраця з командами Support та Sales допомагає створювати кращі продукти

Yana Yevsiukova 7 годин тому

EdTech: особливості правового регулювання

Владислав Миронович 8 годин тому

Чи обов’язково підприємцям використовувати платіжні термінали

Владислав Нечипорук 11 годин тому

Як контент-маркетологи використовують штучний інтелект

Сергій Коноплицький 3 березня 2024 12:40

Agritech в Україні: юридичні виклики та інвестиційний вимір

Владислав Миронович 1 березня 2024 19:00