Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Бізнес-практика: як правильно продавати на Shafa.ua

Христина Коновалова
Христина Коновалова journalist, editor
27 грудня 2022 4 хвилин читання

SPEKA продовжує серію матеріалів про те, як розпочати бізнес e-commerce на найбільш популярних в Україні маркетплейсах. Експерти Shafa.ua розповідають про досвід роботи підприємців на платформі. 

Нагадаємо, раніше SPEKA публікувала рекомендації, як стати успішним продавцем на Prom.ua, чи можна вигідно продавати речі на Shafa.ua та як відкрити власний бізнес на Bigl.ua

Маркетплейс Shafa.ua: можна придбати 22 млн товарів 

Як розповідають аналітики маркетплейсу Shafa.ua, проєкт запустили у 2013 році. Спочатку це був майданчик, де можна було продати та придбати вживані речі здебільшого відомих брендів. Та згодом сюди прийшли виробники handmade-товарів, крафтових виробів. Shafa.ua також стала зручним стартом для тих підприємців, які тільки розпочинають свою справу.

Сьогодні на маркетплейсі представлені 22 млн товарів. Щомісяця активно працюють понад 150 тис. продавців, а кількість продажів сягає 350 тис. 

Зараз команда Shafa.ua працює над покращенням користувацького досвіду. Зокрема, над правилами роботи продавців: контроль за наявністю товарів, своєчасна відповідь клієнтам, якісне обслуговування. Також розвиває та вдосконалює функцію безпечної оплати, що захищає кошти клієнтів від шахраїв. 

Як торгувати на Shafa.ua: реальний досвід

Підприємиця Наталя говорить, що спочатку продаж товарів на маркетплейсі був лише хобі та додатковим заробітком. «Мама після основної роботи знаходила час та шила одяг. Для продажу речей ми розглядали платформи з безкоштовним входом. Першими були Instagram та Shafa. Ці майданчики і досі лишаються основними каналами продажу. Так ми працювали понад рік, а потім почали розширюватися», — говорить дівчина. 

Бізнес на Shafa.ua може бути не тільки хобі, але й сімейною справою Бізнес на Shafa.ua може бути не тільки хобі, але й сімейною справою

За її словами, родина обрала маркетплейс Shafa.ua через безкоштовний вхід, легкий функціонал, адекватну комісію. Також майданчик дає непогані продажі. 

«Дещо на Shafa.ua можна покращити. Наприклад, складно зрозуміти, помічені товари чи ні, а раптом продубльовані», — говорить Наталя.  

Також Shafa.ua має мобільний застосунок, але там не всі функції, що є на сайті. «Невідомо, як формується видача і чи впливають на неї ключові слова. Чи вони досі на етапі тестування», — доповнює вона. Також багато клієнтів запитують у неї, як обрати розмір у замовленні, то було б добре додати і такий функціонал.

Поради B2B: бути бізнесу на Shafa.ua чи не бути

Підприємиця Наталя підготувала поради для тих, хто хоче відкрити власний магазин на Shafa.ua:

  • Для успішних продажів важливий візуальний контент. Його унікальність впливає на видачу серед Google-картинок і збільшує шанси, що клієнт знайде ваш товар. Фото мають бути якісними та привабливими, щоб продукт хотілося купити. 
  • Опис товару має бути максимально повноцінним, щоб клієнт не витрачав час на запитання, а одразу міг оформити замовлення. 
  • Треба постійно оновлювати асортимент, додавати новинки за можливості. Щойно додані товари на Shafa.ua вище видаються, і клієнти люблять новеньке.
  • Підглянуті у когось ідеї або підхід «зараз це дуже популярно, всі продають, треба й собі таке» не спрацьовують. Робити бізнес треба від душі.

Як стати успішним інтернет-підприємцем: рекомендації від команди Shafa.ua

  • Ваша сторінка на Shafa.ua — це віртуальний магазин, в який заходять клієнти. Зробіть його естетично привабливим, намагайтеся завантажувати фото в єдиному стилі. 
  • Уникайте граматичних та орфографічних помилок у назві та описі товарів. Вкажіть про речі всю наявну інформацію та не приховуйте недоліки. 
  • У картці товару є поле «Ключові слова». Підбирайте тільки ті, що максимально точно описують вашу річ. Так ви збільшує шанси, що покупець, який шукає щось схоже, знайде саме ваше оголошення. Не треба вписувати мало пов'язані з товаром слова. 
  • Якщо клієнти часто запитують про такі деталі, як заміри та матеріали виробів, вкажіть цю інформацію в описі. Так ви економите власний час та не втрачаєте покупців, які не люблять ставити додаткові запитання. 
  • Продавайте речі, що відповідають сезону. Легкі сукні взимку купуватимуть менш охоче, ніж теплі вироби. 
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Бронювання, мобілізація, податки, ФОП в IT — головне з вебінару SPEKA

Олександр Тартачний 5 годин тому

Open Data. Unbroken: як отримати гранти для проєктів open data

Ганна Гілова 30 травня 2023 14:43

В Україні активізувалися фішери — звіт Microsoft Cyber Signals

Ганна Гілова 30 травня 2023 10:29

Як почати бізнес на OnlyFans

Ганна Гілова 29 травня 2023 14:15

Піцерія Нової Зеландії пропонує заплатити за замовлення після смерті

Ганна Гілова 28 травня 2023 10:01