Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

П’ять трендів у SMM, які залишаються актуальними у 2024 році

OMG agency
OMG agency ком'юніті-агенція
30 січня 2024 5 хвилин читання

Враховувати тренди у стратегії комунікації — це мастхев для підвищення показників своїх сторінок та активної взаємодії з аудиторією, яка уважно стежить за змінами у соцмережах. Крім того, тренди у соціальних мережах є ще одним інструментом, який дозволяє вам бути конкурентоспроможними. При цьому деякі тренди на топових місцях уже декілька років поспіль. Які саме будуть актуальними цього року, ми зібрали для вас тут.

Зауважте, що торішнє дослідження про медіаспоживання українців показало такий розподіл уваги за соцмережами:

Дослідження про медіаспоживання українців Дослідження про медіаспоживання українців

Такі дані дозволяють говорити про актуальність відеоконтенту, доцільності створення телеграм-каналу бренда як інструменту ближчої комунікації з аудиторією. Між Instagram  та ТіkТоk розподіл приблизно однаковий, але завдяки створенню різних стратегій бренд може охопити різні сегменти аудиторій і збільшити впізнаваність серед споживачів.

Тренд №1: працюємо з блогерами

Інфлюенс-маркетинг продовжує набирати обертів. І не дарма, адже саме цей інструмент дозволяє будувати більш автентичні та міцні відносини бренда з аудиторією. Завдяки партнерству з інфлюенсерами компанії можуть створювати нішеві спільноти з теплої аудиторії блогера.

Інсайт ОМГ: хочеш класну інфлюенс-кампанію — став чітке ТЗ та пиши креативні сценарії, щоб влучно донести меседж аудиторії.

Підтверджено нашими кейсами «Донер Маркет» та «Бащинський». 

Тренд №2: аудиторія створює контент

Контент, створений користувачами (UGC), є потужним способом зміцнення довіри та взаємодії. Бренди дедалі більше заохочуватимуть своїх підписників створювати унікальний контент, який передає зацікавленість юзерів у продукті й зміцнює їхні соціальні зв'язки.

Креативний кейс вийшов цьогоріч із «Садочок» — більш ніж 13 тисяч листівок було згенеровано у чатботі. Розсилаючи листівки близьким, роблячи репости та дописи про конкурс, аудиторія органічно збільшила кількість згадувань про бренд навіть поза межами «Інстаграму».

Садочок Садочок

Тренд №3: будуємо комʼюніті

Створення спільнот навколо вашого бренда — це тренд, який набиратиме ще більших обертів. Залучення відданої онлайн-спільноти може сприяти лояльності та довгостроковому успіхові.

Так, уже третій рік поспіль ми створюємо кампанії для Flint. Кожна кампанія має освітню складову, аудиторія звикла бути з брендом, бо завжди відбувається щось цікаве, корисне і з класними призами. 

Святкова комунікація до Дня Незалежності була ще однією кампанією для комʼюніті.  Ми використали тренд на соціальну потребу: бути з усіма, навіть із різних міст, вітати своє місто, ділитися знаннями та дізнаватися нове.  Отримати автентичні подарунки й лімітовану продукцію — усе це стало можливо завдяки креативній кампанії «Flintкривай країну!».

День Незалежності День Незалежності

Тренд №4: відеоконтент для мільйонних охоплень

Відеоконтент домінує у соціальних медіа протягом деякого часу, і він лише зростатиме. У 2024 році очікуємо сплеск відеоконтенту на таких платформах, як TikTok і Instagram Reels. Зазначимо, що на відміну від попередніх років TikTok почав просувати більш довгі відео, а це означає, що ця платформа починає конкурувати за увагу користувачів ютуба. У брендів з'являється можливість створювати цікавий та інформативний контент.

Бренди продовжуватимуть використовувати потужність відео, щоб залучати свою аудиторію та розповідати переконливі історії. Оскільки проміжок уваги скорочується, привабливість короткого відеовмісту незаперечна, що робить його важливим інструментом для захоплення та збереження інтересу глядача.

Як за один рилз зібрати мільйонні охоплення, читайте у кейсі для Flirtini. Розписали покроково, як саме створити таке відео — дякуйте і користуйтеся!

Flirtini Flirtini

Тренд №5: маркетинг, який не продає, а рекомендує

Трендом стали регулярні пости, персоналізація та фокусування на вигодах, перевагах, можливостях, а не на болях і негативних сценаріях.

Негативу вдосталь, тож зосередьтеся на тому, як підтримати споживачів. Як потурбуватися у прямому сенсі про комфорт, як зовнішній, так і внутрішній!

Ми довели, що навіть у рекламі це можливо! Кейс Spraga став справжньою надихаючою комунікацією, де ми показали, як важливо піклуватися про себе, про щоденні ритуали, про відпочинок і про підтримку. Кампанії із соціальною складовою — те, що буде завжди в тренді.


Щасливого та успішного нового рекламного року! Інтегруйте тренди та кейси у вашу стратегію, і все вийде!


Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Стратегії укладання договорів: ключові принципи та ефективні підходи

Іван Бєдний 14 годин тому

Шлях Польщі до європейських грантів: лайфхаки та рекомендації для України

Світлана Бовшовська 17 годин тому

Як штучний інтелект трансформує лікування захворювань очей

Владислав Миронович 24 травня 2024 17:57

Support day: як інженеру стати ближчим до продукту

Владислав Миронович 24 травня 2024 17:00

Продаж товару на умовах післяплати: чи потрібно застосовувати ПРРО/РРО?

Дарина Ціва 24 травня 2024 15:00