Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Заспокійливе для себе та директу: як бути на зв’язку з клієнтами та не зʼїхати з глузду

Маргарита Кудрина
Маргарита Кудрина KeyCRM
10 вересня 2023 8 хвилин читання

Коли директ «розривається», а вільних рук не вистачає, ризик втратити потенційних клієнтів збільшується. Розповідаємо, як залишатися на зв'язку навіть у період сезонних «завалів», вчасно відповідати покупцям і водночас не з'їхати з глузду.

Встигнути все?

Більшість клієнтів надають перевагу месенджерам і соцмережам для спілкування з брендами. Текстова комунікація рулить, адже більшість людей тихо ненавидить телефонні дзвінки. Написати запитання щодо товару, уточнити розмірну сітку чи умови оплати майже завжди зручніше в Instagram, Facebook, Telegram, Viber.

Ми живемо у світі миттєвих комунікацій: клієнт, який запитує про товар в Instagram, розраховує отримати на нього відповідь протягом 15-30 хвилин. Ринок перенасичений конкурентами, тому якщо ваші менеджери не встигають, покупець знайде компанії, що реагують швидше.

Як клієнти спілкуються з брендами Як клієнти спілкуються з брендами

77% покупців називають економію їхнього часу найважливішою складовою якісного сервісу. Що це означає для брендів? Що обслуговувати клієнтів потрібно ще швидше. Вони хочуть, щоб ви відповідали на їхні запитання “тут і зараз”. А враховуючи, що кожен із нас користується відразу кількома застосунками, компанія може отримати повідомлення з будь-якого.

Не губіть ліди на початку взаємодії

Одна з найочевидніших речей, яка часто залишається непоміченою, — втрата лідів на початкових етапах взаємодії. 

Просто уявіть: ваші менеджери працюють з інтернет-магазином, відповідають на дзвінки, запитання в соцмережах, контролюють оплати, товарні залишки, відправлення. Звісно, у цій шаленій круговерті можна легко забути про запитання щодо розміру джинсів у Instagram або взагалі загубити лід в Telegram.

Тут є три варіанти:

  • найняти додаткових акаунт-менеджерів, які розгрібатимуть «завали» в директі;
  • запаритися самому, але ми всі знаємо, до чого це призводить → 🤯;
  • автоматизувати обробку замовлень із месенджерів і соцмереж в одній програмі.

Сьогодні на ринку вже є українські продукти, які дозволяють зменшити навантаження на менеджерів і покращити клієнтський сервіс.

Один робочий кабінет CRM — для всіх задач

Підписуйтеся на наші соцмережі

Щоб створити єдиний центр комунікації, можна використовувати одну із українських Crm-систем, наприклад, KeyCRM

Це рішення поєднує всі чати в одному вікні — менеджери одразу бачать всі вхідні діалоги прямо в CRM-системі, ведуть там спілкування, воронки продажів, оформлюють і контролюють замовлення тощо.

1. Вся комунікація з клієнтами в одному вікні

Діалоги з чатів (сайти, інтернет-магазини, маркетплейси), месенджерів і соцмереж (Instagram, Viber, Telegram, Facebook Messenger) автоматично підтягуються в інтерфейс CRM. Ви не пропустите жодну заявку, повідомлення клієнтів не загубиться і не залишиться без відповіді.

«Клієнти звертаються до нас із різних каналів: Telegram, Facebook, телефон. Усі заявки з сайту, соцмереж і месенджерів, дзвінки та решта автоматично падають в CRM-систему. У воронках є кнопки швидкого зв’язку через месенджери – я натискаю цю кнопочку, і відкривається вайбер чи телеграм із контактом клієнта. Це неймовірна економія часу».
Анжеліка Правник, компанія з психодіагностики Giunti Psychometrics

2. Зручне сортування та розподілення запитів

«Хтось відповів цьому клієнту?», «Візьміть нову заявку», «Там запитання висить пів дня». Інколи хаос у процесах настільки очевидний, але компанія продовжує до останнього не помічати «слона в кімнаті». 

З CRM-системою команді буде легше розподіляти клієнтів і діалоги між собою. Можна задати будь-який принцип розподілу — за черговістю, конкретними покупцями, рівнем завантаженості тощо. У KeyCRM видно, скільки повідомлень від замовників потребують відповіді, щоб ніхто з менеджерів нічого не прогавив.

Як бути на зв’язку з клієнтами та не зʼїхати з глузду Як бути на зв’язку з клієнтами та не зʼїхати з глузду
«Розподілення заявок для нас дуже важливо, бо є чотири менеджери, і потрібно автоматично між ними розподіляти запити, щоб не було конфліктних ситуацій. Дуже зручна фільтрація повідомлень: «мої», «мої+непризначені». Повідомлення в системі підсвічується «непрочитаним», пропустити його просто неможливо».
Дмитро Шеремета, клінінгова компанія «Чистота»

3. Контроль за ToV і швидкістю відповіді

Керівникам важливо бачити, як саме менеджери спілкуються з клієнтами: чи дотримуються скриптів і Tone of Voice, чи не змушують клієнтів довго чекати, і чи не втрачає бізнес через це ліди. Коли все спілкування переноситься в CRM, працівникам не обовʼязково навіть мати доступ до корпоративних акаунтів, а керівник завжди може перевірити якість і швидкість комунікації.

«Я була приємно здивована, що можна перенести діалоги з інстаграму в crm-систему. Менеджер, який працює з директом, може навіть не мати фізичного доступу до Instagram-сторінки бренду. Як на мене, це дуже круто й безпечно для власника бізнесу».
Вікторія Ридаш, магазин деревʼяних пазлів Woods Story

4. Вбудована офіційна інтеграція з Instagram 

У KeyCRM є вбудований офіційний модуль Instagram, який виводить інста-продажі на новий рівень. В робочому кабінеті CRM ви бачитимете не тільки повідомлення з директу, а й коментарі під постами, реакції та взаємодії зі сторіс.

«Для нас критично важлива інтеграція з інстаграмом, бо 70-90% продажів приносить саме він. Після того, як ми перенесли процеси в KeyCRM, команді дуже зручно через канбан розбивати діалоги інстаграму відповідно до воронки продажів».
Андрій Шулик, бренд дизайнерського одягу Impact

5. Шаблони повідомлень для економії часу

У CRM можна заздалегідь підготувати шаблони повідомлень, щоб використовувати їх у SMS і чатах. Це економить час на відповідь і обробку замовлень.

Як бути на зв’язку з клієнтами та не зʼїхати з глузду Як бути на зв’язку з клієнтами та не зʼїхати з глузду
«Для мене wow-штука — це шаблони повідомлень. Я обрала певну стилістику, підготувала стандартні тексти, і тепер немає різниці, який саме менеджер відповідає покупцю — завдяки шаблонам всі працюють системно».
Лариса Ковальчук, магазин веганських і вегетаріанських продуктів «Пан і веган»

6. Привʼязка повідомлень із різних каналів до одного покупця

Омніканальна комунікація — це плюс, але що робити коли один і той же клієнт пише в інстаграм, робить замовлення на сайті, потім уточнює інформацію у телеграмі чи вайбері. Завдяки CRM-системі всі діалоги з різних каналів підвʼязуються в одну заявку. Менеджерам не потрібно «впізнавати» клієнта — це зробить CRM-система.

«Падає заявка, ми ведемо потенційного клієнта по налаштованій воронці в KeyCRM. Ми бачимо переписки з різних каналів і зв’язуємо всю комунікацію в один запит. Координація чатів з цього погляду максимально важлива, особливо для нашого бізнесу». 
Роман Паскевич, інтернет-магазин «All Parts»

7. Мобільна версія — управління процесами на льоту

Зручність проявляється у дрібницях. З CRM ви не привʼязані до робочого місця та ноутбука. Вести комунікацію, приймати замовлення та оплати, оформлювати відправлення можна зі смартфона.

«В 1950-ті роки в США було таке позиціювання автомобіля — чиста свобода. Тобто купив машину, сів і поїхав, куди хочеш. Думаю, в сучасному світі CRM–система стала потужною машиною, що дає цю свободу. Це можливість бути вільним, їхати кудись і водночас продовжувати операційну роботу, контролювати бізнес, аналізувати результати та зростати без прив’язки до місця».
Олександр Василига, крафтова броварня MakarBeer
Як бути на зв’язку з клієнтами та не зʼїхати з глузду Як бути на зв’язку з клієнтами та не зʼїхати з глузду

Страждання — це вибір. Не варто страждати через «завали» в директі, загублені запити та втрачені ліди, якщо роботу з чатами, месенджерами та соцмережами можна полегшити з допомогою CRM.

Використовуйте CRM, залишайтесь на звʼязку з клієнтами та не випробовуйте свою нервову систему на міцність.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як бізнес-спільноти сприяють розвитку вашого нетворку

Максим Олійник 2 липня 2024 11:35

Бренд, побудований на провокації та сексуалізації: історія Playboy

Артем Беседа 27 червня 2024 17:41

Як я провела Ukrainian Blockchain Week 2024

Владислав Миронович 27 червня 2024 10:00

Що таке DRaaS-рішення і чим воно корисне для бізнесів

Maris Sperga 26 червня 2024 11:36

Розвиток блогу та зважена рекламна стратегія: як компенсувати вплив сезонності на трафік

Наталія Раскопа 24 червня 2024 11:00