Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Заборона російського ПЗ в Україні: про що говорили під час шоуруму «Своє.ІТ»

Богдан Камінський
Богдан Камінський
8 вересня 2023 4 хвилин читання

8 вересня в Києві проходить конференція «Своє.ІТ. Шоурум українського ПЗ», де понад тисячі відвідувачів тестують десятки програм від українських компаній-розробників.

Захід організував хмарний провайдер GigaCloud. За словами представників компанії, їхня мета — довести, що українські розробки не поступаються якістю закордонним аналогам і саме ними варто заміняти ворожі російські програми.

Ми проґавили захоплення нашого ринку російськими 1С, Бітріксом та іншими програмами
Володимир Бєлов, генеральний директор GigaCloud Ukraine

За словами Бєлова, російськими програмами користується понад 70% українського бізнесу. Тож він закликає переходити на ПЗ від українських розробників.

Що таке шоурум «Своє.ІТ»

Організатори впевнені, що формат шоуруму дозволив відвідувачам на місці протестувати десятки програм від українських розробників та отримати консультацію щодо їх впровадження. Такий підхід економить час на пошук потрібного рішення та показує його переваги безпосередньо в робочому процесі. 

Учасники конференції «Своє.ІТ» тестують українське ПЗ
Учасники конференції «Своє.ІТ» тестують українське ПЗ
Учасники шоуруму «Своє.ІТ» тестують українське ПЗ

На шоурумі представили понад 30 програм з документообігу, бухобліку, CRM та ERP-систем, рішень для колцентрів та служб технічної підтримки тощо.

Спікери розповідали про автоматизацію, тренди в розробці програм і небезпеку від користування російським продуктом. 

Перспективи заборони російського софту

Учасники конференції обговорили неочевидні ризики використання російського софту та необхідність відмови від нього. Деякі компанії пропонують заборонити вороже ПЗ на державному рівні.

На конференції «Своє.ІТ» обговорили перспективи заборони російського софту
На конференції «Своє.ІТ» обговорили перспективи заборони російського софту
На конференції «Своє.ІТ» обговорили перспективи заборони російського софту

Наприклад, асоціація IT Ukraine виступає за повну вилучення з обігу продуктів країни-агресора та розпочинає проєкт «Ворожий софт». З пропозицією заборонити використання російських програм планують звертатися відразу в РНБО.

Колишній виконавчий директор Асоціації Костянтин Васюк зазначив, що російський софт — це теж зброя ворога, здатна завдати втрат економіці України, соціальній сфері, безпеці. ІТ Ukraine вже виокремили близько 80 програм, які несуть загрозу та які досі використовують українці. Серед них , UA-Бюджет, Bitrix24 та Advego.

У Work.ua вдалися до більш жорстких заходів. Платформа вже розірвала контракти сумою 8 млн грн на рік з 220 компаніями, що не вийшли з російського ринку. 

Ми маємо право знати, продукцію, якого бренду купуємо, в тому числі програмне забезпечення
Work.ua

Багато українців не усвідомлюють, що користуються російськими сервісами

За словами організаторів та учасників шоуруму, багато українських бізнесів навіть не підозрюють, що використовують ворожі сервіси.

Директор та співзасновника компанії з автоматизації ресторанів Poster Родіон Єрошек розповів, що з початком повномасштабного вторгнення російські системи автоматизації ресторанів iiko та r_keeper активно маскували своє коріння. Розробники змінюють структуру власності, оголошують про релокейт працівників та незалежність від з рф.

Ба більше, iiko взагалі оголосила про створення міжнародного бренду Syrve, який закуповують українські заклади. Він нібито не пов’язаний з росією, але це не так, зазначив Єрошек.

Учасники шоуруму впевнені, що замінити російські сервіси українськими можливо. За словами співзасновника ТОВ «Вправно» Вадима Козяка, в Україні вже існує ПЗ, яке функціонально не відрізняється від 1С, коштує так само та повністю покриває потреби бухгалтерії та автоматизації.

Проте вони визнають, що перебудова бізнес-процесів несе певні ризики. Тому Козяк запропонував сплановане та послідовне введення санкцій проти російського ПЗ.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Яке озброєння США передали Україні за час війни

Анастасія Ковальова 2 години тому

Українська A3tech сертифікує машину для розмінування MV-10

Вікторія Рудзінська 13 червня 2024 17:08

Родичі поранених військових можуть скористатися новим сервісом від Укрзалізниці

Владислав Паливода 12 червня 2024 12:01

Масована ракетна атака на Україну 12 червня 2024 року: деталі

Владислав Паливода 12 червня 2024 09:49

Західних мікросхем у росії поменшає: США планують посилити санкції до їхнього доступу

Владислав Паливода 12 червня 2024 08:07