Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

«Перейти з російського софту на український — це як купити новий телефон»: інтерв'ю з Дмитром Бугаєнком, співзасновником та CEO Work Assist Group

Владислав Миронович
Владислав Миронович Журналіст та редактор колонок SPEKA
21 лютого 2023 5 хвилин читання

Російське вторгнення спонукало багато компаній відмовлятися від російських програм та шукати вітчизняні або закордонні аналоги. Про те, чи важко це зробити та чи може український софт замінити російський, ми поговорили з підприємцем, бізнес якого вже має такий досвід.

Дмитро Бугаєнко
Дмитро Бугаєнко
CEO Work Assist Group

Розкажіть про вашу компанію. Що вона робить і які послуги пропонує? 

Work Assist Group надає послуги аутсорсингу, щоб бізнеси могли зосередитися на управлінні та повністю реалізувати поставлені бізнес-цілі. Цінність компанії — це люди, готові підтримати клієнта на кожному етапі діяльності. Також ми надаємо послуги франшизи, беремо під свою опіку тих, хто готовий будувати бізнес разом із нами.

Як виникла ідея запуску цього бізнесу?

Все дуже просто: ми з моїми партнерами колись зрозуміли, що всі працюють за одним шаблоном: знайшов клієнта, дав йому працівника, забрав за нього гроші і забув. Ми ж хотіли створити щось нове, тож вирішили відкрити свою фірму, але завжди зважали на якість послуг.

Наприклад, у нашому штаті є відділ якості, відділ супроводу, які працюють 24/7, для внутрішніх працівників є психолог і коуч. Згодом це все переросло в ідею і наше ноу-хау під назвою «партнерська франшиза». Ми не продаємо франшизи, ми інвестуємо кошти та час у наших нових партнерів.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Робота майже будь-якого бізнесу сьогодні пов'язана з використанням ІТ-продуктів. Розкажіть, які ІТ-системи ви використовуєте і для чого, яку користь вони приносять?

Ми використовуємо PlanFix, Bitrix, Finmap. Перші дві слугують базами персональних даних і системи, де ми робимо всі наші звіти та ставимо завдання для команди. Кожен з відділів використовує ці програми для своїх цілей, наприклад, відділ рекрутації вносить у систему кандидатів, яких зрекрутували і які їдуть до нас на роботу. Відділ адміністрації вже може взяти їхні документи та зробити для них запрошення і контракт, який вони підпишуть, коли приїдуть. Відділ супроводу прописує у Planfix, де перебуває людина і коли вона буде у нас, це дозволяє контролювати кожну ситуацію в компанії. Finmap — це програма для фінансових звітів та ведення бухгалтерії фірми.

Зараз багато підприємств відмовляються чи вже відмовилися від російського софту. Чи був у вас такий кейс? І якщо був, то що вас до цього спонукало?  

Дійсно, до повномасштабного вторгнення ми користувалися програмою «ПланФакт», але це російська програма, тож для нас було випробуванням швидко знайти нову, бажано українську. Наш вибір зупинився на Finmap. Також ми зараз працюємо над тим, щоб перейти з російського Bitrix на іншу платформу, це доволі складно, але питання згодом вирішиться.

Чому ви обрали саме цей продукт? Для вас було принципово, щоб це був саме український продукт чи на першому місці стояла його функціональність?

Так, для нас завжди на першому місці стоїть функціональність софту та контакт із розробниками, бо багато чого змінюємо під себе. Добре те, що Україна і в цьому плані йде попереду всіх. Finmap — це українська програма, і вона дійсно неймовірна, я можу порівняти її софт із софтом monobank. Це дуже зручно та надійно, а головне, що гроші за користування йдуть в Україну. 

Наскільки важко було перейти з однієї ІТ-системи на іншу? Як відбулося її впровадження?

Це досить довготривалий процес, оскільки треба перенести всю накопичену роками базу з однієї платформи на іншу. Я пишаюся своїми працівниками, тому що вони змогли зробити це за два тижні, хоча зазвичай у великих компаніях такі зміни впроваджуються пів року. 

Ми розробляли під себе нову систему, але паралельно продовжували користуватися старою, аби робота не стояла. Потім перекинули на нову апку всі потрібні дані. Це як з купівлею телефону — спершу налаштовуєш новий, а потім переносиш свої застосунки, фото та відео зі старого. Можна сказати, що перейти з російського софту на український — це як купити новий телефон. Хоча є нюанси.

Звісно, часом бувало складно, навіть доводилося відкочувати все назад, але в результаті ми таки змогли подолати технічні труднощі. Усе можливо, якщо шукати рішення.

Що вам дав перехід на вітчизняне ІТ-рішення? Чи виправдались очікування та сподівання? Чи відбилося це на продуктивності та успішності бізнесу?

Так, виправдало очікування. По-перше, як я вже казав, гроші за використання програми йдуть в Україну, що допомагає розвитку держави. По-друге, у цієї програми є крута апка, яка допомагає зручно та швидко записувати наші витрати, де б не була людина. По-третє, софт цієї програми набагато зручніший за той, що у нас був раніше. Finmap сам підтягує всі наші витрати з банківських систем, що заощаджує нам чимало часу. 

Що ви можете порадити компаніям, які тільки планують замінити софт іноземного виробництва (особливо актуально це зараз для російського софту)? Як це краще зробити і чи варто робити взагалі?

Звісно, варто, особливо коли йдеться про російський софт. Я б порадив перед початком переходу детально передивитися всі описи нового софту. Ви маєте зрозуміти, чи він зметчиться з вашим бізнесом. Візьміть пробну версію і кілька тижнів потестіть її. Впроваджуйте новий софт, паралельно користуючись тим, від якого ви хочете відмовитися. Це допоможе вам порівняти їх і зберігати робочі процеси, доки триває перехід, отже ця процедура не позначиться на функціонуванні бізнесу. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Випивка — так: Таїланд хоче переглянути свої обмеження на алкоголь

Владислав Паливода 18 годин тому

Нова програма дозволяє друкувати абеткою Морзе, клацаючи ноутбуком

Олеся Дерзська 1 липня 2024 20:17

Чи може сервісна економіка зробити світ багатим?

Олександр Тартачний 27 червня 2024 14:40

«Завдяки 6G ми маємо очікувати наближення до повністю зв’язаного світу». Інтерв’ю з Костянтином Науменком

Владислав Миронович 21 червня 2024 19:10

Три речі, які потребують постійної уваги підприємця

Владислав Миронович 19 червня 2024 10:00