Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Як заробляють криптоастрологи

Сергій Коноплицький
Сергій Коноплицький В.о. головного редактора SPEKA
24 травня 2024 7 хвилин читання

Астрологія кілька років у тренді, політики та бізнесмени консультуються із знавцями планет, і ось уже WIred пише, що нові володарі сподівань передбачають злети й падіння біткоїна, а їхні надсекретні клієнти прислухаються до них. SPEKA публікує скорочений переклад статті та розповідає, як це працює.

«Я займаюся цим давно, і у мене є своя система технічного аналізу, яку я розробляв протягом багатьох років», — розповідає фінансовий прогнозист із Сан-Франциско Марсіліо Мусінг.

Він каже, що використовує псевдонім, натхненний італійським астрологом епохи Відродження Марсіліо Фічіно, оскільки фінансова астрологія є предметом пильної уваги і критики. За його словами, він купив свою першу криптовалюту ETH у 2017 році, зважаючи на кілька значних астропатернів, але раніше працював із біткоїном у хеджфонді.

Він входить до групи астрологів, які консультуються із зірками, щоб отримати підказки про поведінку криптовалют. Не існує чіткого механізму, який би пояснював, чому рух планет пов’язаний із цінами на активи на планеті Земля, але ці криптоастрологи все одно знаходять прихильників.

«Одні традиційні астрологічні теорії працюють досить добре, але інші не працюють, або ж ринки мають власне вираження енергій архетипу кожного знака», — пояснює Марсіліо. Одним із чудових прикладів, за його словами, є зв’язок між поведінкою біткоїна на бичачих ринках та спадним і зрослим місяцем. Традиційні астрологи асоціюють зрослий місяць із зростанням, а спадний — із згортанням енергії. Але у пості на X Марсіліо проаналізував середній відсоток прибутковості біткоїна за 15 хвилин на всіх ринках від квітня 2020 року дотепер і виявив, що спадна фаза місячного циклу корелює з на 350% кращою середньою прибутковістю, ніж під час фази зрослого місяця.

Марсіліо залучає приватних клієнтів за допомогою постів на X, де у нього 10 тис. підписників, а також ділиться своїми даними у Tableau і на YouTube. Протягом трьох років він працював повний робочий день астрологічним фінансовим радником трейдера хеджфонду, поки той не вийшов на пенсію. Але чи бачать послідовники результати його прогнозів? Марсіліо стверджує, що він не може цього знати, оскільки більшість людей переглядають його контент, не взаємодіючи з ним, і не схильні надавати йому зворотний зв’язок.

Гжегож Дроздз, ринковий аналітик фінансової платформи Conotoxia, вважає, що цифра у 350% вводить в оману, оскільки на середнє арифметичне надто впливають екстремальні значення. Хоча максимуми цін на біткоїн зазвичай бувають під час фаз спаду, це статистично не свідчить про те, що фази спаду є загальними періодами підвищеної прибутковості біткоїна — кореляція не дорівнює причинно-наслідковому зв’язку. «Це не означає, що інвестування під час будь-якої фази місяця дає статистичну перевагу у майбутньому», — говорить він.Сатурн

Сатурн. Фото: NASA/JPL/Space Science Institute Сатурн. Фото: NASA/JPL/Space Science Institute

Фінансова астрологиня із Сан-Франциско під ніком Stellar Prophet стверджує, що серед її клієнтів є керівник вищої ланки Google і хеджфонд (але відмовляється називати їхні імена заради їхньої і своєї репутації). Більшість її клієнтів — реферали, пояснює вона, які потім отримують доступ до її приватного Instagram, де вона також публікує фінансові прогнози у списку близьких друзів Instagram, доступ до якого платний.

Тим часом фінансовий астролог із Сіетла, відомий як Крипто Дамус (справжнє ім’я Роберт Вайнштейн), публікує свої загальні прогнози для аудиторії з 38,3 тис. підписників на X, проводить приватні консультації та розсилає щотижневий інформаційний бюлетень майже 400 підписникам на Patreon. Кожен випуск його розсилки починається із застереження про належну обачність, аби пояснити, що він не є фінансовим консультантом і що його робота ґрунтується на ймовірності.

Незважаючи на значний акцент на астрологію в усіх цих акаунтах, значна кількість респондентів у соціальних мережах, за словами астрологів, не розуміють астрологічної термінології, але все одно підписуються на них і запитують про інсайти.

Дванадцять астрологічних домів з давнього манускрипту. Зображення: Вікіпедія Дванадцять астрологічних домів з давнього манускрипту. Зображення: Вікіпедія

Фінансові астрологи сходяться на думці про важливість певних транзитів, або коли планети переходять з одного астрологічного знака в інший та утворюють певні кути до інших планет. Згідно з даними Марсіліо і спостереженнями Крипто Дамуса, Марс в Овні впливає на хороші показники біткоїна, і всі три астрологи мають дані, що, як вони стверджують, показують, що транзити Сатурну, особливо з’єднання, у натальній мапі біткоїна мають 80%-ву ймовірність відкату біткоїна. Але кожен прогнозист має свій метод визначення того, які планети найбільше впливатимуть на рух біткоїна.

Наприклад, Марсіліо покладається лише на дані, зібрані з транзитів, а Крипто Дамус також посилається на натальну мапу біткоїна. «Стеліум Плутону, Марсу і Сонця у ранньому Козерогу — це найнадійніші точки у натальній мапі», — говорить він. Стеліум — це три планети у межах одного знака одночасно. Біткоїн, коли його стеліум у Козерогу перебуває в позитивному транзиті, має тенденцію до позитивних рухів. 

Stellar Prophet використовує схожу методологію, але стверджує, що аби зробити прогноз про висхідний рух, потрібно щонайменше чотири точки позитивних індикаторів, наприклад, транзит Венери, що взаємодіє із Сонцем біткоїна, або з’єднання Юпітеру та Нептуну у Водолії.

«У торгівлі єдине питання полягає в тому, прибуткові ви чи ні — один великий виграш може перекрити 10 невеликих втрат. Це більше стосується вашого загального аналізу тенденцій, — каже Крипто Дамус. — Але якщо ви повернетесь до мого Twitter [до вересня, жовтня, листопада і грудня 2023 року], у мене там є кілька дійсно легендарних прогнозів». Наприклад, 20 вересня 2023 року він назвав часовий проміжок для повернення біткоїна до рівня понад $30 тис.

Щодо майбутнього біткоїна, то і Марсіліо, і Крипто Дамус налаштовані по-бичачому, принаймні на найближчий місяць. «Як я вже казав, найважливіше те, де ми опинимося наприкінці травня та на початку червня. Там багато сприятливої астрології», — прогнозує Крипто Дамус. Йдеться про з’єднання Юпітеру з Венерою та Ураном. Історично склалося так, що транзити Юпітеру збігаються з вершинами циклу біткоїна. «Астрологія — це не завжди передбачення майбутнього, — каже він. — Вона розглядає те, що відбувається у сьогоденні, спираючись на минуле».

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Розмір має значення: суперечливі дебати про блоки біткоїна

Владислав Гринів 17 годин тому

Як повʼязані біткоїн та зайнятість у США?

Павло Осадчук 13 червня 2024 17:45

Ripple (XRP): чи нівелює оптимізм інвесторів слабку ринкову динаміку?

Павло Осадчук 11 червня 2024 14:40

Від соціальних мереж до криптогаманців: нова ера цифрових пріоритетів

Владислав Гринів 7 червня 2024 15:00

Домінування мемкоїнів і феномен Notcoin: що відбулося на криптовалютному ринку за останній тиждень?

Павло Осадчук 7 червня 2024 14:30