Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Від зими до літа: що означає альтсезон для криптоінвесторів?

Сергій Жданов
Сергій Жданов СЕО криптовалютної біржі EXMO.сom
18 червня 2024 5 хвилин читання

Цьогоріч криптовалютний ринок привернув до себе багато уваги, тому експерти очікують потужного альтсезону. Що це таке, коли він розпочнеться та яке значення має для інвесторів?

Альтсезон – це період, коли альткоїни – всі криптовалюти, окрім біткоїна, перевершують його за темпами зростання. 

Висхідний тренд часто розпочинається з посилення уваги до крипторинку та інвестування капіталу в монети, які мають значний потенціал. Інвестори також звертають увагу на альтернативні криптовалюти, прагнучи диверсифікувати свої портфелі, особливо коли темпи зростання біткоїна сповільнюються.

П'ять перспективних альткоїнів, які варто придбати перед альтсезоном

Ethereum (ETH)

Наразі друга за величиною криптовалюта може демонструвати значну волатильність ціни, коливаючись від $3 650 до $4 150, що може призвести до корекції цін багатьох альткоїнів. Ця волатильність зумовлена очікуванням запуску Ethereum-ETF. Хоча схвалення вже отримано, фактичний запуск торгів потребує часу. Після початку торгів аналітики прогнозують закріплення ціни ETH вище $4 000 з подальшим намаганням подолати максимум у $4 863,78.

Solana (SOL)

Підписуйтеся на наші соцмережі

Цей проєкт вирізняється низкою технологічних рішень, які можуть забезпечити йому конкурентну перевагу. Мережа Solana здобула значну популярність, про що свідчить запуск понад 60 мемкоїнів на її базі лише з квітня 2024 року. Крім того, існують плани щодо створення спотових SOL-ETF у 2025 році. Під час альтсезону Solana має всі шанси перевершити свій історичний максимум: аналітики прогнозують досягнення позначки $400 за монету до кінця 2024 року.

Toncoin (TON)

Минулого місяця Toncoin отримав значний поштовх завдяки інвестиціям понад $250 млн від відомого венчурного фонду Pantera Capital, що стало їхньою найбільшою інвестицією на сьогодні. Додатковим стимулом став випуск компанією Tether стейблкоїну USDT на блокчейні TON, чия кількість перевищила 200 млн монет менш ніж за місяць. Аналітики EXMO.com прогнозують, що під час альтсезону TON може досягти ціни $10 і вище.

Chainlink (LINK)

Chainlink нещодавно успішно протестував проєкт з прискорення токенізації фондів спільно з компанією Depository Trust & Clearing Corporation (DTCC), яка здійснює кліринг угод на NASDAQ. До тестування долучилися відомі фінгіганти JPMorgan, Templeton і BNY Mellon. Аналітики EXMO.com прогнозують, що влітку курс криптовалюти може сягнути $32-$36, а вже цієї осені LINK має всі шанси встановити новий ціновий рекорд.

Sui (SUI)

Проєкт Sui Network активно розвиває свою екосистему, яка вже налічує понад 150 проєктів. Сума заблокованих активів у протоколі перевищила $700 млн. Ці успіхи доповнюються нещодавніми партнерськими угодами з такими гігантами, як Google Cloud і Alibaba. Оптимальний ціновий діапазон для накопичення SUI становить від $0,93 до $1,45. З настанням альтсезону очікується значне зростання вартості монети, яке може сягнути $9-$10.

Коли розпочнеться альтсезон?

Альтсезон проходить чотири фази: зростання біткоїна, ефіріума, інших альткоїнів з великою ринковою капіталізацією та решти монет. Наразі ми вже спостерігаємо зростання біткоїна та ефіріума, тож альтсезон близько. Аналітики EXMO.com прогнозують його у середині літа – на початку осені.

Ключові індекси для визначення початку альтсезону:

  • Індекс домінації біткоїна, який показує співвідношення ринкової капіталізації BTC та всіх інших монет. Коли індекс опуститься нижче 50%, це буде значити, що альткоїни мають більшу капіталізацію.
  • Індекс сезона альткоїнів. Цей показник розраховується на основі результатів топ-50 альткоїнів. Якщо мінімум 75% з них виросли більше, ніж BTC за останні 90 днів – альтсезон розпочався. Якщо менше 25% – домінує біткоїн.

Також підтвердженням початку альтсезону стане поєднання трьох факторів: ціна BTC зафіксувалася, його домінація падає, а об’єм торгівлі на ринку зростає. Крім того, варто аналізувати угоди крупних інвесторів, слідкувати за новинами та приймати рішення на основі аналізу цінових графіків та ключових рівнів підтримки і супротиву цін.

Обираючи альткоїни для покупки, завжди робіть власне досліждення проєкту (DYOR), звертаючи увагу на ринкову капіталізацію, розподілення коштів (токеноміку), команду розробників та технологічні рішення.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Binance перетнув позначку у 200 млн користувачів у світі

Владислав Паливода 13 липня 2024 12:03

Чому штучний інтелект майже не впливає на економіку

Олександр Тартачний 10 липня 2024 11:45

Sunami Network запустив новий стейблкоїн SUUSD

Вікторія Рудзінська 10 липня 2024 07:08

Криптоекспансія: українські магазини освоюють віртуальні активи

Анна Сергієнко 9 липня 2024 10:10

У червні загальна капіталізація ринку криптовалют знизилася на 11,4%

Вікторія Рудзінська 8 липня 2024 21:27